Reggae festival pod Blaníkem - crowfunding kampaň

Reggae festival pod Blaníkem

V zámecké zahradě v Louňovicích pod Blaníkem se díky Vám loni tančilo a hrálo dva dny; dokážeme to letos zase?

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Music Garden je komunitní festival, tvořený z nadšení a dobré vůle všech zúčastněných – návštěvníků, vystupujích i dobrovolníků, kteří na festivalu pracují. Loni jsme ho díky Vám udělali dvoudenní a letos v tom vytrváme! Na pokrytí nákladů ale nadšení nestačí, chceme-li poskytnout zázemí účinkujícím a posluchačům dobrý zvuk, budeme Vás opět potřebovat. Staňte se přáteli festivalu, vyberte si některou z originálních odměn, nebo nás přijeďte podpořit do Louňovic pod Blaníkem, kde se koná 29. a 30. července 2016 open-air reggae festival Right News Music Garden.

rnmf_fotka013.jpg

Něco o festivalu:

Sedmý ročník reggae festivalu Right News Music Garden se koná v Louňovicích pod Blaníkem 29. a 30. července 2016. Zahrada zámku se otevře v pátek 29. 7. odpoledne; reggae a dub převážně českých selektorů bude hrát do půlnoci, pak pokračuje stan Radia Rastafari. V sobotu 30.7. po poledni začnou djs a pak přenechají pódium živým kapelám a projektům z české reggae scény.

Letošní line-up je téměř hotov, ale nevylučujeme ani nějaké překvapení! Loni jsme byli  první, kdo pozvali na festival novou českou reggae kapelu, Rising Spirits. Ti celý rok tvořili nový repertoár a tak letos nemůžou chybět, chceme je slyšet! Pokračujeme v trendu objevování novinek - letos to bude instrumentální reggae kapely Collective Tones. Že jste je ještě neslyšeli? My ano a je to paráda. Už několik let se domlouváme s kapelou RA (to se ještě jmenovali Racoon's), teď to konečně vyšlo! Každý rok na festivalu hraje kapela Ext Band, co bychom si bez nich počali? Zahajovat budou místní Cuk Letu, to bude něco! V pátek budou hrát na hlavní scéně Djs; dub a reggae bude selektovat Dasha Fyah (Fyah Sound), Satiwa (Prague:Matics), Abassta (R2D2), Máťa a Šaman (Dub Colectiv) a Djs Rádia Rastafari, Koudelka, Regenerátor a Sevak.

rnmf_fotka0230.jpg


Festival se uskuteční za každého počasí, v případě deště je k dispozici je zámecký sál ; na místě bude čajovna, dětský koutek, vegetariánské jídlo ale i zámecká restaurace a stánky se zajímavým zbožím, třeba s pivem uvařeným exkluzivně pro Right News Music Garden. Louňovice opravdu leží přímo pod Blaníkem - ideální program na odpolední výlet.

V Louňovicích pod Blaníkem jsme od roku 2014. První čtyři ročníky se konaly v zahradě empírové manufaktury na kameninu v Týnci nad Sázavou, kde za ty čtyři roky zahrálo pěkných pár českých reggae kapel a DJs, potkalo se pěkných pár kamarádů. A jelikož jich přibývalo, neopouštělo nás ani přes finanční těžkosti počáteční nadšení. Skvělá rodinná atmosféra, příjemné prostředí, houfy dětí, maminek, tatínků a psů, neodmyslitelná čajovna, oheň uprostřed noci a zábava až do rána - to nejsou žádné hliněné nohy obra, ale pevné základy, o které se každoročně opíráme.

RNMG2016_plakat_A2_05_Layout-1.jpg

Něco o pořadatelích:

A kdo vlastně jsme? Reggae fans a zakladatelé e-zinu Right News (i stejnojmenného občanského sdružení) a nadto členové reggae kapely EXT Band. Můžete nás znát pod přezdívkami Regenerátor & Koudelka, jenže u nás to zdaleka nekončí. Spolu s námi festival pořádá a vytváří početná skupina přátel, dobrovolníků, nadšenců, muzikantů, čajovníků a dalších dobrých lidí, bez kterých by to nešlo, protože ve dvou se to sice lépe táhne, ale na uspořádání festivalu je to přece jen trochu málo…

 

ext-band.jpg

 

Naše důvody:

Pokud jde o zmiňované finanční těžkosti, ony nás motivovaly k uspořádání téhle crowdfundingové kampaně. Náklady na festival zatím každý rok převyšovaly výtěžek ze vstupného, a jelikož nemáme sponzory - tak malý festival je pro ně totiž nezajímavý -, ocitli jsme se v minusu. Right News Music Garden je tak beneficí pro sebe sama, podpořený i vstřícností účinkujících. A jelikož jim chceme dopřát alespoň nějaký luxus, investujeme každoročně do kvalitního zvuku a pódia, které pochopitelně něco stojí. A to není zdaleka to jediné!

Podpořte festival třeba teď hned a odměna, kterou si vyberete, Vám bude připomínat reggae pod Blaníkem i v zimě! Zapojit se můžete i do roznášky samolepek mebo výlepu plakátů a pak dobrovolnictvím na festivalu. Anebo nám aspoň popřejte, ať se to podaří jako loni :)

Odměny:

tricko_rnmg2016_navrh_V1.pngGrafiku našeho festivalu tvoříme sami, za těch pár let se vytvořila pěkná sbírka motivů s holkou z plakátu. Můžete si jí doma vylepit, pověsit na zeď, poslat milému nebo nosit na prsou (na tričku). Mezi našimi odměnami ale letos naleznete i velkou léčivou mast, autorské šperky nebo koncert Ext Bandu jen pro Vás. Jednotlivé odměny Vám budeme blíže představovat behěm sbírky, sbírejte s námi!

sperky02.jpg

 

 

Léčivá Amaia Mast

Kouzelná síla přírody se spojila v léčivé masti složené z čistých, ekologických a BIO surovin. Základem jsou panenský kokosový olej, bambucké a kakaové máslo, které svými blahodárnými schopnostmi pomáhají jak zvenčí, tak zevnitř. Důležitou složkou masti je konopí indické, díky kterému mast léčí neduhy kůže všeho druhu, pomáhá regeneraci a tiší bolest . Pro konzervaci je použit pouze čistý včelí vosk.

Mast se dá využít zevně k rychlému hojení ran, ošetření popálenin a jizev, také jako pomáda na suché rty nebo k masáži bolavých zad a kloubů. Zároveň můžete mast užít vnitřně, kdy léčí nemoci zažívacího traktu. O kombinaci kokosového oleje a konopí se hovoří jako o zázračném léku na rakovinu.

Ať Vám naše mast ke zdraví a prospěchu slouží...a taky kdo maže, ten jede ...pod Blaník na reggae festival... těšíme se na Vás...

 

amaiaMAST720.jpg

 

 

Obraz od KOUDELKY

mother NATURE with rabbits - 720.jpg

 

 

 

[ · W E B · ]
http://rightnews.cz/musicgarden

[ · Event · ]
https://www.facebook.com/events/242968059415176

[ · Kontakt · ]
rightnews@rightnews.cz

Right News Music Garden
REGGAE & DUB FESTIVAL
Louňovice pod Blaníkem
29.-30. 7. 2016

 

Díky, že jste dočetli až sem, vážíme si vašeho času i vaší podpory. Jestli vás náš projekt zaujal, dejte vědět kamarádům - nejspíš je to taky bude zajímat :)

 

Nashledanou na festivalu!

 

Co si o tomto projektu myslíte?