Ra - vydáváme první album "Judge Not" | crowdfunding kampaň

Ra - vydáváme první album "Judge Not"

Kapela Ra vydává po 10 letech své 1. album "Judge Not". Bez vás to nedáme!

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Jsme kapela Ra, která brzy oslaví své 10. narozeniny a k této události pro vás chystáme své historicky první album. Bude se jmenovat Judge Not. Můžete se těšit na 7 našich nejlepších písniček, které jsme pro vás natočili ve studiu Bubny. 

Tady pro vás máme malou ochutnávku v podobě singlu Neruda Reggae:


A tady je druhý singl Dormitory:

Zdálo by se, že máme hotovo, ale...

Právě v tuto chvíli potřebujeme vaši pomoc! Podpořte nás, abychom album mohli nechat smíchat do té nejlepší možné podoby a dostalo se až k vám, našim stávajícím i budoucím fanouškům.

Vyberte si z odměn, které jsme pro vás připravili a zrealizujte s námi náš a možná i váš sen!

ra_foto_profil4.jpg

Ra je hRa...
Ra je Radost ….
Ra je pRavda...
Ra je kapela...

Historie Ra se začala psát v jedné malé hospůdce u Karlova náměstí, kde se potkal Filip Vařecha s Vláďou Bláhou a tam, pod vlivem alkoholu, si řekli: “Hele, nezaložíme nějakou reggae kapelu?” A tak se stalo... asi o rok později.

Na začátku naše hudba neměla s reggae příliš společného, byl to v podstatě jen punk na druhou. Lidé se střídali jak na běžícím pásu, kvalita se nezvyšovala, ale i tak to byl bezva pocit. Bavilo nás to. Po nějaké době přišly i první koncerty, nejdřív komorně kdekoliv to šlo, posléze pak i ve větších klubech. Zásadní zlom pro celou kapelu nastal v okamžiku, kdy si Karol poprvé vzala do ruky mikrofon a začala zpívat. Všichni jsme byli totálně v šoku. WTF? Tohle je její hlas když zpívá? Znělo to jak z jinýho světa. Od té doby kapela (tenkrát ještě pod názvem Racoon's) nabrala nový směr a její charakter se hodně proměnil. Od punku jsme se posunuli směrem k opravdu ryzí hudbě, která má srdce.

Víme, co chceme, nemáme ambice být nejlepší, ani nejslavnější, ale chceme dál dělat hudbu, která nás (a doufáme, že i vás) naplňuje a baví. V dobách, kdy roots reggae hraje málokdo, chceme v Čechách být těmi, kteří ten jamajský zázrak udržují při životě. Tahle hudba je naše srdcovka. Překonali jsme spoustu výzev, které za ty roky přišly, a s odstupem si troufáme říct, že nás to dost stmelilo. Dospěli jsme. A proto vydáváme album - naše první. Je to další krok směrem dopředu a je to pro nás fakt velká událost. Doufám, že máte taky radost s námi!

 

Facebook          Bandzone          YouTube 

 

Pokud chcete vidět a slyšet ještě víc, pusťte si náš "živák" z letošního festivalu Cultural Reggae Vibez v Hořicích:

 

Co se stane, pokud vybereme víc?

Když se nám podaří vybrat víc než 40.000 Kć, nenecháme si to v kapsách. Hrozně rádi bychom udělali vinyl, ale je to dost drahá záležitost. Proto jsme se rozhodli milníky nastavit následovně:

 • ✔ Splněno: 45.000 Kč - uděláme dub remix Nerudy, který automaticky bude k dispozici všem co si vybrali odměnu s flashkou

 • ✔ Splněno: 50.000 Kč - uděláme dub remix Easy Soundbwoye, který automaticky bude k dispozici všem co si vybrali odměnu s flashkou

 • 70.000 Kč - uděláme 7" vinyl a přidáme ho do odměn k dokoupení za speciální cenu platnou jen během kampaně

 • 80.000 Kč - uděláme místo malého větší 12" vinyl a přidáme ho do odměn k dokoupení za speciální cenu platnou jen během kampaně

 

Odměny

Trička

Trička budou dostupná ve více barvách. Seznam barev zveřejníme co nevidět! Kdybyste měli nějaký konkrétní požadavek ohledně barvy, neváhejte a dejte nám to vědět buď zde v komentářích, nebo na Facebooku.

triko_bile.jpg

triko_cerne.jpgV rámci kampaně bude mít každé tričko ještě speciální tuning v podobě praktické kapsičky. Každý kus bude originální a volba umístění kapsy, či její případná absence, bude na vás.

Flash disky

Dlouho jsme přemýšleli, jak vám nabídnout něco opravdu unikátního. Věříme, že se to povedlo a doufáme, že se vám "flešky" budou líbit. Velikost flash disků bude 1GB.

flashka2.jpg

Další odměny

Vizualizace dalších odměn teprve připravujeme, přidáme je sem jakmile je budeme mít hotové. Každopádně můžete počítat s tím, že je chceme pořádně vymazlit, abyste dostali něco opravdu pěkného. Stay tuned!

FAQs

Kdy bude křest?

Křty budou dva. První se bude konat 16.3.2018 v Praze v dejvické Klubovně. Druhý hned den na to, tedy 17.3.2018, v Pardubicích v D29.

 

Dost bylo čtení, teď mrkněte doprava.

sipka_mensi.jpg

Děkujeme vám!

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?

 • Splněno 50 850 Kč (127 %)
 • 127 %
 • 40 000 Kč požadováno
 • již skončilo
 • Nelze podpořit
 • Na tento projekt už přispělo 66 Startérů

Autor projektu

Ra - obrázek
 • projekt od Ra
 • Česká republika

Odměny (Rewards)

250 Kč

Plakát na zeď

Velkoformátový plakát kapely podepsaný všemi z kapely.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
350 Kč

Album na flešce + digitální download

Celé album včetně bonusů v nekomprimovaném formátu na originální flešce s logem Ra. To vše v parádním bookletu s podpisy všech členů kapely. Součástí je i kód k digitálnímu downloadu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
500 Kč

Vstup na křest alba + fleška + digitální download

Vstup na křest alba buď v Praze, nebo v Pardubicích a k tomu všechno z odměny "Album na flešce + digitální download". Na koncertu se se všemi podporovateli osobně setkáme, pokecáme a poděkujeme vám.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
600 Kč

Tričko Ra

Ručně zpracované tričko s grafikou Ra, každý kus je originál. Limitovaná edice pouze pro tuto kampaň.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
700 Kč

Ra-nec

Ručně šitý pytel na záda s grafikou Ra. Limitovaná edice pouze pro tuto kampaň.

Počet dostupných odměn: 9/10

Nelze podpořit
1 000 Kč

Family pack

Fotka kapely v dekorativním rámečku a k tomu všechno z odměny "Album na flešce + digitální download". Ideální pro babičky a dědečky.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 000 Kč

Sing mi song pan di stage

Zazpívejte si kteroukoliv písničku z našeho repertoáru dle vašeho výběru přímo na pódiu během křtu! A nakonec vám poděkujeme.

Počet dostupných odměn: 1/2

Nelze podpořit
1 400 Kč

Plný Ra-nec

Ručně šitý Ra-nec, k tomu tričko, plakát a všechno z odměny "Album na flešce + digitální download".

Počet dostupných odměn: 3/10

Nelze podpořit
3 000 Kč

Dubplate pro DJe s věnováním + album

Jedna písnička z alba nahraná jako dubplate s upraveným textem a věnováním přímo pro vás. Navíc vše z odměny "Album na flešce + digitální download".

Počet dostupných odměn: 3/3

Nelze podpořit
5 000 Kč

Ra Mecenáš

Vše z odměny "Album na flešce + digitální download", k tomu dvě vstupenky na křest alba, oficiální poděkování na křtu a hlavně ručně zpracované tričko s unikátním nápisem Ra Mecenáš.

Počet dostupných odměn: 1/3

Nelze podpořit
10 000 Kč

Soukromý koncert

Koncert na místě dle vašeho výběru. Vy jen zajistíte prostor a my zařídíme zbytek (včetně ozvučení). Lze i poloakusticky, akorát nezapomínejte, že nás je osm!

Počet dostupných odměn: 2/2

Nelze podpořit