Razítko pro lesní školku - crowfunding kampaň

Razítko pro lesní školku

Chtěli bychom registrovat školku u MŠMT a k tomu potřebujeme státem schválené zázemí. Pomozte nám získat jurtu pro lesní školku v Olomouci.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

V září 2018 chceme otevřít lesní školku jako školku registrovanou u MŠMT, aby do ní mohli docházet i předškoláci, kteří mají podle nového zákona školku povinnou.

Registrací získáme normativy jako všechny MŠ, což nám umožní důstojně zaměstnat kvalifikované pedagogy a snížit náklady rodičům dětí. 

Na školku chceme navázat přírodní základní školou, aby měly děti nejen z lesních školek v Olomouci možnost se dál vzdělávat v přírodě, na čistém vzduchu a mít dostatek pohybu. 

Potřebujeme proto koupit jurtu, abychom splnili zákonem dané zázemí pro lesní školku.

jurta 9 metrů / obytná plocha 64 m2

Chceme, aby využití této jurty mělo smysl!    

Jurta bude přes týden sloužit pro děti ze školky. Zároveň  jako prostor pro společné projekty dětí ze školky a školy, protože se tam všichni pohodlně vejdou. Škola a školka tak můžou být v úzkém kontaktu.

Večer a o víkendech můžete příjít na zajímavý seminář, kurz nebo akci pro rodiny s dětmi. Odpoledne tu pro děti budou pohybové a vzdělávací kroužky, abyste si vy-rodiče, mohli jít bez výčitek zasportovat sami. O prázdninách bude sloužit pro příměstské tábory.

Pracujete na zajímavém projektu a chcete ho tvořit v inspirativním prostředí? Chcete sami nabídnout nějaký kurz? Chcete oslavit výjimečnou událost s těmi nejbližšími v příjemném prostoru se zahradou? I pro taková setkání bude tato jurta a zahrada otevřená.  

Zkrátka využití této jurty bude mít smysl!  

Jurta vyrobená v ČR o průměru 9m, určená pro užívání i v zimě vychází v základní výbavě (střešní okno, dveře, izolovaná podlaha, zateplené stěny) na cca 650 000,- včetně DPH. Jurta vyrobená v ČR je sice dražší než dovozená z Mongolska. Má však delší životnost, protože je vyrobená z materiálu, který je vhodný pro naše podnebí, zejména vlhkost.  

Podívejte se dolů na fotky odměn, které nabízíme a udělejte radost nám, sobě či někomu blízkému na vánoce. 

1504987293131.jpg

Děti v lesní mateřské škole jsou v každodenním plném kontaktu se vším, co příroda nabízí. Celoročně. Citlivě vnímají její proměny a spolu s ní mohou sami růst a kvést. Děti jsou otužilé, zdatné, motoricky šikovné a samostatné. Mladší děti se rychleji učí a starší děti zrajou.

Chcete vědět víc?  https://www.youtube.com/watch?v=WjciHPLP2rI

Děti venku.jpg

Podpořte nás na cestě do rejstříku MšMT, protože děti venku jsou ohrožený druh! 

Nový zákon o POVINNÉM předškolním vzděláváním uznává jen registrované školky. Trvalo cca 7 let než dostaly Lesní školky možnost vstoupit do školského rejstříku a stanout po boku kamenných školek jako rovnocenná možnost předškolního vzdělávání.

Zákon má ale mezery, úředníci postupují při jeho vykládání různě a děti nám rostou rychle

IMAG3410.jpg

Nemáme čas čekat na změnu shora, tedy ze strany státu. Z principu nechceme obcházet školské zákony. Přicházíme s iniciativou sdola, obyčejných lidí, kteří věří, že když se společně do něčeho pustí, mají moc přispět k lepšímu světu!

Přispějte tomu, aby se vzdělávání v přírodě stalou normou a rodiče v Olomouci měli možnost volby.  

Čím víc školek se dostane do systému, tím snazší to bude pro další lesní školky. Cesta do systému je totiž náročná a trnitá. A proto částku, kterou třeba i díky Tobě získáme navíc, věnujeme na chvályhodnou činnost 

almš.jpg

 

 „Nechci být dotěrná,“ řekla Sova při pohledu na spícího Klokánka, „ale není on trochu… jak bych to řekla… špinavý?“ 

„Děti by neměly být příliš čisté,“ vysvětlila jí Klokanice. „Nebo příliš hodné. Tedy chci říct, že samozřejmě mohou být, ale pak jsou nešťastné. A to bychom nechtěli, že?“ (z knihy Medvídek Pú)

 !!! DĚKUJEME Vám, že nás nastartujete !!!

canisterapie.jpg

zazitkovy-den-na-farme.jpg

krkavci-matka.jpg

ocista-tmou.jpg

domaci cukrovi.jpg

noclehprovodaky.jpg

nocvjurte.jpg

originalknizky.jpg

zdraveecskezidlicky.jpg

mushing.jpg

Sample-0002.jpg

Sample-0003.jpg

Sample-0004.jpg

Sample-0007.jpg

Sample-0008.jpg

Sample-0009.jpg

Sample-0001.jpg

Sample-0010.jpg

Sample-0011.jpg

Sample-0012.jpg

bagrista.jpg

tábor.jpg

vánoční cukroví.jpg

výlet.jpg

 

adoptovana-borovice.jpg

ekologicky-blocek.jpg

farmarem-na-zkousku.jpg

jmeno-pro-jurtu.jpg

knizka-s-detmi-pro-deti.jpg

recepty-z-prirody.jpg

vanocni-dilna.jpg

zahradni-party.jpg

 

"Všechno co potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské škole." R.Fulghum

logo fb.png

 

 

 

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?