children and ads.jpg

PROJEKT FIT DĚTI Film & Video

Unikátní projekt zaměřený na zdraví dětí. Výuková videa pro rodiče, hry pro děti, vzdělávací materiály pro veřejnost.

PROJEKT FIT DĚTI

Na co projekt cílí?

Společná vize nás nyní motivuje k práci na projektu, o kterém budete v následujících minutách přemýšlet a rozhodovat se, zda své těžce vydělané peníze přispějete nebo ne. V tomto momentě bychom Vás zastavili. Poprosíme Vás, abyste nejdříve vstali od počítače a šli se projít. Alespoň virtuálně. Pojďme společně :)

Bereme pracovní brašnu a vyrážíme na autobus. Rozhlížíme se kolem sebe a začínáme zívat. Není se čemu divit, protože ať se podíváme jakýmkoli směrem, jsme nuceni sledovat ústní dutiny spolujezdců, kteří nás zíváním úspěšně „nakazili“. Není pět hodin ráno. Může být deset hodin dopoledne, tři odpoledne, na tom nezáleží. Spíše nám vrtá hlavou, proč cesta MHD každý jeden den připomíná zájezd stojících spících? Začínáme si klást otázku: je přirozené, abychom přes den bývali neustále unavení?

Procházíme kolem základní školy, kde v přízemí je možné nahlédnout do jedné z tříd. Popadne nás touha po nostalgii. Vzpomínáme na ty bezstarostná léta, kdy jsme ve školách neposedně odpočítávali čas, který nás dělil od hodu školní aktovky do rohu pokoje, zvoláním pokřiku „čau mami, vrátím se večer“ a následného lezení, skákání, mičudování. Vzpomínky přeruší školní zvonek. Chvíli čekáme a už se objevují první děti. Místo balonu drží iphone, školní jídelnu zaměňují za občerstvení na  rohu  –  sladké, slané – hlavně rychlé, nemluví o odpoledním hřišti - ano, vážně je jiná doba… Ale proč třetina z nich ani v nejmenším nevypadá zdravě?! To naši mysl při odchodu přeci jen zatěžuje.

Po příchodu domů zaměříme pozornost na dítě, které už neodhodí svou školní brašnu do kouta, nezakřičí na rodiče: „Jdu ven s děckama, přijdu později!“, ale stále častěji chytne do ruky ovladač od televize, nebo nastartuje počítač, aby se mohlo ponořit do virtuálního světa. Počkejme na reklamní přestávku mezi pořady, které sleduje, a pozorujme, jaké reklamy se vysílají. Zaměřme svou pozornost na dítě, které zcela jistě nekriticky přijímá, až „hltá“ vše, co se v televizi odehrává. Právě proto je převážná většina reklamních spotů zaměřována právě na ně. Rádi bychom, abyste si právě v této chvíli uvědomili, že je to televize, která vychovává nejmladší generaci k oblibě právě propagovaných produktů a ovlivňuje tak jejich budoucí výživu.

tv-kid-commercial.jpg

Sami si jistě pamatujeme nějakou reklamu, kterou jsme jako děti viděli a udrželi si ji v naší paměti až dodnes. Ať už kvůli chytlavé melodii, vtipnému názvu, či originalitě samotné reklamy.

Avšak vidíte, že v televizi se neobjeví žádný reklamní spot, který by hlásal, že ovoce a zeleninu je dobré jíst každý den. Všichni jistě víme, proč tomu tak je!

Je to především strava, která ovlivňuje naši náladu, náš vzhled a to, kolik energie budeme přes den schopni vynaložit.

V čem nás můžete podpořit?

Od října letošního roku budeme navštěvovat školky, kde rodiče a děti budeme zajímavou a zábavnou formou vzdělávat o výživě.

Díky Vám budeme moci natáčet videa, ve kterých „krok za krokem“ ukážeme, jak si můžete připravit zdravé a chutné recepty z pohodlí Vašeho domova. Finanční příspěvek nám umožní zpracovat online kurz výživy, který bude skvělou pomůckou ve vzdělávání rodičů.

Část příspěvků využijeme pro tvorbu a správu webové stránky našeho projektu, kde naleznete články, videa a další výukové materiály.

Jelikož chceme, aby videa, materiály a samotný web byly skvělou pomůckou pro všechny, kteří se zajímají o zdravý životní styl, potřebujeme oslovit profesionály, což jako studenti nejsme schopni finančně utáhnout.obesity-and-children.jpg

Kdo jsme?

Magdaléna Brhlová, DiS. (24 let)

Pocházím z Havířova. Nutriční terapii jsem vystudovala na VOŠZ v Ostravě a svou Absolventskou práci jsem vypracovala na téma „Vliv reklamy na správnou výživu dětí“. Jelikož mě vždy fascinoval mediální svět, který nás provází na každém kroku, a v kombinaci s tím, že mám dva synovce, přičemž u toho staršího jsem začala pozorovat, jak „přikovaně“ u televize vždy sedí, bylo téma mé Absolventské práce jasné. Nejenže o problematice „dětí u televize“ není příliš mnoho publikací, ale s ohledem, jak se toto odráží na jejich výživě, je toto číslo velmi nízké. Po provedení průzkumu mezi rodiči i dětmi v Mateřské škole v Havířově a odhalení, že již děti ve věku 5-7 let si při výběru ovoce nebo sladkosti zvolí ve 100 % případů sladkost, kterou znají z televize, jsem byla šokována. V té chvíli jsem si říkala, že je třeba s tím něco dělat. Rodičům se to nedá dávat za vinu, protože je nikdo nenaučil, jak by měl správný jídelníček vypadat, takže tyto vědomosti nemohou předat svým dětem.

Bc. Jiří Ticháček (23 let)

Jsem studentem Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Již od útlého věku mám kladný vztah ke sportu a tedy i celkově k pohybové aktivitě. Při studiu sportovní vysoké školy se také věnuji správnému stravování, které je v dnešní době určitým životním stylem. Aktivně se věnuji lednímu hokeji a jsem držitelem trenérské licence třídy „C“. Díky vlastní zkušenosti (hokejový trenér, učitel TV v rámci praxe na VŠ) a zaměření studia se mohu věnovat stravování a pohybu v dnešní moderní době s cílem hodnotit a zlepšovat tento směr s ohledem na každého jedince zvlášť. Troufnu si tvrdit, že dnešní doba je v tomto směru na znepokojující úrovni a proto jsem se rozhodl svůj volný čas obětovat naší společné vizi.

Martin Habart (21 let)

Studuji Provozně ekonomickou fakultu ČZU v Praze. Od dětství hraji lední hokej, sportuji a poslední léta se věnuji také oblasti stravování. Organizuji cvičení pro veřejnost, trénuji také malé děti. Pozorovat jejich vývoj, ať už osobnostní nebo výkonnostní, je inspirující a posilující. Vlastní zkušenosti s prací s dětmi však mají i stinnou stránku. Jsem až moc blízko současnému stavu, který není bohužel pozitivní. Všímám si, jak změny v chování dětí nejsou již otázkou generační výměny. Sleduji v přímém přenosu, jak děti ztrácejí zájem o pohyb, nejsou vedeni ke správným stravovacím návykům a plně je pohlcuje elektronický svět plný reklam. To poslední zřejmě nezměníme, doba je taková. Ale to, že poukážeme, jak jednoduše mohou rodiče ovlivnit zdraví svého dítěte a podpořit jeho fyzický vývoj, s kterým úzce souvisí i rozvoj psychiky, mi dává naději, která nás tři spojila dohromady.

Děkujeme Vám, že jste dočetli až do konce. Velmi si vážíme každého příspěvku, sdílení nebo nápadu.

Můžete nám pomoci sdílením na facebooku. Naší FB stránku najdete zde.

Martin, Magda a Jirka
Tým PROJEKT FIT DĚTI

Vybráno0 Kč(0 %)

0 %
140 000 Kčpožadováno
0startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuMartin Habart

Odměny

100 KčDva recepty

Pošleme Vám link na stažení videa, ve kterém ukážeme, jak si můžete připravit zdravé a chutné recepty z pohodlí domova. Za stovečku získáte 2 recepty.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 KčSada 5 receptů

Pošleme Vám link na stažení videa, ve kterém ukážeme, jak si můžete připravit zdravé a chutné recepty z pohodlí domova. Za 300,- získáte 5 receptů.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčSada 10 receptů

Pošleme Vám link na stažení videa, ve kterém ukážeme, jak si můžete připravit zdravé a chutné recepty z pohodlí domova. Vaší odměnou bude 10 receptů.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 000 KčPartner projektu a recepty

Za tisíc korun bude již Vaše jméno uvedeno na stránkách projektu mezi přispěvateli. Kromě toho získáte sadu 10 receptů.

Počet dostupných odměn: 98/100

Odměna nedostupná

2 000 KčKurz stravování a dopis

Za tuto krásnou částku získáte přístup do video kurzu o správném stravování, kupu receptů a článků. Necháme pro Vás od dětí ve školce namalovat obrázek, který zašleme společně s děkovným dopisem.

Počet dostupných odměn: 50/50

Odměna nedostupná

5 000 KčKurz stravování a děkovné video

Pět tisíc korun je již mnoho peněz! Nejenže pro Vás natočíme děkovné video, ale umístíme ho na webové stránky projektu, abychom ukázali, kdo pomáhá měnit život dětí v České republice. Samozřejmě získáte také přístup do video kurzu, recepty, články a vše, co Vám pomůže žít zdravějším životem.

Počet dostupných odměn: 30/30

Odměna nedostupná

10 000 KčOsobní setkání

Pokud uvažujete o takovéto částce, chceme se s Vámi potkat! Video, dopis, .... zřejmě bychom nenašli správnou formu poděkování. Je potřeba poděkovat osobně. Získáte informace přímo od nás, a také z video kurzu, který se Vám tímto příspěvkem zpřístupní. Fotky a video z našeho setkání uveřejníme na webových stránkách a budete navždy uvedeni v naší síni slávy mezi partnery projektu :)

Počet dostupných odměn: 10/10

Odměna nedostupná