Racing 300 - crowfunding kampaň

Racing 300

Racing 300 je arkádní závodní hra českých a evropských závodů se silným důrazem na realismus.

Hry & Apps
Racing 300

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Dva roky žiju tvorbou hry Racing 300, na začátku jen málo lidí věřilo, že hra bude vůbec v nějaké podobě kdy dodělána. O dva roky později připravuji již 6. verzi hry, která za tu dobu nasbírala již přes 16 000 stažení! Předělání se nevyhne v nové verzi vůbec nic, bude rozšířena o nové okruhy z celé Evropy, nové herní módy a herní příběh. Do hry chci ale přidat ještě jednu velkou novinku a to MULTIPLAYER! Na rozdíl od ostatního bude stát MULTIPLAYER docela dost peněz a proto jsem na Startovači!

Racing 300 je závodní hra, jejímž cílem je věrně zachytit český a evropský Road Racing!

Hra Racing 300 je je jíž dávno volně ke stažení, její vývoj však nadále pokračuje! Pro tuto verzi máme opravdu mnoho připraveno! Nová grafika! Nová herní fyzika! Spousta efektů zlepšujících požitek ze hry! Nové okruhy! Nový mód "sezóna"! Velké zrychlení pro všechny platformy! A příběh, kde můžete prožít sezónu Road Racingu v kůži mladého začínajícího jezdce! 

Průběžné informace o projektu jsou zatím na: Facebooku Racing 300 Určitě nám nezpomeňte dát like! I ten pomáhá! :)

Proč jsme na startovači?

V první řadě kvůli multiplayeru! Od začátku jsem se snažil dělat celou hru na koleni "zadarmo" a zadarmo dát všem a hledat sponzory! Bohužel, hra není z daleka tak výdělečná, jak si může kdokoliv myslet, a kdybych šel dělat někam do skladu, či k pásu, byl by můj plat několikanásobně vyšší. Navíc k psaní scriptů a shadrů na grafickou kartu jsou potřeba vysokoškolské znalosti, z těch několika pro běžného smrtelníka sprostých slov mohu jmenovat například pokročilou lineární albegru, diskétní matematiku, matematickou analýzu nebo GPU počítačovou grafiku, bez nichž se v tomto stádiu vývoje už zkrátka neobejdu. Můj příjem není jen malý, ale v podstatě zanedbatelný v porovnání s platem mých "kolegů" s porovnatelnými znalostmi. Přidáním multiplayeru bych už musel do hry vyloženě cpát své peníze, což vzhledem k mé studentské chudobě nemohu... A proto jsem na startovačí.

Co tedy dostanete, když projekt uspěje?

Prvním cílem je vybrat peníze alespoň na provoz multiplayeru na pár měsíců, zbylá část peněz potom půjde do dalšího vývoje hry. A jelikož jsem věčně nespokojený se stávající kvalitou, věřím, že hra svého vrcholu nedosáhla v žádném ohledu, ať už se jedná o grafiku, fyziku nebo zvuk. Během vývoje jsem zpravidla nikdy nevylepšoval jednu věc, nýbrž hru jako celek. Více peněz umožní větší vylepšení a práci na projektu po delší dobu. Opravdu každá koruna moc pomůže!

Poslední verze hry

Starší verze hry je volně ke stažení zde. Jedná se o starší verzi, kde je spousta věcí špatně, nová verze je už nyní mnohem lepší! ;)

Jaké jsou našel další cíle?

Cíl 1 10 000,-: Multiplayer na 3 měsíce

Záleží na to tom, kolik bude mít hra hráčů... Pokud by si hru stáhlo 50 000 hráčů (což je pouze 1,9x více než je aktuální počet stažení verzí, které jsou oproti připravované verzi jen slabým čajíčem)

Cíl 2: 20 000,-: Nová grafika a zajištění multiplayeru na delší dobu

Za 20 000 by to "bylo v suchu" a bylo by jisté, že multiplayer je zaplacený na dlouhou dobu dopředu (pokud nebude hru hrát celá republika 24/7)  při této částce by šlo vydělit nějakou menší částku a investovat ji do profesionálních textur, které by mohly vzhled hry posunout ještě o další krok dál! :)

Cíl 3: 30 000,- Optimalizace hry a sophiina volba

Za 30 000 by bylo možné nakoupit další speciální software, který by umožnil ještě více zrychlit celou hru a platit jednoho z mých brigádníků v moji improvizované firmě. Bohužel bych si ale musel vybrat jednoho z nich... :/ 

Pokud jste dočetli celý text až sem tak Vám moc děkujeme a rozhodně budeme rádi za jakýkoliv příspěvek a i kdyby jste se nás rozhodli nepodpořit, tak alespoň navštivte náš FB a zvažte like na něm! ;) I ten alespoň morálně pomůže! ;) Facebook Racing 300

POZNÁMKA K ODMĚNÁM: ODMENY BUDOU DORUČENY V DOBĚ VYDÁNÍ HRY, COŽ BUDE DO KONCE ROKU 2018. NĚKTERÉ ODMĚNY PLÁNUJEME SAMOZŘEJMĚ ZASLAT DŘÍVE, ALE NIC NESLIBUJEME. Odměny omezené časem začínají platit v momentě přidání do stažitelné verze hry.

Co si o tomto projektu myslíte?