Registrovaná minimlékárna U kozy a petržele - crowfunding kampaň

Registrovaná minimlékárna U kozy a petržele

S láskou ke krajině i zvířatům chováme u Brna malé stádo koz a oveček. Rádi bychom jejich dobré mléko i produkty z něj nabídli oficiálně k prodeji.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Pomozte nám zkrotit úředního šimla!

V malé vesničce nedaleko od Brna chováme nevelké stádo koz a oveček. Paseme je na okolních loukách a stráních a ony nám na oplátku dávají dobré mléko. Nechceme si ho nechávat jen pro sebe. Abychom mohli mléko a výrobky z něj nabídnout i vám, musíme si zřídit registrovanou minimlékárnu. 

Nejsme zdaleka na počátku cesty k ní. Místnost už máme stavebně upravenou a téměř kompletně zařízenou, chybí jen pár drobností a jedna velká výzva - splnit všechny úřední podmínky. To bohužel nestojí jen čas a nervy, ale také peníze a to více, než jsme původně čekali. Proto se na vás obracíme s prosbou o pomoc. Za odměnu vám můžeme nabídnout dobroty vyrobené z našeho kozo-ovčího mléka (poté, co nám úřady dovolí ho prodávat (o:) nebo zážitky s našimi zvířaty uprostřed venkovské krajiny.

Hospodářství u kozy a petržele

Milujeme naši Zemi a všechny krásné bytosti, které ji obývají. Dělá nám proto starosti paseka, kterou za sebou my lidé zanecháváme svým způsobem života. Domníváme se, že každý z nás velmi ovlivňuje život na Zemi tím, co jí. Proto jsme si před lety pořídili prvních pár koz a oveček, abychom svým dětem mohli dávat mléko od zvířat, která prožila šťastný život a zároveň jejich chov nepřispíval k ničení životního prostředí. Život se zvířaty nás začal bavit a rozhodli jsme se vybudovat malou ekologickou farmu, která bude nabízet kozí a ovčí mléko a výrobky z něj.

Nechali jsme si dcery našich starých koz a oveček, a také dcery jejich dcer a vnuček a tak postupně vzniklo dnes čtyřicetihlavé kozo-ovčí stádečko. Pásli jsme ho nejdříve různě po okolních stráních, později se nám podařilo koupit větší kus pole, které nyní přeměňujeme z řepkové pouště na louku protkanou stromy a keři. Ta nemá poskytovat jen potravu pro naše kozy a ovečky, ale také útočiště a domov pro spostu jiných živých tvorů.

Naučili jsme se z mléka vyrábět chutné sýry, brynzu, tvaroh, jogurty, kefír. Protože nám dává smysl konzumovat potraviny co nejméně zpracované, používáme k výrobě svých produktů syrové, nepasterované mléko. Zachováváme v nich tak všechny životadárné látky, které příroda ovčímu a kozímu mléku nadělila.

Pokud se nám teď podaří oficiálně registrovat mlékárnu, budeme moci kozí a ovčí dobroty nabídnout dalším lidem. Naším cílem je udržovat si blízký vztah se svými zákazníky. Chceme si s nimi povídat o způsobech, jakými vznikají jejich potraviny. Chceme je zvát k nám na hospodářství a seznamovat jejich děti se zvířaty, která jim dávají mléko, i s krajinou, která je živí.

Předem mnohokrát děkujeme za vaši podporu!      Moc si jí vážíme!

 

...Co také najdete v našich odměnách...

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?