Prožij s námi regatu | crowdfunding kampaň

Prožij s námi regatu

Prožijte s námi atmosféru námořního jachtingu během závodu. Podpořte nás při tvorbě dokumentárního filmu, anebo prožijte to s námi přímo na palubě.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Djó móře!

Posteskl si rybář v jedné z Malostranských povídek. Ale Vy nevzdychejte.

Proč?

Protože, můžete být na moři přímo u toho!

Tento rok opět míříme změřit síly při závodu na moři a nechceme si to nechat jen pro sebe. Letos se s Vámi o tento zážitek chceme podělit. Zachytíme na kameru vše podstatné a zajímavé. Výsledný film Vás vtáhne do děje jako by jste byli přímo u toho. Na tento projekt Vás žádáme o podporu. S Vaší pomocí vezmem vhodnout techniku, přibereme na palubu kameramana a film bude zpracován v profesionální střižně. Výsledek s Vámi budeme sdílet a to i osobně na besedě s posádkou. Všechny přímé náklady na závod si posádka platí sama. Vaše příspěvky budou použity výhradně na tvorbu videa.

2014_11_22_322rat3.jpg

Závod

Májová regata, tak se závod jmenuje, se jede v Chorvatsku a to hned na začátku května. Letos se jede již 16tý ročník. Závod patří mezi špičkové navigační závody organizované českými jachtaři. V milulých letech byly v silné konkurenci na startu posádky z České republiky, Slovenska, Ruska a Ukrajiny. V posledních letech se úroveň mezi českými posádkami výrazně zvyšuje a to v souvislosti s tím, jak se námořní jachting stává oblíbenějším a současně řada českých posádek dosahuje úspěchů na mezinárodním poli. V letošním roce se závodu bude opět účastnit silná sestava, v jedné z posádek startuje i mistr světa v kategorii ORC B. Letos bude závod velmi zajímavý, bude to souboj na světové jachtařské úrovni a půjde o mimořádný zážitek.

r1.jpg

Na Jadranu bývá v průběhu jara převážně slunečné počasí a vítr má ještě svou zimní sílu, a to je ideání pro navigační závod. Během tří dní se jedou čtyři dlouhé rozjížďky. Závod je držen organizátory na ryze sportovní úrovni a to znamená, že když to jde, tak se jezdí. Závodí se bez ohledu na to jaké je počasí, zda je den, nebo noc. Start rozjížďky se ruší jen výjimečně a to v případě ohrožení bezpečnosti posádek a lodí. Každý den se závodí v jiném prostředí a pro celkové vítězství je tedy třeba kombinovat jachtařské dovednosti, dobrou strategii, bezchybnou práci celé posádky a trochu toho štěstí od Neptuna. Rozjížďky jsou přejezdy mezi oblastmi a tak je třeba dobrá námořní intuice a bezchybná navigace.

S Vaší pomocí natočíme dokumentární film ze závodu

Dokumentární film zachytí veškeré dění pěhem přípravy, tréninků i závodu. Vše v dobré kvalitě a se vším co k tomu patří, tak aby Vás to vtáhlo do děje. Ucítíte slanou vodu, vítr, který unáší vaše vlasy a tříšť, která letí od přídě lodi kolem vaší hlavy. Při sledování se budete cítit jako by jste byli přímo na palubě... Zní to lákavě? Tak nás napadlo, že Vám v rámci odměn dáme šanci vše zažít skutečně na vlastní kůži! Záleží na Vás jak blízko se k závodu a mořské vodě chcete sami přiblížit.

070_regata2008.jpg

Jeden z Vás na palubě závodní lodi

Víc se Vás bohužel na loď nevejde, ale nezoufejte máme tu ještě trénink přímo na moři - chcete  prožít příjemný víkend přímo u moře a potrénovat s posádkou den před startem závodu? Dva z Vás mají jedinečnou šanci. A pokud Vám vyhovuje být u toho na besedě s posádkou, nebo zkouknout až hotový film v klidu doma, tak je to také možné. Stačí si vybrat z odměn a podpořit vznik filmu.

12814391_1678145835793327_2975286890417834551_n.jpg

Pořád se něco děje aneb vtáhneme Vás do děje

Při námořní jízdě na lodi se stále něco zajímavého děje, a obzvlášť když jde o závod. Je třeba si poradit s tím, když je silný vítr a nebo naopak téměř nefouká, motory se nesmí k manévrování používat. A tak mnohdy přechází urputný výkon při manévrování s plachtami v intenzivní taktizování v bezvětří. Všichni jsou ostražití jak ve dne tak v noci, chvíle napějí tak střídá až odpočinkový den po protnutí poslední cílové linie. Je to atmosféra, kterou by chtěl téměř každý alespoň jednou v životě zažít na vlastní kůži. Dokumentární film Vám nechá nahlédnout do každého zákoutí a zachytí všechny zajímavé okamžiky. Jako nit spojí celou přípravu, trénink, závod s rozhovory do jednoho celku. Naším cílem je aby jste byli velmi blízko a prožili vše s námi.

2015_05_07_290rat3.jpg

Organizace

Na závod vyrážíme v pátek odpoledne po práci, tak aby jsme v sobotu dopoledne byli v maríně a mohli převzít loď, nalodit se a odpoledne ještě stihnout první krátká trénink na moři. Večer ještě probíhají úpravy lodě a nastavení. V neděli je celý tréninkový den. Jedinečná šance vyzkoušel plnou škálu manévrů, vyladit nastavení lodě a drilovat souhru při manévrech. Zjišťují se poslední detaily chování lodi, které lze využít jako výhodu při plavbě a navigaci. Probíhá oficiální přivítání a společná večeře posádek. Pondělí je den startu první rozjížďky. Zpravidla jde o středně dlouhou rozjížďku, která málo kdy končí po půlnoci. První den se pluje zpravidla 10-18h. Úterý je start nejdelší rozjížďky a většinou se posádky moc nevyspí. Často se do cíle přijíždí až druhý den odpoledne, tedy ve středu. Když zbyde čas, tak je dobrým zvykem potrápit vyčerpané posádky krátkým sprintem - karuselem. Ve čtvrtek se startuje do nejkratší rozjížďky, která končí v odpoledních hodinách. Večer je zakončení závodů a vyhlášení výsledků. V pátek je odpočinkový den, který většina účastníků prospí v klidné zátoce na moři. 

Posádka 

Posádka nese jméno D2 Team. Letos jedeme v sehrané sestavě a oproti loňskému roku došlo pouze k jedné změně. Takže věříme, že si letos výsledkově polepšíme. Posádku tvoří 5 členů:

Pavel - Skipper

organizuje celou akci, zodpovídá za bezpečnost posádky, kormidluje

557181_10201305218286166_422872074_n.jpg

 

David - Trimer

ladí loď a nastavení plachet pro maximální výkon a rychlost, kormidluje

2014_04_30_147rat4.jpg

  

Martin - Navigátor, Pianista

volí taktiku a strategii v průběhu rozjížďky s ohledem na aktuální situaci a vývoj závodu, ovládá veškeré lanoví z kokpitu

2014_04_30_154rat4.jpg

 

Martin - Bowman

provádí manévry s plachtami, mění je a odvádí fyzicky náročnou práci na přídi lodě

12804889_1678079725799938_8258665668586240783_n.jpg

 

Jirka - Taktik, Reling

volí taktiku na špičce lodi vybírá optimální pozici pro start, čte vodu a velí na relingu

2016_04_02_001rat-4.jpg

 

 Chceš být s námi u toho?

Budeme rádi, když si sami vyberete cestu Vaší jak zažít závod na vlastní kůži. Podpoříte vznik filmu a odnesete si vlastní zážitek. Můžete si vybrat z celé řady způsobů jak "být u toho". Mezi odměnami najdete rozličné způsoby jak prožít závodní atmosféru s námi. Na výběr je od oblečení v kterém pojede posádka D2 Teamu, přes film a besedu s posádkou až po zážitky na vlastní kůži přímo na palubě lodi. Velmi rádi Vás přivítáme mezi přáteli D2 Teamu a to i na dalších letošních plavbách.

12798889_1677936969147547_1756504853956886413_n.jpg

Díky za Vaší podporu!

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 3 750 Kč (4 %)
  • 4 %
  • 90 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 0 Startérů

Autor projektu

Sněhulák - obrázek
  • projekt od Sněhulák
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Fotka D2 v akci

Fotka D2 teamu z letošního ročníku Májové regaty elektronicky nebo 20x30 cm na Vaší adresu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
150 Kč

Fotka D2 v akci s podpisy

Fotka D2 teamu z letošního ročníku Májové regaty s podpisy členů posádky elektronicky, nebo 20x30 cm na Vaší adresu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
200 Kč

Na špičce lodi

Tvoje jméno na špičce závodní lodi při letošním ročníku Májové regaty. K tomu foto lodě v elektronické podobě s Tvým jménem.

Počet dostupných odměn: 99/100

Nelze podpořit
250 Kč

Obrazem s námi

Set vybraných fotek z přípravy, tréninku a závodu letošního ročníku Májové regaty, které zachytí atmosféru závodu. V elektronické podobě.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 Kč

Díky z paluby

Děkovné video kapitána D2 teamu přímo z paluby závodní lodě, na které pojedeme letošní závod. K tomu set fotek ze závodu a fotku D2 teamu v akci s podpisy posádky.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
350 Kč

Obrazem s námi a podpis k tomu

Set vybraných fotek z přípravy, tréninku a závodu letošního ročníku Májové regaty, které zachytí atmosféru závodu. K tomu fotku D2 teamu v akci s podpisy členů posádky.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
400 Kč

S námi obrazem i zvukem

Dokumentární film ze závodu letošního ročníku Májové regaty, zachycující atmosféru závodu na DVD.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
450 Kč

Díky za celý team

Děkovné video kapitána a členů posádky D2 teamu z paluby závodní lodě, na které pojedeme letošní závod. K tomu set fotek ze závodu a fotku D2 teamu v akci s podpisy posádky.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
550 Kč

S námi obrazem i zvukem s podpisem

Dokumentární film ze závodu letošního ročníku Májové regaty, zachycující atmosféru závodu na DVD s podpisy členů posádky.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
600 Kč

Triko jako námořní závodník

Stejné polo tričko, jako bude mít posádka D2 teamu na letošní ročník Májové regaty. K tomu set fotek ze závodu a fotku D2 teamu v akci.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
750 Kč

S námi naživo

Účast na premiéře dokumentárního filmu a besedě s členy D2 teamu o letošním závodě, závodění a mořské plavbě.

Počet dostupných odměn: 40/40

Nelze podpořit
800 Kč

Podepsané triko jako námořník

Stejné polo triko, jako bude mít posádka D2 teamu na letošní ročník Májové regaty, podepsané od členů posádky. K tomu set fotek ze závodu a fotka D2 teamu v akci s podpisy členů posádky.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 500 Kč

Předzávodní sraz s námi

Osobní účast na předzávodním srazu posádky D2 teamu. Kde se bude probírat taktika, příprava a vyprávění. Srazu bude 2.-3.4. v ČR v Orlických horách. V odměně je zahrnuto stravování i ubytování stejné jako pro členy D2 teamu.

Počet dostupných odměn: 2/2

Nelze podpořit
3 000 Kč

Trénink s D2 na moři

Osobní účast na lodi po celý tréninkový den. Trénink probíhá v Chorvatsku den před startem závodu tj. 1.5.2016. Během tréninku se testuje lod, manévry, nastavení plachet a souhra posádky.

Počet dostupných odměn: 1/2

Nelze podpořit
10 000 Kč

Partner D2 Team

Vaše logo na lodi, nebo na tričku D2 teamu při dodržení regulí pořadatele závodu logo v titulcích filmu. K tomu DVD s dokumantárním filmem, tričko D2 teamu pro letošní ročním Májové regaty, set fotek ze závodu a fotka D2 teamu vše s podpisy členů posádky

Počet dostupných odměn: 5/5

Nelze podpořit
30 000 Kč

Závod s D2 Teamem na vlastní kůži

Odměna pro nejrychlejšího z největších nadšenců. Osobní účast na letoším závodě Májové regaty přímo na palubě D2 teamu jako oficielní člen posádky v termínu od 30.4-6.5. Odměna zahrnuje vše co se závodem a celou akcí souvisí tedy - otevírací ceremoniál, startovné, kojné, dopravu do Chorvatska, jídlo i pití na lodi po celou regatu, stejné jako pro všechny členy D2 teamu.

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit