1 KOBLIHA - Ražba první protestní mince - crowfunding kampaň

1 KOBLIHA - Ražba první protestní mince

Výtvarný projekt "autorské mincovny" Radek Houf. Zavádím novou kategorii PROTESTNÍCH MINCÍ. První mince bude v nominální hodnotě "1 KOBLIHA".

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Vážení fandové podpory dobrých věcí,

                jsem výtvarník a přicházím s novou numismatickou  kategorií "PROTESTNÍCH MINCÍ". První mince bude v nominální hodnotě "1 KOBLIHA". Nebude to ale jediná protestní mince, vznikne celá série s různými náměty a nominální hodnotou, jako 1 Abolice, 1 Korunavirus, 1 EET, 1 Svatý atd. Tyto protestní mince budou pranýřovat sviňárny české vlády i Evropské unie. Vytvořil jsem výtvarný model mince, nyní pracuji na ocelové raznici a bude následovat ražba v kovu. Minci můžete získat i vy!  

02.jpg

           Mince budou z galvanicky niklem pokovoné oceli (stejně jako například pětikoruna) a v omezeném nákladu také ze stříbra (Ag 999/1000). 

Proč vybírám peníze na projekt 1 Kobliha

                 Jsem výtvarník, mám tedy skromně vybavenou dílnu, včetně soustruhu, abych mohl vytvářet sochařské MODELY pro mincovnu. To je počátek všeho - výtvarné dílo.
Následuje výroba raznice, střižků a ražba. To je práce mincovny, ražebny. V případě ražby PROTESTNÍCH mincí však člověk začne narážet na kobliháře a určitou nevstřícnost. Mincí na
téma protestu proti nastávající a plíživé totalitě budu dělat celou sérii, je proto nezbytné být maximálně soběstačný. Je to v zájmu věci a tedy i tohoto projektu. Pořídil jsem ten
nejdůležitější článek - redukční stroj. Z rodinného rozpočtu při 5ti dětech jsem vložil násobně více než kolik nyní vybírám  na dokončení ražby. V příspěvcích Vás později seznámím s
výrobou mince. Sám jsem z počátku netušil, jak specifická práce to je. Specifické znalosti, hodinářská přesnost, vlastní vývoj, speciální nástroje, "zvláštní" stroje a nářadí, drahý materiál...
kvanta pokusů a omylů. Peníze použiji na materiál a nástroje.

Mince jako nositelka Myšlenky

                Proč jsem si jako výtvarník vybral minci, drobné umělecké dílo, jako nositele sdělení?  Běžné mince kromě nominální hodnoty nesdělují vůbec nic, jsou každý rok stejně nudné. Je to škoda a promarněná příležitost.

                Mince může být ale nositelem myšlenky! Proto začínám vydávat autorské „protestní mince“, které budou výtvarným způsobem upozorňovat na komunismus v ČR (protiprávnost komunistického režimu), na českou zbabělost a zlodějské švejkovství. Také na korupční jednání EU, která dotacemi korumpuje vlády a cílové skupiny.

07.jpg

                První z protestních mincí s nominální hodnotou 1 Kobliha „protestuje“ proti dotacím jako takovým a jejich rozkrádání. Na reversu mince je obrázkem vyjádřena myšlenka zdroje peněz. Tedy okrádaní občanů prostřednictvím daní a poplatků – násilím. Daně neplatíme dobrovolně a nerozhodujeme, jak s nimi bude naloženo. Následuje „přerozdělování“ ukradených peněz Evropskou unií či členskými státy a sypání peněz vyvoleným osobám a firmám (nezdaněně samozřejmě), což je čistá korupce. To způsobuje inflaci, hyperinflaci a následnou chudobu.

10.jpg

                Protestní mince lze srovnávat s občanskými iniciativami typu „Děkujeme, odejděte!“, „Holešovská výzva“, „Milion chvilek“, „Žluté vesty“, atd. Se všemi vlády zatočili, nebo jejich úsilí nechali vyhnít. Opravdu si myslíme, že když doma namalujeme mávátka a transparenty, půjdeme na Letnou, vláda "charakterních" politiků se chytne za nos a odstoupí? Nikoliv. Politické strany fungují přesně na stejném principu jako Mafie. Na základě slibů je neodvolatelně „volíme“, politici své sliby (ústně uzavřenou dohodu) ale nakonec nikdy nedodrží (v rozporu s Občanským zákoníkem), dosadí si tam tragikomické nikým nevolené ministerské figury a „vládnou“ v rozporu s principem demokracie.

                Proti nedemokratické vládní mafii nelze protestovat s mávátky. Proti mafii se musí bojovat adekvátně – tvrdě a účinně. Především  „změnou systému“ – který bude čistě demokratický, nikoliv šaškovsky zastupitelský, a omezí hlasovací právo pro dotované státní zaměstnance a politiky.

11.jpg

Jsou mince ještě mincemi?

                Dva tisíce let byly mince nositelem hodnoty v ceně kovu stříbra nebo zlata. Po první světové válce nastal zlom, proti kterému nikdo neprotestoval, a mince ztratily veškerou hodnotu. Až na pár výjimek, jako je USA, kde bankovky byly kryté zlatem a v bance směnitelné – omezeně. Potom dočasně nesměnitelné a z dočasného se stalo trvalé. Za svou práci a zboží dostáváme bezcenné papírové bankovky, ničím nekryté. Mince jsou z laciného kovu, ve skutečnosti jsou bankovkami. Nemají žádnou hodnotu a nikomu to nevadí.  

                Za svou tvrdou práci, za naše výrobky a služby, dostáváme zcela bezcenné mince a papírová platidla. Česká vláda zrušila hliníkové haléře, ve středověku byly ze stříbra! A i tyto bezcenné peníze dokáží ještě vyvlastňovat řízenou inflací. A nestačí jim to, chtějí peníze v dohledné době zrušit, aby se nemuseli ani obtěžovat s ražbou či tiskem. Obyvatelstvo na této destrukci vydatně spolupracuje. Pohodlí vítězí – plastová karta a veškeré úspory v soukromé bance! Digitální měna – záporný úrok, řízená hyperinflace. A nám to zase nevadí - dokud nepřijdete o své „peníze“ v bankách.

12.jpg

26.jpg

Téma mince – principem „dotací“ je korupce

                Metody Evropské unie se v jednom zásadně liší třeba od metod Ruska a Číny. Místo „síly a nátlaku“ používá EU "metodu dotací“, přesněji řečeno metodu korupce. Kdo před 20 lety věděl, co jsou to dotace? A dnes se z nich stala norma. EU zavádí nehoráznou nerovnost podmínek pro své občany. Šíří mezi lidmi závist a nenávist. Jedna část lidí je zdaňována, druhá dotována.

                Kde je zdroj dotací? No jistě, nejdřív se peníze musejí někde a někomu "ukrást". Na počátku se vždy musí krást a ukrást, potom se čerpá - penízky se hezky sypou, kolik chcete a kam. To doprovází konečný efekt a tím je inflace. Inflaci nespouští nenasytní podnikatelé - ale lidé jako Babiš, kteří korumpují. Nejdřív EU korumpuje členské státy - za poslušnost. Tomu, kdo korumpuje, je logicky úplně jedno, co se s korupčními penězi stane, jestli se rozumně použijí nebo rozkradou. Cílem bylo a je korumpovat. A česká vláda dělá totéž, rozkrádají, korumpují, přidávají státním zaměstnancům - ty potřebují: státní zástupce, aby si dali pohov a "změnili názor", soudce, aby protahovali řízení a "osvobozovali", policajty, aby je chránili před hněvem lidu. Hasiče, doktory a učitele, aby nezdrhli za hranice. Zapomněl jsem na někoho? No jistě - úředníci. A výsledek? Kdo dostal, má nakonec stejně jako předtím. Kdo nedostal, je na tom hůř než dříve a právem zuří. Inflační korupci dohání hyperinflace během několika málo měsíců. Ukrást peníze z pravé kapsy a dát je do levé, ale toho druhého. Z inflace a hyperinflace má vláda prospěch – nesplatitelné dluhy zmizí. A že lidé přijdou o vše? Že míří do chudoby, kterou tady nikdo nepamatuje? "Čau lidi, jděte do prdele!"

face-8.jpg

Téma mince – rozkrádání dotací

                Proč Evropské Unii nevadí rozkrádání dotací? Když pochopíte, že dotace nejsou ve svém záměru žádnou "pomocí", jak by se mnohým mohlo zdát, ale že jsou především korupcí vlád a zájmových skupin, mnohé to vysvětluje. DOTACE jsou ÚPLATKEM za poslušnost nebo protislužbu, "držhubným" za udržení správného směru a kroku. Když dáte někomu úplatek, houby vás zajímá, co s ním dotyčný udělá. Proto EU nevadí rozkrádání dotací. DOTACE nejsou nic jiného než UKRADENÉ PENÍZE. S koncem dotací nakonec skončí celá EU - ta je totiž na dotacích a na korupci postavená. Jak se nyní systém dotací stává normou, vzniká "Nový evropský řád", který se do dějin zapíše třeba jako "Daňové otroctví" nebo "Komunistický kapitalismus". Vše už jede samospádem.

06.jpg

Mince – numismaticko-historická hodnota a svěděctví naší doby

                Protestní mince budou na „věčnost“ dokumentovat naši dobu. Kdo si za pár let vzpomene na věci, jako například - kdo to byl Klaus, jak kradl pero a amnestoval, nebo události, které zapříčinili, že po 30 letech máme komunistickou vládu s estébákem v čele..... Mince tyto událostí zvěční. V neposlední řadě se budu snažit o předvídavost ohledně témat! Spoustě věcí šlo zavčas předcházet!

25.jpg

Další fukce protestní mince je tzv. mince „Výzvy“

                Mince plní ještě další funkci jako mince „VÝZVY“. Evropa je dramaticky rozdělená v každém státě, je to vidět například na hlasování o Brexitu. Jedni chtějí více Evropské unie, druzí méně imigrantů, jedni více marxismu a dotací, druzí mají komunismu plné zuby, jedni jsou zaměstnanci státu a mají neustále vyšší platy a privilegia, druzí makají a sestupují k chudobě. Současná Evropa je založena na okrádání pracujících vládou a státními parazity. Je to - kdo z koho, vyhrát nemohou všichni! Parazitující skupina se neustále rozšiřuje, až nebude nikdo, kdo by byl schopen je uživit. Začne čistě daňové otroctví. Nebude potřeba hotovostních peněz. Vyvolení dostanou v tichosti na konto „body“ a veškeré výhody. Ostatním zůstane boj o přežití. A na tento vývoj mají velký vliv i hotovostní peníze. Pokud nejsou alespoň kryty zlatem, stávají se z nás otroci. Vláda tiskne, pumpuje, nalévá, dává, dotuje, platí, pomáhá, přerozděluje a hlavně krade... protože ji to nic nestojí – ale od nás chce „skutečnou“ práci, „opravdové“ zboží, „hodnoty“, daně, poplatky, úroky, penále…

16.jpg

                Mince Výzvy totiž slouží také k prokázání se lidí mezi sebou, do jakého "tábora" kdo patří. A podle toho se mohou zachovat! Tady je prostor pro poctivou solidaritu, jde o hodně, jde o naši svobodu.

                Děkuji za vaši pomoc, za vaše děti a vaše vnoučata.

03.jpg

15.jpg

 

Příloha k odměnám - hračky:

H1.jpg

H3.jpg

H2.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?