Projekt Sakura - crowfunding kampaň

Projekt Sakura

Kreslíte rádi, tvoříte, navštěvujete zajímavé akce? Pojdte s námi vytvořit v ČR ojedinělý časopis a nejen to !!

Knihy
Projekt Sakura

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Projekt SAKURA

„Umění je život“

 

barevný saku- malý.png

 

Prvně naše cíle!

=> Náš první cíl

Vybrat dostatek financí na vytisknutí prvního čísla časopisu a dárků do něj. 

 

 

Kreslíte rádi ?  Tvoříte ?   Navštěvujete zajímavé akce?

Pojďte s námi vytvořit v ČR ojedinělý časopis a nejen to !!

 

Jak chceme prezentovat díla mladých talentů?“

Hlavně dát možnost každému ukázat svoje pokroky a dílka v našem časopise a jeho soutěžích, a na našem webu a budeme se snažit radit a pomáhat..NE kůli LAJKůM, ale pro zlepšování a sdílení pokroků každého z Vás..at již kreslíte, malujete, šijete kostýmy, nebo se zabýváte nějakou netradiční formou umění.

Proč to vůbec děláme? Kam až chceme zajít?

Chceme povzbudit a pomoct mladým talentům, kteří nemají velké možnosti se prosadit, nebo si téměř vůbec nedůvěřují.

Co nejdříve po, doufáme, úspěšném odstartování projektu bychom chtěli pořádat prodejní výstavy samozřejmě včetně dílniček  a workshopů  s různými výtvarnými technikami. Dále  umělecké kurzy, tábory pro děti a celkově propagovat umění klasických i netradičních uměleckých technik.   Radit a podporovat nejen mladé umělce.

Do dnešního dne během ročních příprav se k nám připojilo již zhruba 18 mladých umělců tůzných žánrů a technik, které nejen budeme podporovat , ale kteří jsou připraveni pomáhat i Vám..ostatním .   Rádi uvítáme další  tvořílky,kreslíře, malíře, i  další, kteří si zatím nevěří a potřebují rady a také již zkušené umělce.

Nabídnout můžete prozatím otisknutí vašich dílek v našem časopise a nebo na našem webu a FB, dále možnost zúčastnit se některých našich prodejních výstav s dílničkami a také samozřejmě účast na našich soutěžích o zajímavé a netradiční ceny.

 

JAK  TO CHCEME UDĚLAT   ?    

Vytváříme projekt sociálního charakteru a vzájemné pomoci, sdružující zejména amatérské a hlavně nebojácné umělce různého talentu, žánru či technik.

Inspiraci jsme našli v zajímavém anime s názvem Bakuman, a celkově v japonském umění i kultuře.

Samozřejmě nejsme zcela pohlceni japonskou kulturou a žánrem. Jsme jen jako impresionizmus a Vincent van Gogh, který byl také ovlivněn japonským stylem.

 

 Co vše již připravujeme...

◦     časopis Sakura

◦     prodejní výstavy spojené s uměleckými dílničkami (zajímavým programem nejen pro děti)

◦     workshopy pro veřejnost, postupně i pro školy a jiné zařízení

◦     prezentovat naše umělce a zprostředkovávat jejich díla a rady těm začínajícím

◦     web sakuraonline s radami, soutěžemi, nápady a náměty a dalším skvělým obsahem

 

Tvorba badge

19093032_140286579872797_7922805221053812535_o.jpg

15232192_1799415520333970_845964539963383954_n.jpg

Tvorba naší Arniky

Chtěli bychom distribuovat a vyrábět umělecká díla pro ústavy, školy, školky a také LDN Domovy, které si z důvodů slabého financování nemohou umění, výzdoby a podobné věci dovolit.

 

Do budoucna plánujeme

◦     větší akce

◦     různé tábory, kurzy,

◦     týdenní workshopy pro každého

◦     výukové programy s různými uměleckými technikami pro školy a školky,

◦     cony či festivaly

 

                                                      Tábory s historickou tématikou

boj o pevnost 2.jpg

dílna_meče.jpg

Středověké akce a ukázky nejen zbraní

17972446_10212190139370112_2288669459562198333_o.jpg

Enkaustika v podání furries Sylatrin - skvělý lektor ne?   :-D

 

Samozřejmostí je současně

            WEB, kde bude ještě mnoho dalších funkcí a aktivit,

            onlineshop - možnost prezentace umělců a prodeje jejich děl,

                                  časem také prodej fanouškovských anime doplňků a výtvarných potřeb,triček,

            dále zde naleznete  i další online soutěže a hry.

Přáli bychom si vytvořit i výtvarného rádce pro rodiny, školy a školky ve formě portfolií. 

 

 

 

náhled stránky.jpg

Náhled zatím pracovní verze 1. čísla

Titulní stránky budou tvořené našimi kreslíři a nebo - Vámi čtenáři.

 

Časák, aneb naše propagace!

 

Co lepšího může sloužit pro prezentaci našich nápadů, plánů a mladých odvážných autorů, než uměním hrající barevný časopis vycházející jednou měsíčně?

 

Co  v něm najdou naši čtenáři?

Převládající složkou budou vytisknutá díla našich mladých talentovaných umělců. Můžete se těšit na různé mangy (japonský komiksový žánr), komixy, obrazy, fan-arty, povídky, příběhy různých žánrů a stylů, ale i návody na výrobu například cosplay doplňků, částí fursuitů,tvorbu s dětmi a samozřejmě také  články, reportáže ze zajímavých akcí, povídání o různých stolních a PC hrách, o nových nejen výtvarných potřebách a jejich recenze ,  a hlavní částí bude představení určitého anime a hlavně poselství jeho autora a všechny "drby" co o dané dvojici / anime x autor/ vyštracháme  :-D ....

 A Pozor  !!...samozřejmostí jsou soutěže na různá témata  pro vás - naše fanoušky.

 

Časopis ponese jméno Sakura. 

 

Bude distribuován klasicky tištěný a v každém čísle bude dárek v různých podobách (obraz k zarámování, díly obrovské omalovánky, sběratelské figurky, ručně malované záložky a časem třeba i trička, výtvarné potřeby a jiné).

 

Do několika vybraných kousků budou přiloženy i speciální bonusové kódy, za jejichž zaslání, na email, čtenář obdrží speciální odměnu (například originál obrazu, velké sběratelské figurky, hrací skříňky znějící různými melodiemi ze známých anime, doplňky ke cosplayovým kostýmům a spoustu dalších úžasných překvapení!).      

 

Součástí obsahu budou články

  • z různých cest našich přispěvatelů - zatím z USA a Japonska
  • reportáže z akcí týkajících se všemožných ztvárnění umění, jako jsou různé cosplayové cony apod.
  • návody na netradiční, nejen výtvarní, techniky a výrobu všeho možného
  • představování umělců, talentovaných youtuberů a zajímavých lidí
  • recenze různých nových technik, opět nejen v umění
  • o historii umění, mangy, anime
  • seznamování s pestrým světem anime, vždy podle daného obsahu čísla
  • celkově zatím jsem  s obsahem časopisu na cca 80 stránkách...ale ještě dotváříme..tudíž          celkově bude mít časopis se všemi články, mangami, komixy a povídkami  zhruba  100 stran

 

Dále v každém čísle bude nějaká soutěž na různá témata o věcné ceny, vstupenky na naše kurzy, workshopy, přednášky, výstavy. Samozřejmě se tu objeví i vyhlášení soutěží s otisknutím děl vítězů z předešlých soutěží.

V plánu je dokonce i online verze, která bude podstatně levnější, avšak, bohužel, neobsahuje dárek ani bonusový kód.

 

 

Pilotní číslo nese název Naše sny a Zámek v oblacích.

Skrz anime Zámek v oblacích si ukážeme co je to snít, jak je to důležité a proč to dělat, proč bychom měli každý mít svůj zámek v oblacích.

Krátce rozebereme myšlenku toho anime, přidáme krátký článek o autorovi a jiné zajímavosti k tématu. Dopomohou také sny hlavních představitelů v anime Bakuman a Death Note.

Objeví se ještě  představení  Furries  a reportáže z furry akcí, animeakcí, conů, zahájení toulek po Japonsku, poté i cesta AndyJede po USA a mnoho dalšího.

Ještě se těšte na rady ohledně výrob hlav pro furries kostýmy, či cosplay, první seriál o kresbě mangy, příběhy od našich autorů a další zajímavý netradiční obsah.

 

Kdy začne časopis vycházet?  

  Již je takřka dokončeno a připraveno do tisku 1. číslo a druhé je již také v přípravě.Tudíž vše záleží na  sehnání dostatečného množství financí pro kvalitní tisk a dárky k časopisu, na doladění grafiky  a bohužel k legislativímu dokončení registrace zastřešující organizace a poté registrace vydavatelství - náš cíl je nejpozději podzim 2017, ale uděláme maximum aby se 1.prodejní  výstava s workshopy a křest časopisu  udál nejlépe ještě v září 2017.

 

 

 

Proč to vůbec děláme? Kam až chceme zajít?

Chceme povzbudit a pomoct mladým talentům, kteří nemají velké možnosti se prosadit, nebo si téměř vůbec nedůvěřují.

Co nejdříve po, doufáme, úspěšném odstartování projektu bychom chtěli pořádat prodejní výstavy samozřejmě včetně dílniček  a workshopů  s různými výtvarnými technikami. Dále  umělecké kurzy, tábory pro děti a celkově propagovat umění klasických i netradičních uměleckých technik. Radit a podporovat nejen mladé umělce.

 

Kdy to vše začalo…

Sakura měl být pouze jen časopis o anime, manze, cosplayích a všem, co se pojilo k japonskému uměním a stylu.

Časem jsme pocítili, že ta provázanost je větší, než na první pohled vypadá a že

 " VŠE SOUVISÍ SE VŠÍM " 

Proč psát v našich krajinách časopis jen o slavných a světoznámých dílech velikánů z východu, když u nás doma máme takovou spoustu talentovaných a obdařených autorů, kteří se z nějakého důvodu nemohou pohnout dál a možná i předejít autory z Japonska?

 

A tak se plány změnili. Projekt pro mladé lidi, aneb náš tajný kód OD UMĚLCŮ PRO UMĚLCE, započal již v srpnu 2016 spoluprací několika mladých a zkušenějších lidí.

Za to období až do teď bylo pečlivě připraveno několik věcí - od vytvoření prvního čísla časopisu po zahájení prodejní výstavy s workshopy nejen pro děti.

 

Řídíme se heslem: „Můžeš přispět vším, co zvládneš!“

                                                                       Kája 5 let

kája.jpg

Časopis v současné době tvoří přes 15 osob, které se sdružili od srpna 2016, kdy tento projekt začala vytvářet, společně s dvěma kamarády, Ryška, naše šéfredaktorka a koordinátorka projektu.

Ta již má na kontě více než patnáctileté působení v občanském sdružení , které se věnovalo pořádání kulturních akcí. Dále historickému šermu, jeho výuce  a dále akcím s dětmi, i zvířaty, převážně koňmi, výuce koní a jezdců pro kaskadérské účely. Také jako jednatel měla na starosti psaní projektů, grantů, scénářů a organizaci jednotlivých akcí. Organizace pořádala i tábory pro děti, akce pro děti a veřejnost různého zaměření a Projekt Sakura je vlastně pokračováním tohoto úspěšného sdružení, pouze ve větším měřítku, pod jiným názvem a právní subjektivitou.

 

 

„Proč chceme pomáhat začínajícím talentům? Má umění místo v budoucnosti?“

Všude kolem nás se dějí technologické novinky a pokroky. Stroje pomalu nahrazují lidi, čímž nebezpečně roste naše lenost a pohodlnost. Zájem o umělce pomalu klesá, pokrok daleko předbíhá rozum a možnosti lidí, a všichni vstáváme a usínáme s technologií. Technologie pomalu ale jistě nahrazuje nadání lidí - to, v čem jsme tak výjimeční.

Dnes se za umění považuje psaní statusů či natáčení videí bez hlubšího smyslu, a lidi se skutečným talentem sedí v ústraní a nemůžou se pohnout vpřed, protože cítí, že by byli pro svět nezajímaví. Cítí se nepotřební, jsou často podceňovaní, přehlížení a vnímají to, že jsou více uznávaní ti, kteří se vlastně třeba ani moc nesnaží, a přitom mají takový úspěch.

Školy jsou přeplněné zbytečnostmi, které umělce spíš odrazují, než učí. Vážou jim ruce a dovolují jim pouze drobky, místo většího sousta.

Proto jsme se rozhodli povstat z popela. Vytáhnout z trosek dneštního domění „umění“ přeživší a nalézt pro ně nový začátek. Pomoci jim do sedla, a také jim dodat sebedůvěru.

V České republice i na Slovensku je spousta mladých lidí, kteří mají specifické nadání v různých uměleckých sférách, ať jde o kreslení, hudbu, psaní, nebo vytváření kostýmů.

To jasně poukazuje na fakt, že umění budoucnost může mít, ale pouze pokud tomuto batoleti pomůžeme a společně jej vychováme.

 

 

„Co je zásadní problém většiny mladých, nadaných lidí?“

Jde o fakt, že jejich talent se nedá pěstovat lehce, jako při točení videí, nebo psaní statusů. Každý, kdo má nadání v umělecké sféře a chce dosáhnout svých snů, musí projít velmi trnitými stezkami. Často schválně negativní kritikou a nelehkou propagací svých věcí.

Probouzíme růžové květy Sakury. Přesně kvůli tomuhle pečlivě dbáme o všechny malé větvičky našeho spletitého stromu, aby každý umělec, který chce svůj talent rozvíjet a který umění miluje, mohl hned, jak nabere ten kousek odvahy, jít za svým snem.

Dalším problém je zmiňovaná malá sebedůvěra, žádné povzbuzení od blízkých a vidina plná nezdařilých plánů.

Proto se MY chceme stát vaší sebedůvěrou a vaším povzbuzením! Náš mohutný stále rostoucí strom plný života bude svým robustním pevným kmenem vytvářet stabilní oporu pro každé nové poupátko,  které se na jeho větvích zrodí.

 

 

„Jak chceme prezentovat díla mladých talentů?“

Samozřejmě tím, že nám „naši“ umělci, poupata Sakury, poskytnou autorská práva k některým svým dílům, které pak budou využity  v časopise, pro dárkové nebo upomínkové předměty - rovněž při workshopech, nebo akcích pro veřejnost, jako ceny pro děti, či inspirace pro jiné apod.

Díla také chceme reprodukovat a distribuovat do ústavů, školek, škol a dalších institucí, která si umění jinak nemohou dovolit.

Originály, či reprodukce, budou využity při prodejích pro dobročinné účely a všechny výstavy umělců budou prodejní a spojené s různými workshopy pro děti a veřejnost.

A také budete moci tato díla zakoupit v našem E shopu a tím podpořit  další tvorbu umělců.

Naší snahou  je časem také vytvořit takové prostředí, abychom mohli  nejaktivnější naše přispěvatele  a umělce odměnit formou nejen výher v soutěžích, ale právoplatného přivýdělku formou například pracovního poměru.  Stejně  jako v naší  inspiraci -  anime Bakuman.

 

 

Pokud cílové částky nedosáhneme,

bude tento časopis prozatím jen v online podobě na našem webu.

 

Děkujeme!

Za projektový tým, Ryška , Majkyska , Jiří, Samuel, Šárka a Zakarus

 

 

první strana opravená.jpg

 

0002.jpg

Omlouváme se, i zde nám řádí šotek - velikost  Voskové fantasie za 400Kč - je A5.0003.jpg

0004.jpg

0005.jpg

0006.jpg

0007.jpg

 Náhledy ostatních cen se připravují a jsou především o domluvě.

Děkujeme za pochopení.

 

 

Těšte se na novinky !

 

Děkujeme za Vaši přízeň.

                    

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Novinky

Naše  Anime omalovánky !! Tvorba od Šárky  a speciálně pro vás- naše čtenáře a přispěvatele se připravuje sada   skvělé karetní hry, kdy si každou kartu můžete vymalovat dle sebe..tudíž každá karta bude originál...... více na naší FB stránce. A ukázky karet    viz. níže.

Můj soused Totoro 1.jpg

Můj soused Totoro 2.jpg

Mushishi 1.jpg

Baví Vás karetní hry?       Omalujte si vlastní sadu svých karet !!!

Připravujeme novou karetní hru ve stylu anime/fantasy. Karty jsou typu omalovánek, takže - co do barevných variací - máte zaručeno, že Vaše karty jsou originální a jedinečné! Chcete mít v balení svoji kartu? Zašlete nám své návrhy na naši fb stránku, nebo na email:redakce@sakuraonline.cz. Můžete čerpat z kategorií: elf, ork, víla, upír, nebo vytvořte novou v rámci žánru fantasy

Fotka uživatele Projekt Sakura.Fotka uživatele Projekt Sakura.Fotka uživatele Projekt Sakura.

Projekt SakuraProjekt Sakura Výzva!Nová karetní hra - nastínění pravidel!
Hráče reprezentují 4 základní karty(ze kterých si vybírají - každá karta má 20 životů + speciální vlastnost), dále bude balení obsahovat 32 karet soubojových. Karty obsahují útočné + obranné číslo, či speciální vlastnost. Ze společného dobíracího balíčku vykládají hráči střídavě karty na stůl v rámci souboje. Hráč, který první přijde o své životy, prohraje.

Co si o tomto projektu myslíte?