RC AUTA po Brnu, proženou se v kartonu | crowdfunding kampaň

RC AUTA po Brnu, proženou se v kartonu

Chceme dokončit náš projekt natočením akčního krátkého filmu s našimi autíčky v kartonovém městě, jehož součástí budou děti z brněnských škol.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Aktuálně tu máme kratičkou upoutávku z vyhlášení Soutěže jako Brno!Díky dětem a dospělým, na které jsme narazili při tomto projektu a jejich nadšeným reakcím, že se bude dít něco tak netradičního, se to celé posouvalo velmi rychle dopředu. Postupně se celý projekt rozrostl do větší míry, než jsme původně zamýšleli. Okolnosti nás navedly tomu dát pořádnou a kvalitní třešničku v podobě natočení krátkého filmu s akční honičkou aut se super záběry skoků, smyků, předjíždění a driftů, a díky tomu celá akce graduje. 

Odbor školství, sportu, kultury a mládeže městské části Brno-střed náš krátký film chce promítat veřejně na radnici společně s vystavenými budovami zapojených dětí ze škol Brno-střed. Bohužel nemáme uranové doly a finance nás brzdí natolik, že otázka natočení krátkého filmu a tedy dokončení smyslu celého projektu, teď závisí na této kampani.

Když se najde opravdu hodně nadšenců, kteří nás podpoří, dostaneme do scénáře také velká auta, která budou odpovídat těm našim malým. Pro velká auta už jedno Brno stojí a pro ty malá autíčka se druhé Brno staví z kartonu. 

Co jsme zač?

Aby jste věděli, kdo za tím vším stojí, poodkryjeme náš příběh. Jsme dva hlavní členové RC týmu Aneta a Pavel, kteří se jednoho dne náhodně potkali a našli společný směr.

Pavel miluje autíčka na dálkové ovládání a kreativitu. A hlavně to, když inspiruje malé prcky a jejich rodiče ke společné aktivní originální zábavě. Byl to pro něj jen obrovský koníček. Postupně zjistil, že je škoda sedět celý den za počítačem a jen mačkat čudlíky, když místo toho může být užitečnější a rozdávat radost tisícům dětí a dospělým. Minulý rok začal pořádat akce pro děti, na kterých autíčka půjčoval a tak začali RC auta pro děti.

Aneta zrovna bojovala s tím, že si sebe dál neuměla představit jako pracovnici za přepážkou v bance. Chyběla jí radost z práce a vůbec smysl toho, co dělá. Když si RC autíčka vyzkoušela a viděla na akci, kolik emocí to vyvolalo, tak poznala, že to právě našla.

Společně jsme se inspirovali lidmi, kteří se nebáli jít za tím v co věří a co je baví, i když to okolí považovalo za bláhové až nereálné. Rozhodli jsme se pro změnu, opustili stávající práci a založili spolek RC auta pro děti z.s. a do tohoto projektu jsme se rozhodli dávat všechno.

Baví nás dostávat děti od počítačů. A pokud jde o dospělé, baví nás být perfektní záminka pro návrat zpět do dětských let.

Komu už jsme se nějakým způsobem připletli do cesty a co si o projektu myslí?.. a další

medajlonky male_3.jpg

Lenka Klicperová - šéfredaktorka Lidé a Země: "Tenhle projekt mě baví, protože je na něm vidět, jak do toho jdou všichni s nadšením a po hlavě. Přidejte se také, bude to bezpochyby originální a zábavné! Je hezké vidět dospělé muže, jak si hrají jako školáci. Řekla bych to stejně jako Naděnka Konvalinková alias Květuška v Adéla ještě nevečeřela: Ach, vy muži. Někdy jste jako rozverní školáci."

Dan Přibáň - trabantista a cestovatel: Dan nás podporuje, bohužel ale v Outbacku v Austrálii není moc signál a prodírá se právě teď se "Žlutým cirkusem" úžasnou Austrálií .. tak se bohužel nepodařilo spojit :)

Štěpán Rusňák - ředitel Pražské paroplavební společnosti: "Děkujeme za skvělou jízdu po břehu Vltavy ve Žlutých lázních. Přejeme hodně dalších ujetých kilometrů bez nehod!"

Božena Štofková - ředitelka nakladatelství Jota: "Milý Pavle. Ty kartónová autíčka, to je vynález, úžasná zábava, které neodolá jak dospělý tak dítě. Když jsem je chvíli pozorovala, tak nešlo nevidět, že přináší nejen radost, ale i užitek. Trávení času mimo televizi a počítač je to, co dává smysl. Je sympatické, že RC auta pro děti nezůstávají jen u autíček. Nevšední kartónový projekt jde dál. Fandím Vám a jistě dokážeme naše zájmy propojit a po skvělé zábavě s papírovými kartóny přivedeme děti i k popsanému papíru, ke knize:) To si přeji."

Agnes Miksch - pořadatelka koncertů Motol-Motolice a projektu 1000 statečných: "Podporuji RC auta pro děti, protože sny se mají plnit a protože RC auta nás podpořili a tak my podporujeme autíčka....! A třeba i kartónové sny! :) Jestě, že děti nejsou z kartónu a na ovládání...i když, kdo ví, co si Pavel po autíčkách a kartónovém městě vymyslí? Já se těším!

Přijde nám úžasné, jak si každý v celém projektu najde něco svého, ale myšlenka jezdících autíček na dálkové ovládání v kartonovém městě, které staví děti z brněnských škol, nadchla všechny.

Jaká byla naše cesta k tomuto nápadu?

Tento videoprojekt nevznikl jen tak někde u piva, ale několik měsíců se postupně vyvíjel, rostl a zrál. Původně šlo jen o to vzít naše autíčka a udělat s nimi klip. Díky dětem, které na našich akcích baví workshop - Stavíme z kartonu, jsme se rozhodli, že když budou jezdit autíčka v klipu, tak je necháme řádit po kartonovém městě. Ať se do toho zapojí i děti, když nás inspirovaly.

V tomto bodě, který to celé rozvinul, to ještě ale nekončí. Celá myšlenka videoprojektu nám stále ležela v hlavě, na všech akcích, kterých jsme se zúčastnili. Nejoblíbenější částí našeho doprovodného programu s RC teréňáky bývají štafetové závody. Každé dítě, co se chce zúčastnit, si vytvoří tým s jedním dospělákem. Nádherná záminka spojit děti a rodiče. A přesně při této týmové štafetě jsme si uvědomili. Ti malí si přejí být většími, aby už mohli řídit svoje velký auto a naopak ti velcí zase sní o tom, jaké by to bylo vrátit se zpět do dětských let. Přesně tohle chceme vnést i do klipu, patří to tam. To se nám podaří díky prolnutí záběrů malých a velkých, opravdových aut.

Pro stavbu kartonových budov jsme začali oslovovat brněnské školy. Celý koncept zapojení škol do tvorby budov města Brna z kartonu se zalíbil Odboru školství, sportu, kultury a mládeže městské části Brno-střed a vznikla z toho Soutěž jako Brno (o nejhezčí budovu). Vše je připraveno. Jsou nastaveny parametry budov (1-1,6m), zajištěny velké pevné kartony a celé vyhodnocení soutěže proběhne 22.5.2015 veřejně v Lužáneckém parku. Za odměnu si děti, které se zapojily do tvoření kartonového města, budou moci zajezdit s teréňáky po vzniklém městečku. Pro zájemce o podrobnosti soutěže zde

Pár detailů pro fajnšmekry

Naše autíčka jsou dělaný na to, aby vydržely nápor stovek dětí i dospěláků, kteří zkouší jejich hranice. Karoserie si stavíme sami, vlastní nápad v provedení, máme originály, a nejradši máme auta s duší a historií.

IMG_0315_nahled.jpg

 

Na co využijeme vybrané peníze?

Rozhodně chceme využít vytvořené malé město, takže začínáme základní částkou 80 000,-, kterou použijeme z největší části na práci filmařů a techniku potřebnou k natočení klipu. Patřičná část půjde na provoz této kampaně a na vaše odměny. 

To, co ale zamýšlíme při výběru částky nad 200 000,- bude ještě větší pecka. Díky vyššímu rozpočtu natočíme záběry velkých aut v brněnských ulicích a ty zakomponujeme do scénáře. Opravdová auta řádící ve velkém Brně se v příběhu budou prolínat s našima zmenšenýma teréňákama.

Nápadů je spousta a v tomto případě se můžete těšit například, jak Petr Horký prorazí Zikmundovou tatrovkou zeď a vydá se na další cestu kolem světa a možná necháme i něco vyhodit do povětří s kaskadéry z Brna :)

Ukázka odměn

nahled-odmen-male_3.jpg

Bonusové video pro pobavení

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 15 595 Kč (19 %)
  • 19 %
  • 80 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 0 Startérů

Autor projektu

RC auta pro děti - obrázek
  • projekt od RC auta pro děti
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

200 Kč

Fanděte u natáčení krátkého filmu

Můžete nám přijít fandit do Lužáneckého parku a kroutit u toho hlavama, jak tam běháme s krabicema, jezdíme s autíčky a filmujeme. Jste vítáni u natáčení. DĚKUJEME!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
400 Kč

Foto našich autíček s podpisy

Fotografie všech našich autíček pohromadě s podpisy našeho RC týmu.
2 volné jízdy na naší akci (v kartonovém městě nebo další).
Poděkování na webu a na konci krátkého filmu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
400 Kč

RC řidičák nejen pro řidiče

Vlastní řidičák s vaší fotkou.
2 volné jízdy na naší akci (v kartonovém městě nebo další).
Poděkování na webu a na konci krátkého filmu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
600 Kč

Plakát hodící se kamkoliv

Plakát.
3 volné jízdy na naší akci (v kartonovém městě nebo další).
Poděkování na webu a na konci krátkého filmu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
999 Kč

Tričko s originální kresbou

Tričko.
Vlastní řidičák s vaší fotkou.
2 volné jízdy na naší akci (v kartonovém městě nebo další).

Počet dostupných odměn: 44/50

Nelze podpořit
1 200 Kč

Autíčko na hodinu

Celou hodinu ježdění na jedné naší veřejné akci (v kartonovém městě nebo další).
Magnetka s obrázkem našeho autíčka.

Počet dostupných odměn: 30/30

Nelze podpořit
5 000 Kč

Vlastní budova v kartonovém městě

V krátkém filmu si zahraje Váš obchůdek nebo restaurace.
Bude to taková malá reklamní kampaň.

Počet dostupných odměn: 2/3

Nelze podpořit
12 000 Kč

Daruj akci

Vyberte dětský tábor nebo dětský domov, který chcete a my tam přijedeme pro děti udělat super akci s autíčky, na kterou určitě nezapomenou. Můžete jet také a užít si to s námi.
Poděkování na webu a na konci krátkého filmu.

Počet dostupných odměn: 3/3

Nelze podpořit
16 000 Kč

Akce na míru od nás pro vás

Připravíme vám soukromou dvouhodinovou akci s našimi autíčky, přijedeme v rámci ČR a SR, postavíme pro vás dráhu a připravíme pro vás oblíbené štafetové závody (ideálně pro několik rodin).

Počet dostupných odměn: 3/3

Nelze podpořit
25 000 Kč

Vlastní autíčko a kapota na míru

Postavíme vám kapotu na autíčko na míru podle vašeho přání, které si zahraje i v našem krátkém filmu vedlejší roli - k tomu vám samozřejmě zůstane i nový podvozek autíčka (jedná se o vysoce výkonný osvědčený Traxxas Stampede se střídavým motorem - jezdí i 50km/h).

Počet dostupných odměn: 3/3

Nelze podpořit
30 000 Kč

Hrdý sponzor

Stanete se naším mecenášem s dobrým srdcem, a nakopnete nás v našich aktivitách, dobrovolně nám můžete pomáhat s našimi akcemi pro děti, odpočinete si od stresu a uděláte dobrou věc.

Počet dostupných odměn: 2/2

Nelze podpořit