reinkarnace hudební ikony Rádia Zlatá Praha - crowfunding kampaň

reinkarnace hudební ikony Rádia Zlatá Praha

Pomozte nám prosím znovu spustit pražskou rádiovou hudební legendu RÁDIO ZLATÁ PRAHA

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Dobrý den všem startovačům. Děkuji za Váš čas si přečíst těchto několik řádků a věřím, že Vás tento projekt osloví.

Rád bych začal historií tohoto fenoménu.

hqdefault.jpg

Píše se rok 1993 a na frekvenci 97,2 fm začíná ze studia na Václavském náměstí vysílat malé soukromé rádio pod názvem Zlatá Praha. V roce 1994 Zlatá Praha najíždí na nový hudební formát popmusic a už v té době se toto rádio začalo něčím odlišovat. V éteru převládala spíše zahraniční hudba a přicházejí noví moderátoři, kteří se stali legendami mezi moderátory jmenovitě například Luboš Novák, Ruda Herák, Martin Hájek atd.

novak.png

rudaherak.jpg

V dubnu 1995 RRTV neprodlužuje vysílací frekvenci i když poslechovost Zlaté Prahy stále roste. V listopadu 1995 se po urputných bojích podařilo vedení rádia prodloužit licenci o 6 let.

25507_384016364062_3942642_n.jpg

Přichází leden 1996, kdy po neshodách vedení odchází Karel Knecht ze studia, kde poté zavládl chaoz.

V roce 2002 rádio Zlatá Praha končí a svou vysílací frekvenci převádí na Fajn rádio.

 

 

 

Za 9 let vysílání se Zlatá Praha stala legendou pro posluchače z Prahy a středních Čech. Sám jako malý chlapec jsem se těšil na školní výlety do Prahy, kde jsem mohl na walkmanu naladit 97,2 fm.

 

zlata praha.jpg

zlatka.png

Uběhlo pár let a několik duší, které odcházeli z Dance rádia, začali pracovat na znovuzrození rádia, ale po krátké době se z legislativních důvodů i přesto muselo Rádio Zlatá Praha přejmenovat na Rádio Zlatka. Pod tímto názvem vysílalo rádio na internetu od listopadu 2012. Hudební skladba byla zaměřena na Trance, Hause a 90´. Na Zlatce se posluchači mohli těšit na Luboše Nováka, Radku Stratilovou, Jiřího Panajotise, ale i na DJs Lady Jane, Richarda Reynoldse nebo duo Matamar. Ovšem rádio se potácelo i přes vysokou poslechovost s finanční tísní, a proto v květnu 2013 byla společnost prodána.

 

team.jpg

Jako nový majitel jsem dovybavil studio, začal moderátorům dávat výplaty a začal pořádat různé Party akce, ať už v klubu a nebo na parníku. Poslechovost rádia se zvedala, a proto bylo v plánu požádat RRTV o frekvenci v pásmu DAB, DAB+.

 

studio.jpg

V říjnu 2013 rádio Zlatka spustilo velkou reklamní kampaň, aby přilákalo nové posluchače, a tím i mohlo oslovit reklamní společnosti s možností poskytnutí reklamního prostoru.

 

1273921_10200515695402118_881956279_o.jpg

V listopadu 2013 rádio začalo plnit reklamní kampaň, která měla finančně zajistit další rok provozu rádia, ale bohužel klient, který si reklamní prostor objednal, neměl v plánu faktury zaplatit a poté skončil v insolvenci.

To byla pro Zlatku velká rána, a i přes veškeré snahy se nepodařilo rádio udržet déle v provozu a 25.února se Lady Jane se svým pořadem atmoss session a posluchači rozloučila. Ve 21:15 se rádio Zlatka odmlčelo.

 

unnamed (1).jpg

 

Za dobu vysílání rádia Zlatka se ve studiu vystřídalo nespočet velkých zahraničních producentů. Nekolikrát jsme měli exkluzivní rozhovory s TOP DJs jako jsou Darren Porter, Aly & Fila, Reorder atd.

 

 A TEĎ Z VESELEJŠÍHO SOUDKU

Koncem roku 2016 jsem zjistil, že je již možné používat název rádio Zlatá Praha a dochází k převodu ochranné známky na nového majitele. Zlatou Prahu ve své době poslouchali deseti tisíce lídí a byla Pražským radiovým fenoménem.  Dlouho jsem přemýšlel a zjišťoval zda je v dnešní době vůbec rozumné zakládat internetové rádio, přeci jen existuje spousty serverů jako je například Spotify, ale po konzultacích s lidmi z reklamní a PR agentur, jsme došli k tomu, že Fenomén jako bylo rádio Zlatá Praha má velkou šanci uspět na trhu.

 

 

HUDEBNÍ SLOŽENÍ

Hudební koncept rádia by měl být založen na EDM hudbě. To znamená, že veškerá elektronická taneční hudba, a to jak od českých, tak po zahraniční producenty.

 

 

VIZE ZLATÉ PRAHY

Hlavním konceptem rádia je živé vysílání s moderátorskými vstupy a to od pondělí do neděle.

Nedílnou součástí rádia bude i audio postprodukční studio pro předtáčení pořadu, ale i pro podporu začínajících hudebních producentů. V praxi je plánováno, že přijde nový producent, který ale nemá vlastní technické zázemí, a tak mu bude poskytnuto rádiem. Rádio pak bude u každého projektu v roli garanta a bude mít veškeré autorské projekty jako první k vysílání a část tantiemů od OSA a Integra. Tímto chceme pomoci mladým lidem dostat své umění a nápady mezi posluchače, a to za takových podmínek, které jinde nedostanou. Postrodukční studio bude zárověň sloužit k hudební a pořadové postprodukci, které se doposavaď dělají v jinách prostorech. Tím dojde k částečnému pokrytí pronajatých prostor rádia.

 

 

TV STUDIO

Do projektu Zlaté prahy je zahrnuto i malé klíčovací studio pro potřeby rádia, ale zároveň existuje možnost pronájmu.

 

 

CHOD RÁDIA

O chod rádia se bude starat odbavovací systém CARDMASTER, který je nejpoužívanější ve všech radiích pro svou spolehlivost a přehlednost. Oproti jiným rádiím chceme nechat hranou hudbu na posluchačích a to formou hlasování a tím tvoření playlistu, který bude kontrolovat a případně upravovat programový pracovník. CHCEME RÁDIO PRO LIDI. Jelikož jsem majitelem produkční společnosti, veškeré video zpracování, grafika a tak dále, bude pro rádio zhotoveno zcela zdarma, což je průměrnou úsporou přes 25 000 Kč měsíčně. 

 

 

JAK NALADIT

Ano, i toto je důležitý informace. Jako hlavní kanál budete mít možnost nás posloucht na Play.cz, ale i v mobilních aplikacích pro Android a iOS. V Praze volné FM frekvence nejsou a vysílání v mulitplexu DAB a DAB+ je příliš finančně nákladné a pro mnoho lidí zatím nedostupné.

 

 

DÁREČKY

Prozatím je připraveno těchto 5 druhů dárků jako poděkování za Váš příspěvek. V průběhu kampaně budou přidávány další. 

 

 

PROMO SET.jpg

 

Možná Vás zajímá proč Vás prosím o 1 000 000 Kč a na co bude částka použita.

 

Tato částka je na pořízení chybějící techniky, zaplacení programů pro chod rádia a nájemného na   1 rok dopředu a prvotní podporu formou internetové kampaně. Ostatní výdaje jako jsou výplaty moderátorů, stavební úpravy studií a nábytkové vybavení budou financované z mé strany.

 

 

TRANSPARENTNOST

 Veškěré Vámi poskytnuté prostředky budou převedeny a transparentní účet, kde budete mít možnost sledovat jak je s penězi nakládáno. 

 

 

 

JESTI VÁS MŮJ PROJEKT ZAUJAL A ZAJÍMAL BY VÁS PŘESNÝ ROZPOČET, NEVÁHEJTE MĚ KONTAKTOVAT, RÁD VÁM POSKYTNU PODROBNĚJŠÍ INFORMACE.

 

Chtěl bych Vám velmi poděkovat, že jste tento projekt dočetli až dokonce, a pokud byste se rozhodli Zlatou Prahu podpořit, budu velice rád.   

 

Pojďme dát společně šanci Zlaté Praze.

Co si o tomto projektu myslíte?