Procházka po duši? Mladá poezie. - crowfunding kampaň

Procházka po duši? Mladá poezie.

Myslím si, že poezii a mladým autorům se v dnešní literatuře nedostává dostatečného prostoru. Rád bych to změnil a budu rád, když mi s tím pomůžete.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Vzkaz startovačům

V nejrůznějších zákoutích internetu se začalo šuškat o skupině lidí, tzv. startovačů, kteří se nekonvenčním způsobem rozhodli podpořit přání a sny každého, kdo je o to požádá. Mě tato úžasná informace přiměla k tomu nahrát vzkaz adresovaný všem "startérům":

Ahoj, 

jmenuji se Matouš a jsem studentem Filozofické fakulty UP. Důvod, proč jsem se rozhodl napsat tento dopis, je má knižní prvotina Procházka po duši. Napsal jsem ji před pěti lety, samizdatem vydal 40 výtisků a ty následně rozdal svým blízkým. Za tu dobu se ledacos změnilo, ale básně v ní zůstaly stejně živé jako kdysi. Na naléhání přátel jsem se rozhodl hledat způsob, jak sbírku opětovně vydat. Jsem rád, že jsem nalezl právě Vás startéry, protože dnes ji mohu nabídnout dalším čtenářům. Poezie a mladí autoři by měli dostat prostor v dnešní literatuře, nemyslíte?

Matouš 

O čem je Procházka po duši?

Mou prvotinu bychom mohli definovat jako kolekci básní různých témat i tvarů. Musím se přiznat, že rýmy mi nikdy moc nešly, a proto je záměrně ve svých básních nevyužívám. S oblibou tvrdím, že rým je pro mě zbytečný luxus nebo nerad podřizuji obsah formě. Osvojil jsem si za svůj tvůrčí proces volné řetězení pocitů a myšlenek. Básně mé prvotiny jsou plné obrazů společnosti, surrealistického pojetí běžných věcí a především upřímnosti. Možná se to zdá jako klišé, ale hlavní kritérium mých básní je opravdu upřímnost.

Jak bude sbírka vypadat?

Když jsem se rozhodl znovu vydat moji knižní prvotinu, přál jsem si, aby byla pokud to bude možné stejná jako první. Samozřejmě nějaké změny budou zapotřebí. Rád bych nechal dodělat korekturu, kterou původní kniha postrádala a rád bych, aby prošla i rukou grafika písma. 

Parametry sbírky: 

formát A6 (vleze se do zadní kapsy kalhot), používám standardní 80 g papír (schopnost čtení nijak neovlivní), bude mít mezi 60-70 černobílých stran, vazba lepená, ilustraci neobsahuje

A kolik bude výtisků?

To záleží jen a jen na Vás. Čím více čtenářů bude mít o mou sbírku zájem, tím více výtisků se povede vydat. Byl bych moc rád pokud by se počet výtisků přehoupl přes 100, ale jak říkám je to jen a jen na Vás.

Na co použiji vybrané peníze?

Největší balík peněz spolyká samotné vydání, dále pak doprava čtenářům a bublinkové obálky na zabalení. Jak jsem již zmínil výše, chtěl bych, aby sbírka prošla rukama korektora a grafika písma. A samotný Startovač si z vybrané sumy taky ukrojí.

 Ukázka básniček:

b1.jpg

b2.jpg

b3.jpg

b4.jpg

 Budu rád, když Vás básně Procházky po duši zahřejí u srdce nebo přimějí k úsměvu.

 

Co si o tomto projektu myslíte?