Putování s huculem 2019 - crowfunding kampaň

Putování s huculem 2019

Putování s huculem je projekt kočovného divadla, kdy výtěžek z dobrovolného vstupného na představení putuje každoročně na dobročinné účely.

Umění
Putování s huculem 2019

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Léto plné zážitků – poznávejte, bavte se, pomáhejte. I v létě se dají konat dobré skutky.

DSC_0197.jpg

 

Čas prázdnin a dovolených už je pomalu, ale jistě za dveřmi. Všichni proto nadšeně plánujeme, co všechno letos podnikneme. Na výběr je toho víc než dost, po celé republice se koná celá řada akcí a událostí, které je škoda promeškat. Patří k nim třeba ta s názvem Putování s huculem. Proč vyrazit zrovna na ni? 

Putování s huculem 1999 - 2019

Děti z Prahy 7, každé prázdniny od roku 1999 putují po Kokořínsku s povozem taženým dvěma huculskými koňmi a hrají divadlo. Vybrané peníze na Startovači budou použity na zakoupení zdravotnických a kuchynských potřeb, které budou potřebné k provozu putování. Část peněz využijeme na zaplacení pronájmu dodávky, která slouží k převozu potřeb k provozování projektu, k nákupu potravin.

O co jde?

Putování s huculem je vlastně takový projekt kočovného divadla. Po vzoru starých komediantů putují herci i s povozem taženým dvěma huculy od vesnice k vesnici. Letos se na svou pouť vydávají již 21. rokem. Tentokrát však poprvé pod hlavičkou divadelního spolku Ty-já-tr, který proslul svými divadelními představeními pro děti z dětských domovů, nemocnic a základních a mateřských škol. Pomáhá ale i jinde, a to dokonce i v prázdninovém čase. 

Nádherné kulisy přírody

V termínu od 11. do 21. července ho můžete potkat na Kokořínsku. Tato oblast patří tradičně k oblíbeným turistickým destinacím, rozhodně totiž má co nabídnout. Namátkou můžeme zmínit malebnou přírodu s dech beroucími výhledy, zajímavé skalní útvary, kaňonovitá údolí, překrásná jezírka nebo největší a nejromantičtější dominantu – hrad Kokořín. To vše jsou kulisy pro divadelní představení jako stvořené. Pozadu však nezůstává ani, pokud jde o kulturní či historické památky nebo o možnosti rekreačního vyžití. Nuda tady proto rozhodně nehrozí.

dsc_0894.jpg

Víc než kulturní zážitek

Léto by mělo být bohaté na jedinečné zážitky, ať máte na co vzpomínat. Putování s huculem ve vás stopu určitě zanechá, dobře se pobavíte a zároveň pomůžete dobré věci, jedná se totiž o dobročinnou akci. A to i přesto, že samotný soubor nemá ani korunu nazbyt, kostýmy a kulisy si připravují herci vlastními silami a o nějakém honoráři samozřejmě vůbec nemůže být řeč. Letos výtěžek z dobrovolného vstupného, které se vybírá do klobouku, putuje na konto organizace Helppes. Ta pomáhá osobám se zdravotním postižením integrovat se do společnosti a kolektivu. Jejím prostřednictvím se na jejich lepším životě můžete podílet také vy. Pomáhat má smysl. 

Jak to začalo

Byl to nápad mé jedinečné manželky Radky Tesárkové, která skoro před třiceti lety začala pracovat s dětmi městského obvodu Praha 7.Jako kdyby patřili do 19. století. Venkovskou silničkou putuje komediantský vůz krytý plachtou a tažený huculskými koňmi. Za ním se plouží skupina lidí, kterým včera pršelo na hlavu a dneska svítí prázdninové slunce. Na rozdíl od svých předchůdců však nejsou odkázáni na dobročinnost lidí, kteří jim dají kus chleba a střechu nad hlavou. Jsou to amatérští herci, kteří ještě chodí do školy – základní, střední nebo už studují na škole vysoké.Byl to nápad Radky Tesárkové, která skoro před třiceti lety začala pracovat s dětmi městského obvodu Praha 7.

59933991_2565147790436263_846021154727526400_n.jpg

 

Ukázky odměn 

100 Kč Hřejivý pocit, že jste pomohli dobré věci

Jak-deti-nepripravit-o-pocit-hodnotnosti-a-dulezitosti-825x510.jpg

500 Kč Tričko s logem Putování s huculem

IMG_20190616_185100.jpg

IMG_20190616_185209.jpg

1 000 Kč Předplatné časopisu o zahradě

61796.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?