Prožij s námi regatu - crowfunding kampaň

Prožij s námi regatu

Prožijte s námi atmosféru námořního jachtingu během závodu. Podpořte nás při tvorbě dokumentárního filmu, anebo prožijte to s námi přímo na palubě.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Djó móře!

Posteskl si rybář v jedné z Malostranských povídek. Ale Vy nevzdychejte.

Proč?

Protože, můžete být na moři přímo u toho!

Tento rok opět míříme změřit síly při závodu na moři a nechceme si to nechat jen pro sebe. Letos se s Vámi o tento zážitek chceme podělit. Zachytíme na kameru vše podstatné a zajímavé. Výsledný film Vás vtáhne do děje jako by jste byli přímo u toho. Na tento projekt Vás žádáme o podporu. S Vaší pomocí vezmem vhodnout techniku, přibereme na palubu kameramana a film bude zpracován v profesionální střižně. Výsledek s Vámi budeme sdílet a to i osobně na besedě s posádkou. Všechny přímé náklady na závod si posádka platí sama. Vaše příspěvky budou použity výhradně na tvorbu videa.

2014_11_22_322rat3.jpg

Závod

Májová regata, tak se závod jmenuje, se jede v Chorvatsku a to hned na začátku května. Letos se jede již 16tý ročník. Závod patří mezi špičkové navigační závody organizované českými jachtaři. V milulých letech byly v silné konkurenci na startu posádky z České republiky, Slovenska, Ruska a Ukrajiny. V posledních letech se úroveň mezi českými posádkami výrazně zvyšuje a to v souvislosti s tím, jak se námořní jachting stává oblíbenějším a současně řada českých posádek dosahuje úspěchů na mezinárodním poli. V letošním roce se závodu bude opět účastnit silná sestava, v jedné z posádek startuje i mistr světa v kategorii ORC B. Letos bude závod velmi zajímavý, bude to souboj na světové jachtařské úrovni a půjde o mimořádný zážitek.

r1.jpg

Na Jadranu bývá v průběhu jara převážně slunečné počasí a vítr má ještě svou zimní sílu, a to je ideání pro navigační závod. Během tří dní se jedou čtyři dlouhé rozjížďky. Závod je držen organizátory na ryze sportovní úrovni a to znamená, že když to jde, tak se jezdí. Závodí se bez ohledu na to jaké je počasí, zda je den, nebo noc. Start rozjížďky se ruší jen výjimečně a to v případě ohrožení bezpečnosti posádek a lodí. Každý den se závodí v jiném prostředí a pro celkové vítězství je tedy třeba kombinovat jachtařské dovednosti, dobrou strategii, bezchybnou práci celé posádky a trochu toho štěstí od Neptuna. Rozjížďky jsou přejezdy mezi oblastmi a tak je třeba dobrá námořní intuice a bezchybná navigace.

S Vaší pomocí natočíme dokumentární film ze závodu

Dokumentární film zachytí veškeré dění pěhem přípravy, tréninků i závodu. Vše v dobré kvalitě a se vším co k tomu patří, tak aby Vás to vtáhlo do děje. Ucítíte slanou vodu, vítr, který unáší vaše vlasy a tříšť, která letí od přídě lodi kolem vaší hlavy. Při sledování se budete cítit jako by jste byli přímo na palubě... Zní to lákavě? Tak nás napadlo, že Vám v rámci odměn dáme šanci vše zažít skutečně na vlastní kůži! Záleží na Vás jak blízko se k závodu a mořské vodě chcete sami přiblížit.

070_regata2008.jpg

Jeden z Vás na palubě závodní lodi

Víc se Vás bohužel na loď nevejde, ale nezoufejte máme tu ještě trénink přímo na moři - chcete  prožít příjemný víkend přímo u moře a potrénovat s posádkou den před startem závodu? Dva z Vás mají jedinečnou šanci. A pokud Vám vyhovuje být u toho na besedě s posádkou, nebo zkouknout až hotový film v klidu doma, tak je to také možné. Stačí si vybrat z odměn a podpořit vznik filmu.

12814391_1678145835793327_2975286890417834551_n.jpg

Pořád se něco děje aneb vtáhneme Vás do děje

Při námořní jízdě na lodi se stále něco zajímavého děje, a obzvlášť když jde o závod. Je třeba si poradit s tím, když je silný vítr a nebo naopak téměř nefouká, motory se nesmí k manévrování používat. A tak mnohdy přechází urputný výkon při manévrování s plachtami v intenzivní taktizování v bezvětří. Všichni jsou ostražití jak ve dne tak v noci, chvíle napějí tak střídá až odpočinkový den po protnutí poslední cílové linie. Je to atmosféra, kterou by chtěl téměř každý alespoň jednou v životě zažít na vlastní kůži. Dokumentární film Vám nechá nahlédnout do každého zákoutí a zachytí všechny zajímavé okamžiky. Jako nit spojí celou přípravu, trénink, závod s rozhovory do jednoho celku. Naším cílem je aby jste byli velmi blízko a prožili vše s námi.

2015_05_07_290rat3.jpg

Organizace

Na závod vyrážíme v pátek odpoledne po práci, tak aby jsme v sobotu dopoledne byli v maríně a mohli převzít loď, nalodit se a odpoledne ještě stihnout první krátká trénink na moři. Večer ještě probíhají úpravy lodě a nastavení. V neděli je celý tréninkový den. Jedinečná šance vyzkoušel plnou škálu manévrů, vyladit nastavení lodě a drilovat souhru při manévrech. Zjišťují se poslední detaily chování lodi, které lze využít jako výhodu při plavbě a navigaci. Probíhá oficiální přivítání a společná večeře posádek. Pondělí je den startu první rozjížďky. Zpravidla jde o středně dlouhou rozjížďku, která málo kdy končí po půlnoci. První den se pluje zpravidla 10-18h. Úterý je start nejdelší rozjížďky a většinou se posádky moc nevyspí. Často se do cíle přijíždí až druhý den odpoledne, tedy ve středu. Když zbyde čas, tak je dobrým zvykem potrápit vyčerpané posádky krátkým sprintem - karuselem. Ve čtvrtek se startuje do nejkratší rozjížďky, která končí v odpoledních hodinách. Večer je zakončení závodů a vyhlášení výsledků. V pátek je odpočinkový den, který většina účastníků prospí v klidné zátoce na moři. 

Posádka 

Posádka nese jméno D2 Team. Letos jedeme v sehrané sestavě a oproti loňskému roku došlo pouze k jedné změně. Takže věříme, že si letos výsledkově polepšíme. Posádku tvoří 5 členů:

Pavel - Skipper

organizuje celou akci, zodpovídá za bezpečnost posádky, kormidluje

557181_10201305218286166_422872074_n.jpg

 

David - Trimer

ladí loď a nastavení plachet pro maximální výkon a rychlost, kormidluje

2014_04_30_147rat4.jpg

  

Martin - Navigátor, Pianista

volí taktiku a strategii v průběhu rozjížďky s ohledem na aktuální situaci a vývoj závodu, ovládá veškeré lanoví z kokpitu

2014_04_30_154rat4.jpg

 

Martin - Bowman

provádí manévry s plachtami, mění je a odvádí fyzicky náročnou práci na přídi lodě

12804889_1678079725799938_8258665668586240783_n.jpg

 

Jirka - Taktik, Reling

volí taktiku na špičce lodi vybírá optimální pozici pro start, čte vodu a velí na relingu

2016_04_02_001rat-4.jpg

 

 Chceš být s námi u toho?

Budeme rádi, když si sami vyberete cestu Vaší jak zažít závod na vlastní kůži. Podpoříte vznik filmu a odnesete si vlastní zážitek. Můžete si vybrat z celé řady způsobů jak "být u toho". Mezi odměnami najdete rozličné způsoby jak prožít závodní atmosféru s námi. Na výběr je od oblečení v kterém pojede posádka D2 Teamu, přes film a besedu s posádkou až po zážitky na vlastní kůži přímo na palubě lodi. Velmi rádi Vás přivítáme mezi přáteli D2 Teamu a to i na dalších letošních plavbách.

12798889_1677936969147547_1756504853956886413_n.jpg

Díky za Vaší podporu!

Co si o tomto projektu myslíte?