Praktický průvodce kojením - KNIHA OD MAMILY - crowfunding kampaň

Novinky - Praktický průvodce kojením - KNIHA OD MAMILY

DĚKUJEME, že pomáháte vydat knihu PRAKTICKÝ NÁVOD NA KOJENÍ od MAMILY. Kampaň běží do 30.12. Za každých dalších 10 000 Kč pošleme 10 knih do porodnic.

Knihy
je nám velkým potěšením vám oznámit, že kniha Praktický návod na kojení dorazila do Česka! Milí příznivci kojení, Obrázek

 

Když vyšlo první slovenské vydání knížky Praktický návod na dojčenie, věnovali jsme slovenským nemocnicím více než 1500 ks knih, aby je mohly půjčovat ženám po porodu. Díky knížkám tak ženy získaly obrázkový návod, který jim pomáhal v začátcích kojení. Nyní podobně věnujeme knihy českým nemocnicím a v těchto dnech probíhá darování nových výtisků knihy Praktický návod na kojení v češtině. Knihy krom nemocnic putují tento týden i do vašich domácností. Neváhejte nás kontaktovat (info@kojim.cz) v případě, že vám odměna nedorazí do 22. 06. 2018.

Pokud máte o slovenskou nebo českou verzi knihy zájem, můžete si ji nyní objednat zde: https://www.mamila.sk/shop/knihy/23-prakticky-navod-na-kojeni-v-cestine.html

A na závěr pro vás máme malou soutěž. Tipněte si, kolik knih je naloženo v kufru Mléčného taxíku naší kolegyně Pavlíny a svůj tip napište do komentáře na Facebooku. Budeme losovat ze správných odpovědí 3 výherce, kteří dostanou výtisk Praktického návodu na kojení/dojčenie a dřevěnou ozdobu s logem.

Více informací o vydání knihy si můžete přečíst tady.

Toto je pravděpodobně poslední zpráva od nás, tak ještě naposled: moc děkujeme za příspěvky a veškerou podporu!

Ještě jednou moc děkujeme za vyjádřenou podporu a všechny příspěvky projektu vydání Praktického návodu na kojení. Rádi bychom Vám nyní sdělili několik informací ohledně rozesílání Vašich odměn.

Milí přispěvatelé,

  • Praktický návod na kojení bude v češtině k dispozici nejpozději do 1.07.2018 (pravděpodobně dříve). Nyní probíhají grafické úpravy a poté bude odevzdán k tisku. Pokud byste knihu potřebovali dříve, můžeme nabídnout zaslání slovenské verze ihned (napište na info@kojim.cz).

  • Odměny “Kalendář 2018”, “Placka” a “Dřevěná závěsná ozdoba” byly již rozeslány (vyjma těch kombinovaných s knihou).

  • Odměny s kojicími náhrdelníky budou rozeslány přibližně do konce února (vyjma těch kombinovaných s knihou).

  • Odměny pro ty z vás, kteří chtěli slovenskou verzi knihy budou rozeslány v nejbližších týdnech.

  • Odměny kombinující Praktický návod na kojení (českou verzi) s dalším předmětem budou rozeslány společně až bude připravena kniha. V případě, že je Vaše odměna složena ze dvou předmětů (kniha + předmět) a přáli byste si dostat předmět dříve než bude nachystána kniha, dejte nám vědět na info@kojim.cz .

  • Moc děkujeme všem, kteří nám poslali příspěvky bez nároku na odměnu. Kdykoliv do 1.07.2018 máte možnost se rozmyslet a pokud byste měli zájem o Praktický návod na kojení (bez ohledu na to, co jste vyplnili v projektu) napište nám na info@kojim.cz .

 

Děkujeme za podporu a pochopení!

 

Pokud Vás zajímá současný stav porodnic, podívejte se na tento nový článek na webu.

 

S pozdravem

tým MAMILA

 

Kampaň ještě stále běží! Dnes se dozvíte, proč jsme se rozhodli připravit českou verzi úspěšného Praktického návodu na dojčenie. Přinášíme vám i další zajímavosti o názvu knihy. Nestačí kniha ve slovenštině? Obrázek

Milí příznivci a podporovatelé kampaně,

doufáme, že jste si, stejně jako my, užili sváteční dny v pohodě a v kruhu nejbližších. Nyní jsme se vrhli znova naplno do práce a přinášíme Vám důležité informace, týkající se kampaně.

Nestačí knížka ve slovenštině?

Opakovaně dostáváme dotazy, zda je překlad knihy do češtiny opravdu nutný.

Když MAMILA začala působit i v České republice, s různým porozuměním slovenštiny se setkávala již na kurzech pro poradkyně, na našem společném fóru pro slovenské i české poradkyně, a postupně i při distribuci slovenského Praktického návodu na dojčenie. V ČR se začaly množit prosby o přípravu české verze knihy. Vzhledem k tomu, že MAMILA působí a podporuje kojení i na českém území, rozhodli jsme se, že knihu přeložíme a zpřístupníme ji tak co nejvíce lidem.

Změna názvu knihy: Praktický návod na kojení

Na začátku jsme jednali o několika variantách a do kampaně jsme vstoupili s názvem Praktický průvodce kojením. Na základě jednání s nakladatelem a několika poradách jsme těsně před Vánoci došli ke konečnému rozhodnutí. Kniha se bude jmenovat Praktický návod na kojení. Proč jsme se dohodli na tomto názvu si můžete přečíst níže::

Kniha byla myšlena jako "návod" na přežití prvních dnů v porodnici, jako záchrana od klasických postupů a návod, jak věci dělat jinak. Obsahuje jen velmi jednoduchý seznam základních témat v prvních dnech a stručný návod v bodech na jejich uchopení a použití v praxi. Je to taková rychlá reference, když žena potřebuje v průběhu pobytu v porodnici zjistit, co má vlastně prakticky s miminkem dělat.

Kniha s názvem "Průvodce kojením" už v češtině existuje. Chtěli jsme se vyhnout možné záměně s již existujícím titulem.

Záleží nám na zachování jednotnosti sazby, grafiky a názvu se slovenským originálem.

Potřebuje kojení návod?

Často se setkáváme s názorem, že kojení by mělo být jednoduché a přirozené. Možná sami zvažujete, proč si kojení vyžaduje "návod". Je to tak především proto, že dnešní společnost celkově nepodporuje ženy v kojení, a informace o kojení jsou nejednotné, matoucí a často způsobují více problémů než pomoci. Kromě toho se dnes ženy pokoušejí kojit po porodu, který byl provázen intervencemi a událostmi, které negativně ovlivní lehkost, s jakou by se kojení mohlo začít. Máme za 15 let zkušeností s desetitisíci žen, které říkají: "Považovala jsem kojení za samozřejmé, vůbec jsem nečekala, že by se mohly vyskytnout potíže." A přesto potíže s kojením 92 % žen zažije již v porodnici. "Návod" jim má ukázat cestu, kterou se mohou vydat již v okamžiku porodu, aby kojení fungovalo a měly z něj radost.

Děkujeme za vaši podporu!