Regi Camp 72 - crowfunding kampaň

Regi Camp 72

Pomozte nám vytvořit expozici mapující historii moderní americké armády v rámci Slavností svobody 2015 v Plzni.

Umění
Regi Camp 72

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Pomozte nám vybudovat vojenský tábor věnovaný Jiřímu "Regi" Schamsovi během Slavností svobody 2015 v Plzni.

 

Jsme parta nadšenců, která se zabývá historií US Army a jejím zpřístupňování veřejnosti. Každoročně se zúčastňujeme Slavností svobody v Plzni, na kterých spolupracujeme od roku 2007. Tehdy také vznikla prvotní myšlenka účasti „moderních“ jednotek v US campu. Hlavním účelem bylo ukázat veřejnosti, kam až došel vývoj americké armády od květnových dní roku 1945.  Od roku 2012 navíc spolupracujeme s nadací  Regi Base, která se stará o osvětu v rámci péče o veterány AČR.

 

 

článek startovač.jpg

Co máme v plánu?

Postavit tábor, který bude součástí Slavnotí svobody v Plzni v termínu od 1. do 3. 5. 2015.   Bude se jmenovat Regi Camp 72, podle válečného veterána  Jiřího „Regiho“ Schamse, který byl pravidelným návštěvníkem našeho tábora.

Tábor stavíme již od roku 2007 a každý rok se snažíme jej vylepšit, aby se co nejvíce podobal těm reálným. 

Letos bude základ tvořit pět stanů s tématickou výstavou, do kterých bude možno nahlédnout a návštěvnici se tak seznámí s podobou ubytování, zdravotnické péče a historickým vývojem výstroje a výzbroje amerických, britských a českých vojáků.

 • Ubytovací stan z období 1. války v zálivu a současnosti – vyskládaná polní lůžka, přepravní bedny, osobní výstroj a výzbroj, odpočinkový kout
 • Zdravotnický stan - ukázka nemocničních lůžek, nosítek, zdravotnických baťohů a dalšího zdravotnického vybavení
 • Stan s výstavou historického vývoje výstroje US Army – chronologická ukázka výstroje od roku 1990-2015.
  • 1.válka v zálivu
  • Mogadisho 1993
  • Afghánistán 2001- 2015
  • Irák 2005 - 2015
  • Stan NAVY SEALs  a ukázka výstroje z filmů Lone Survivor, American Sniper, Capitain Phillips a Zero Dark Thirty.
  • Stan s výstavou historického vývoje výstroje britské armády a AČR s osobní výstrojí Jiřího  „Regi“ Schamse.

 

Dále bychom rádi postavili štábní budovu TOC (Tactical Operations Center), která bude volně inspirovaná replikou budovy ze současného Afghánistánu s protiletadlovým krytem. Navíc by měla být plně vybavena zařízením pro velení na úrovni roty.

V rámci tábora bude umístěný vozový park s několika vozidly a dětský koutek, kde bude možnost vyzkoušet si vojenskou výstroj, maskování, opičí dráhu nebo nakreslit obrázek. Navíc bude k dispozici dětská střelnice.

 

Na co použijeme vybrané peníze?

Část financí na vytvoření tábora poskytuje město Plzeň, ale ty pokrývají pouze provozní náklady, stravu pro účastníky a pronájem střelnice pro děti. A protože zbylé zařízení tábora jsme za posledních 7 let pořídili z vlastních zdrojů, rádi bychom poprosili o pomoc právě Vás.

Za vybrané peníze bychom rádi přiblížili tábor zase o něco více těm reálným, aby se měli návštěvníci na co dívat. Konkrétně bychom letos chtěli rozšířit tábor o budovu TOC (7000 Kč). Zbylou část (3000 Kč) z požadované částky potom věnujeme na vytvoření pietního aktu za Jiřího „Regi“ Schamse.

Pokud se nám podaří vybrat peněz více, využijeme je k nakoupení dalšího materiálu pro vylepšení tábora.

Pomozte nám vytvořit unikátní tábor, který Vám přiblíží život vojáků v současných konfliktech v rámci probíhajícího výročí 70-ti let od konce druhé světové války.

IMG_5733.jpg

www.slavnostisvobody.cz

Regi Camp 72 - Facebook

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?