PUSTINA - film na DVD - crowfunding kampaň

PUSTINA - film na DVD

Ve hře PUSTINA se prolíná živá hudba DG 307, filmové projekce a herecké akce. Pomozte nám z divadla udělat DVD film. Ale ještě nekončíme, čtěte dále:

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Vybrali jsme to, děkujeme, děkujeme, děkujeme vám všem! Ale pořád je před námi ještě týden! Vyberete-li si ze stávající nabídky odměny za 1 000 Kč a více, zároveň získáváte bezplatný nárok na raritní CD Pavla Zajíčka Wasted Land, které natočil v roce 1980 v Londýně a který u Guerilla Records vyjde v létě! Za 500 a více korun máte nárok na poloviční slevu. K dodání s ostatními odměnami...
Divadelní hra Pustina, kterou v současné době uvádí pražské Studio Hrdinů, je věnována Pavlu Zajíčkovi, básníkovi a hudebníkovi skupiny DG 307. Proto se v představení objevuje živá hudba tohoto souboru, ale jeho rovnocennou součástí je i filmová projekce a zejména herecké výkony. Tyto tři složky se navzájem propojují a ovlivňují a vzniká tak specifický a originální tvar na pomezí filmu, koncertu a divadla.

Snímek 112.jpg

Do hlavní role byl obsazen sám Pavel Zajíček, hra má proto silně autobiografický rozměr. Jak divadelní inscenaci, tak jeho filmovou úpravu režíruje Miroslav Bambušek, jehož neotřelý způsob práce je známý všem milovníkům alternativního umění. Protože nám je líto, aby Pustina skončila divadelní derniérou, rádi bychom ji převedli na formát DVD jako trvalý záznam té magické chvíle.

Snímek 062.jpg

Obrazovým bonusem k vlastní inscenaci by bylo audioCD s dosud nezveřejněným autorským čtením Pavla Zajíčka a další dokumenty. Rádi bychom začali natáčet začátkem dubna, aby DVD mohlo být uvedeno na podzim roku 2016. Celý "balíček" vydává Guerilla Records, obvyklý partner tvorby jak Pavla Zajíčka, tak podporovatel multimediálních projektů Miroslava Bambuška.

IMG_5642.jpg

Inscenace získala Cenu divadelních novin v sezoně 2014/15 v kategorii Alternativní divadlo, byla oceněna jako Projekt roku 2014 festivalem ... příští vlna / next wave ...  a v rámci Cen divadelní kritiky získala nominaci v sekci Hudba roku 2014.

Snímek 208.jpg

A pozor! Pokud by na DVD Pustina nebyla použita celá vybraná částka, případný zbytek bude použit na vydání nové nahrávky DG 307! A pro "startovače" samozřejmě s nějakým finančním bonusem...

 

Co si o tomto projektu myslíte?