Referendum proti hazardu v Jablonci nad Nisou - crowfunding kampaň

Referendum proti hazardu v Jablonci nad Nisou

Chceme město, kde jsou občané a jejich zájmy na prvním místě. Chceme příjemné prostředí k životu. Chceme Jablonec bez automatů!

Ostatní
Referendum proti hazardu v Jablonci nad Nisou

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Jeden krok od vymýcení hracích automatů z Jablonce nad Nisou

Na cestě za vymýcením hazardu z Jablonce nad Nisou jsem se i díky vám dostali daleko. Sesbírali jsme přes 4000 podpisů, ty jsme odevzdali na jablonecké radnici a na jejich základě zastupitelstvo města na svém zasedání odsouhlasilo konání referenda na termín prezidentských voleb 12. a 13. ledna 2018. Nyní nás čeká závěrečný, rozhodující krok! Aby bylo referendum platné, je třeba 35% účast na hlasování. My chceme využít všechny cesty k tomu, abychom nejlépe všechny občany o konaní referenda informovali.

Proto se na vás obracíme s velkou prosbou!  Do každé schránky chceme doručit informační materiál, který bude jasně a stručně popisovat kdy, kde, jakým způsobem a proč v referendu hlasovat. Šíření informací není v dnešní době levná záležitost, my jsme ale přesvědčení, že za  informovanost občanů Jablonce nad Nisou o referendu proti nejnebezpečnější formě hazardu - hracím automatům - se zaplatit vyplatí. 

schema1.jpg

Na co konkrétně vaše peníze půjdou?

Kampaň na referendum bude mít několik částí. Peníze, které bychom vybrali přes Startovač, chceme využít na kampaň "info-letáček do každé schránky". Vytvoříme jednoduchý A5 letáček, na kterém budou všechny potřebné informace k tomu, aby každý volič Jablonce měl šanci využít své hlasovací právo, vyjádřit se ke konanému referendu a byl co nejvíce informovaný o dané problematice.

Proč právě referendum 

...aneb jak to s tím hazardem v Jablonci je?

 

  • V Jablonci je nyní 10 kasin, přicházejí žádosti na zřízení dalších
  • V Jablonci je nyní registrováno zhruba 300 hracích automatů – v roce 2014 v době se 49 hernami bylo automatů 300, v roce 2015 platila vyhláška garantující 0 automatů, ale byla po šesti měsících zrušena
  • Plán příjmu z hazardu pro městskou kasu je v tomto roce 14 mil. Kč
  • Městská kasa dostává ze zisku kasin cca 17 % - takže občané budou muset prohrát 100 mil. Kč, aby se rozpočtový plán splnil (valná většina těchto peněz putuje pryč z města na konta hazardních společností)

 

20161109_automaty JnN-page-001.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?