DSC_0217 - kopie.JPG

Prodloužení modré trasy Via ferraty v Semilech Ostatní

Pomozte nám vybudovat krátkou ferratu na začátku modré trasy pro učení a nácvik správných lezeckých návyků.

vylepšíme modrou trasu - kopie - kopie.png

Vybráno58 000 Kč(166 %)

166 %
35 000 Kčpožadováno
91startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

 

Vybrali jsme 110 %

Díky moc za finance na novou trasu!

 Už  se vrtá ....  zítra jedu pro kotvy.

do vánoc bude hotovo .

 

Jedeme dál, byla by škoda nevyužít nastavené tempo!

Povede se vybrat 200 %  ??

vytvoříme názornou ferratovou metodiku na infotabuli u nástupu, aby nedocházelo k podobným  případům, jako na obrázcích.

 

 

 

 

 

 

 

     „Zkušební okruh“ s možností bezpečného ústupu.

110% Hotovo Díky Vám!!!

 

Až sem  přivedete  kamaráda začátečníka, abyste mu ukázali jak se leze na ferratách ,  bude ideální začít právě tady na přehledném a bezpečném  místě, kde se   vzájemně  dobře uvidíte a uslyšíte.

  Okouknete si tu svého spolulezce a budete vědět, jestli zbytek modré trasy  vyleze jako  nic ,a nebo mu  bude třeba  občas  poradit, eventuálně  ho přijistit  lanem.       

                   

Stanovisko  Horské služby 

 

 Učte se lézt bezpečně.

Vodní brána je ze žuly.

Výhodou semilské ferraty je,že na rozdíl od nejbližších  ferrat v Děčíně a v německém Jonsdorfu, není na pískovci, ale na velice odolné albitické žule,a tudíž zde neplatí zákaz lezení v zimě  a  za vlhkého počasí.

Na  ferratě Vodní brána nenajdete umělé stupačky a kramle.

 Líbí se nám přístup: " pouze tolik železa, kolik je nezbytně nutné".  Naše ferraty tvoří prakticky jenom promyšleně vedené jistící lano. Musíte tady „lézt dobře nohama“ jako  lezou horolezci, protože jinak vám velice brzy dojdou síly.

Spolek Vodní brána z.s.

 Ferrata Vodní brána  je postavená podle  normy a nejnovějších doporučení Německého alpského spolku (DAV) a snese srovnání  s moderními ferratami v Itálii a Rakousku, stavěnými po roce 2014.  I tuto trasu chceme ve vertikálních úsecích vybavit tzv. Trentinskými kotvami  (jsou na fialové trase), které  výrazně snižují riziko v případě pádu.

Provedení se zásadně  nebude lišit od modré a červené trasy . Roxorové kotvy pr 22 mm
vlepené do předvrtaných děr chemickou maltou. ponesou postupové lano průměru  14 mm.
Trasa bude mít  délku  17 m.

Rozpočet na stavbu:

 7 tis.  lano ,kotvy, montážní materiál

 15 tis.  práce na trase 30 hod

 3 tis.provize  startovači

 5 tis. nářadí vybavení

 5 tis. rezerva

Studie EIA- Natura prodloužení modré trasy a provozu ferraty ( září 2021)

Studie EIA- Natura  pro fialovou trasu ( r. 2018).

Toto je znění normy pro stavbu via ferrat EN16869 2017 zakoupené pro účely vybudování
fialové trasy r.2019.

Vaše odměny:

Reflexní nálepky na přilbu.

KPZ

Prusíkovací smyčka Beal.

Karabinky s nápisem  Via Ferrata Vodní Brána.

Tubus Directalpine s jelenem Emilem.

 

Dárkový poukaz na lezení s průvodcem/ kurz bezpečně na ferratě.

Kurzy a akce  spolku Vodní brána z.s.

 Horolezecká túra legendárním hlavním hřebenem Suchých skal.

Vybráno58 000 Kč(166 %)

166 %
35 000 Kčpožadováno
91startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuMartin Marek/ čokař

Odměny

100 KčPředplaťte si " vstup"

Pošlete nám částku, která se běžně platí jako vstupné do bazénů, posiloven a lezeckých stěn. Už na jaře můžete vyrazit zkontrolovat, jak se Vaše "investice" zúročila.. A dividendy si budete moci vyzvednout přímo na místě při každé další návštěvě.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

250 KčReflexní nálepka na přilbu.

Za Váš příspěvek dostanete červenou a bílou reflexní nálepku s logem ferraty Vodní brána. Nálepka je vytištěna na reflexním podkladě (Reflekton R) a odráží světlo až na 250m. Můžete si ji nalepit na přilbu, nebo třeba na trekingové hůlky jako turistickou známku. + informační letáček s plánkem ferraty a metodikou lezení ferrat. Odměnu si budete moci vyzvednout v TIC Semily.

Počet dostupných odměn: 45/50

Odměna nedostupná

300 KčVodotěsná KPZ-tka vhodná nejen na ferraty.

Dostanete vodotěsnou "krabičku poslední záchrany" se sirkami a pevným lihem pro usnadnění zapálení ohně, tužkou papírkem, náplastí,sichrheiskou, malým šitíčkem, drátem a čepelí. + samolepku na přilbu + informační letáček s plánkem ferraty a metodikou lezení ferrat. Odměnu si budete moci vyzvednout v TIC Semily.

Počet dostupných odměn: 11/30

Odměna nedostupná

350 KčPrusíkovací smyčka Beal.

Za Váš příspěvek dostanete prusíkovací smyčku Beal( průměr5mm, délka 180cm) vhodnou pro řešení nouzových situací případně jako pěknou uzlovačku, samolepku na přilbu + informační letáček s plánkem ferraty a metodikou lezení ferrat. Odměnu si budete moci vyzvednout v TIC Semily.

Počet dostupných odměn: 21/30

Odměna nedostupná

400 KčKarabinka s emblémem Via Ferraty Vodní brána.

Za Váš příspěvek dostanete karabinku s nápisem Vodní brána + samolepku na přilbu + informační letáček s plánkem ferraty a metodikou lezení ferrat. Odměnu si budete moci vyzvednout v TIC Semily.

Počet dostupných odměn: 10/20

Odměna nedostupná

450 KčTubus Directalpine s logem ferraty Vodní brána

Za Váš příspěvek dostanete Tubus Directalpine s logem ferraty Vodní brána+ samolepku na přilbu + informační letáček s plánkem ferraty a metodikou lezení ferrat. Odměnu si budete moci vyzvednout v TIC Semily.

Počet dostupných odměn: 0/10

Odměna nedostupná

1 500 KčKurz Bezpečně na ferratě pro 1 osobu.

Dostanete poštou dárkový poukaz na individuální kurz Bezpečně na ferratě (přenosný- můžete ho darovat přátelům), budete si moci samostatně vyzkoušet pokročilé ferratové techniky dojištění lanem a dopomoc v těžkém terénu, nebo si jen přelízt ferratu s někým, kdo vám poradí. Našim cílem je seznámit Vás komplexně s lezením na ferratě tak, aby jste byli schopní samostatného lezení na středně obtížných ferratách v Rakousku a Itálii. Zapůjčím Vám kompletní ferratové vybyvení, které používáme v kurzech. Pořídím Vám super fotky.

Počet dostupných odměn: 4/5

Odměna nedostupná

1 500 Kčlezení na umělé stěně Makak Aréna Jablonec.

Dostanete poštou dárkový poukaz na : Tříhodinový intenzivní kurz lezení na umělé stěně Makak Jablonec včetně zapůjčení vybavení. Můžete si zde vyzkoušet sportovní lezení obtížnosti III-VI stylem top rope . Naučíte se navazovat, jistit a spouštět . Vysvětlíme si základy účelného a efektivního lezení. Naučím Vás vázat některé důležité horolezecké uzle jednou rukou. Povím Vám proč je blbost kupovat si malé lezačky !!

Počet dostupných odměn: 5/5

Odměna nedostupná

1 500 KčTříhodinový kurz Základy sportovního lezení.

Dostanete poštou dárkový poukaz na tříhodinový kurz Základy sportovního lezení. V okolí ferraty se nachází několik horolezeckých tras. Můžete si zde vyzkoušet sportovní lezení obtížnosti III-VI stylem top rope , který znáte z umělé stěny. Naučíte se : navazovat, jistit, spouštět, slaňovat, založit bezpečné jistící stanoviště. Vysvětlíme si základy účelného a efektivního lezení. Povím Vám proč je blbost kupovat si malé lezačky !!

Počet dostupných odměn: 8/10

Odměna nedostupná

1 500 Kčlezení na umělé stěně Šutr Libererc.

Dostanete poštou dárkový poukaz na : Tříhodinový intenzivní kurz lezení na umělé stěně Šutr Liberec včetně zapůjčení vybavení na stěně ŠUTR Liberec. Můžete si zde vyzkoušet sportovní lezení obtížnosti III-VI stylem top rope . Naučíte se navazovat, jistit a spouštět . Vysvětlíme si základy účelného a efektivního lezení. Naučím Vás vázat některé důležité horolezecké uzle jednou rukou. Povím Vám proč je blbost kupovat si malé lezačky !!

Počet dostupných odměn: 2/5

Odměna nedostupná

2 000 KčKurz Bezpečně na ferratě pro 2 osoby.

Dostanete poštou dárkový poukaz na individuální kurz : Bezpečně na ferratě pro dvě osoby (přenosný- můžete ho darovat přátelům), budete si moci samostatně vyzkoušet pokročilé ferratové techniky dojištění lanem a dopomoc v těžkém terénu, nebo si jen přelízt ferratu s někým, kdo vám poradí. Našim cílem je seznámit Vás komplexně s lezením na ferratě tak, aby jste byli schopní samostatného lezení na středně obtížných ferratách v Rakousku a Itálii. Zapůjčím Vám kompletní ferratové vybyvení, které používáme v kurzech. Pořídím Vám super fotky.

Počet dostupných odměn: 1/5

Odměna nedostupná

2 500 KčZalezem ve skalách.

Tak Tebe bych rád poznal. Ale vážně. Domluvíme si spolu lezení podle Tvojí volby a vylezeme spolu nějakou krásnou věž ve Skaláku, na Prachově, na Suškách... dvojkou, pětkou, sedmou, podle toho, jak na tom budem.. (vylezl jsem 10cest na El Capitana a 4 na Eiger, tak se snad se mnou nebudeš bát.) a pak spolu pujdem na pivo..

Počet dostupných odměn: 2/5

Odměna nedostupná

2 500 KčKurz Bezpečně na ferratě pro 3 osoby.

Dostanete poštou dárkový poukaz na individuální kurz : Bezpečně na ferratě pro tři osoby (přenosný- můžete ho darovat přátelům), budete si moci samostatně vyzkoušet pokročilé ferratové techniky dojištění lanem a dopomoc v těžkém terénu, nebo si jen přelízt ferratu s někým, kdo vám poradí. Našim cílem je seznámit Vás komplexně s lezením na ferratě tak, aby jste byli schopní samostatného lezení na středně obtížných ferratách v Rakousku a Itálii. Zapůjčím Vám kompletní ferratové vybyvení, které používáme v kurzech. Pořídím Vám super fotky.

Počet dostupných odměn: 5/5

Odměna nedostupná

3 000 KčKurz Bezpečně na ferratě pro 4 osoby.

Dostanete poštou dárkový poukaz na individuální kurz : Bezpečně na ferratě pro čtyři osoby (přenosný- můžete ho darovat přátelům), budete si moci samostatně vyzkoušet pokročilé ferratové techniky dojištění lanem a dopomoc v těžkém terénu, nebo si jen přelízt ferratu s někým, kdo vám poradí. Našim cílem je seznámit Vás komplexně s lezením na ferratě tak, aby jste byli schopní samostatného lezení na středně obtížných ferratách v Rakousku a Itálii. Zapůjčím Vám kompletní ferratové vybyvení, které používáme v kurzech. Pořídím Vám super fotky.

Počet dostupných odměn: 5/5

Odměna nedostupná

3 500 KčNejkrásnější výstupy Suchých skal.

Polezeme ve dvou , Ty a já, nebo s sebou vem svého spolulezce. Dáme spolu několik výstupů na Hlavní věž v Suškách. Cesty postupně od obtížnosti II, III, IV, V, VI, VII, které patří k nejkrásnějším klasikám na skalách, které členitostí připomínají italské Dolomity. Vychutnat si můžete kromě lezení i krásné výhledy. Doba trvání za cca 5 - 8 hodin. Vhodné jako příprava do hor. Pohyb v exponovaném terénu. Zažijete několik slanění. Výběr cest přizpůsobíme aktuální situaci a vaší kondici. Zajistím pro Vás zapůjčení horolezecké výstroje, pokud nemáte vlastní cajk..

Počet dostupných odměn: 4/5

Odměna nedostupná

4 000 KčNejkrásnější hřebenová túra v Čechách.

Jedná se sice o lezecky relativně lehkou, avšak technicky náročnější túru, po hlavním hřebenu Suchých skal ,které členitostí připomínají italské Dolomity. Vychutnat si můžete kromě lezení i krásné výhledy.Polezeme ve dvou , Ty a já, nebo s sebou vem svého spolulezce. Doba trvání za cca 5 - 8 hodin. Vhodné jako příprava do hor. Pohyb v exponovaném terénu. Zažijete několik slanění i slézání. Zajistím pro Vás zapůjčení horolezecké výstroje , pokud nemáte vlastní cajk.

Počet dostupných odměn: 4/5

Odměna nedostupná

20 000 KčUspořádáme pro vás firemní akci.

Ve spolupráci s Adrenalin centrum Liberec Vám připravíme teambuildingovou akci podle Vašeho přání: exkurze v podspálovské elektrárně, rafting na Kamenici, nebo Jizeře, orientační hra, sjezd Jizery na kánoích , lezení a slańování na skalách, nebo přímo na místě: lanový most přes řeku, přívoz raftem, lanovka a samozřejmě ferraty s instruktáží...

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná