Publikace 25 let bez osobní dopravy - crowfunding kampaň

Publikace 25 let bez osobní dopravy

Po trati z Protivce do Bochova se již osobním vlakem nesvezete, ale připomeňme si její existenci pěknou publikací.

Knihy
Publikace 25 let bez osobní dopravy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Dobrý den,

 

radi bychom nechali vydat malou publikaci ve velikosti A5, která bude obsahovat 4 strany obálky a 8  vnitřních stran textu s fotografiemi, vázaná sponkovou vazbou V1, ve které bychom se zaměřili na trať vedoucí z Protivce do Bochova, kterou můžeme ze starších jízdních řádů znát pod označením 163. Tuto trať v jízdním řádu již nenajdeme, je totiž už 24 let bez provozu osobní dopravy. Proto jsme se rozhodli k výročí 25 let bez provozu vydat vzpomínkovou brožurku s několika informacemi od začátků provozu po současnost.

Nabízíme malou ochutnávku: 

Dráha z Protivce do Bochova vznikla jako páteřní odbočka z trati vedené z Rakovníka do Bečova nad Teplou v roce 1897, kdy byla slavnostně otevřena dne 26. června. 

Odbočná trať do Bochova je vedena údolím potoka Velká Trasovka o délce necelých 17 km. Ve starých jízdních řádech byla označena číslem 75c, naposledy číslem 163. Dnes již tuto trať v jízdních řádech nenajdeme, je využívána jen pro nákladní dopravu.

 

Jako odměnu Vám nabízíme tuto publikaci, kterou budete vlastnit jako první, neboť k volnému dostání bude až na akci, kterou plánujeme v příštím roce.

Věříme, že publikaci ocení každý milovník železnice.

 

Všem předem děkujeme za podporu.

Co si o tomto projektu myslíte?