Jindra Černohorský | Řekni mi... - crowfunding kampaň

Jindra Černohorský | Řekni mi...

Naše nejnovější písničky jsou o mnoha podobách lásky. Rádi bychom je brzy vydali na CD a vyrobili také klip. Pomůžete nám s tím ? Za podporu děkujeme!

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Ahoj kamarádi, přátelé a vy všichni, kteří nás jakkoli podporujete a fandíte nám. 

Stala se pro nás velká věc. Dokončujeme nové CD. Jak mnozí víte, na jaře roku 2017 jsme vydali první desku (CD) s producentem Borisem Carloffem, na které bylo deset autorských písní. Pod svá křídla si nás tehdy vzalo hudební vydavatelství ROSA a my mohli naši tvorbu zaznamenat a vydat. Od té doby vznikla řada nových písní a některé byly napsány záměrně právě pro toto připravované album, na kterém najdete 13 skladeb. Živě jsme některé z nich ještě nezahráli. I když v průběhu roku 2019 došlo k částečné obměně kapely, potřeba vydat další album zůstala. Proto jsme v roce 2019 minimálně koncertovali a připravovali se na natáčení. Požádali jsme o spolupráci producenta Ivana Kurteva, který souhlasil a spolu s ním se nás ujali Petr Novotný, Petr Havrda a Petr Michal. Lidé, kteří jsou neodmyslitelně spjati s kapelou Žalman a spol. Natáčení probíhalo v první půlce září 2019 právě ve studiu MKP Petra Michala v Českých Budějovicích. Kdybyste se nás zeptali, v čem je druhá deska jiná, tak v mnohém. Řada z vás bude překvapena a my doufáme, že mile.

Když jsme točili první album, měli jsme jasno prakticky do posledního tónu a na místě se pak už jen tu a tam něco přizdobilo podle momentální inspirace. Tentokrát to bylo ale jiné a musím se přiznat, že pro mě jako melancholika mnohem těžší. Ne, že bychom nebyli připraveni, to ano, ale věděli jsme, že budeme hodně tvořit až na místě ve studiu. Klade to na hráče mnohem větší nároky, protože se po nich chce, aby to co mají zažité zahráli jinak, s jinými důrazy, frázováním a někdy i například s upravenou melodickou linkou. A když se toto daří, nastává teprve to pravé dobrodružství. Jste svědky toho, jak před vámi rozkvétají nové písně a halí se do krásy. Vím, že to, co teď napíšu by o sobě asi chlap v mých letech psát nemusel, ale chci, abyste alespoň malinko nahlédli do toho, co jsem prožíval. Nahrávání probíhá tak, že se nejdříve pracovně natočí například kytara se zpěvem, aby se ostatní muzikanti měli podle čeho orientovat. A pak se přihrává rytmika, basa, klávesy, pak znovu kytary. Když jsou natočeny nástroje, tak přichází na řadu finální zpěv.

A tady jsem u toho, proč to píši a co vám chci říct. Písně, které vznikly, jejich harmonie i zvuková malebnost, jsou pro mě tak silné, že jsem na některých místech měl velký problém zpívat. Nejednou mi vyhrkly slzy do očí a zadrhl se mi hlas. A tak se to vzalo znovu a znovu, a já se samozřejmě snažil vše maskovat, protože jsem chlap v letech a slzy se nenosí. Asi nikdy se mi neoposlouchá akordeon a úžasná atmosféra písně Nekonečná touha, nebo klavír v písni Národe a mohl bych pokračovat. Ale nebojte, jsou tam i písně u kterých se neudržíte, budete si muset zazpívat s námi a vlijí vám novou energii do žil.  

Ale aby se tak mohlo stát, potřebujeme vaši velkou pomoc. Dali jsme díky úsporám a darům dohromady peníze na natočení desky. Chci moc poděkovat vám všem, kteří jste nás již podpořili. Bez vás by deska natočená nebyla. První krok je tedy za námi. Ale k vydání nám ještě nemalé peníze chybí. Rádi bychom natočili i videoklip k jedné z písní, a tak vás prosíme o podporu. Věříme, že společně dokážeme tento projekt dokončit.  Připravili jsme pro vás tady na Startovači řadu odměn, které začínají třeba tím, že podpoříte dobrou věc a bude vás hřát příjemný pocit, či získání nahrávek v mp3 dříve, než deska vyjde, až po koncert celé kapely u vás doma s podepsanými CD. Záleží jen na vás, co si vyberete. Mám radost z toho, že můžeme společně s vámi vytvořit jednu velkou hudební rodinu, která vyznává určité hodnoty a věří, že například s láskou se dojde dál než s nenávistí.

Těšíme se na setkání s vámi na našich koncertech a už se nemůžeme dočkat až budete v ruce držet naše album. Díky za vaši podporu.

Co si o tomto projektu myslíte?