Přírodní vlasová kosmetika pro CGM - crowfunding kampaň

Přírodní vlasová kosmetika pro CGM

Speciální péče o vlnité a kudrnaté vlasy - to je CGM - Curly Girl Method. Podpořte exkluzivní řadu vlasové kosmetiky vhodné pro CGM právě teď!

Ostatní
Přírodní vlasová kosmetika pro CGM

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Cílem tohoto projektu je získat prostředky pro certifikaci přírodní kosmetiky, konkrétně exkluzivní řady vlasové kosmetiky vhodné pro CGM - curly girl metodu - speciální péči o vlnité a kudrnaté vlasy. Tato řada vám nabídne všechno, co pro praktikování CGM potřebujete a mým cílem je vnést do světa CGM trochu jednoduchosti a přehlednosti - už žádné dlouhé čtení popisu produktu, jestli je hydratační nebo proteinový. Navíc je kosmetika vyráběná ručně s láskou a v Čechách s co největšími ohledy na ekologii. Samozřejmě není testovaná na zvířatech.

S CGM jsem se seznámila zhruba před rokem. Že chci vyrobit vlastní řadu vlasové kosmetiky vhodné pro CGM jsem věděla téměř okamžitě. 

Nejdříve jsem začala zkoušet techniku na svých vlasech s produkty, které už vyrábím a jsou také vhodné pro CGM - což jsem do té doby ani nevěděla. Pak jsem nakoupila pár drogerkových přípravků s co nejpřírodnějším složením a zkoušela dál, abych věděla, jak má který přípravek na vlasy působit. 

Přípravků pro CGM je na trhu spousta, ale neznám žádnou vyloženě českou firmu nebo dokonce malého živnostníka, který by vyráběl ucelenou řadu, ve které najdete vše, co pro praktikování CGM potřebujete. 

A teď už tedy k tomu, jaké produkty bude tato řada vlasové kosmetiky obsahovat:

 

Hydratační šampon
Proteinový šampon
Hydratační kondicionér
Proteinový kondicionér
Co-wash
Dětský šampoon a kondicionér
Leave-in - sprej na rozčesávání
Hydratační maska
Proteinová maska
Suchý šampon
Aktivátor vln
Olejové sérum
Stylingová pěna
Stylingový gel

Pokud CGM ještě neznáte, vůbec se nelekejte toho množství produktů, určitě nepotřebujete všechny. Až do metody trochu zabřednete, zjistíte, co Vaše vlasy potřebují. Zda je to spíš hydratace nebo protein. Také třeba nemusíte vůbec dělat styling, pokud nechcete, ale určitě doporučuji to alespoň zkusit. 

CGM je v první řadě o tom, jak pečovat o vlasy aby byly zdravé a potom automaticky i lépe vypadají. 

Technika CGM

Důležitá je technika a dodržení pár zásadních bodů při péči o vlasy. Za mě je nejzásadnější:

  1. vlasy česat jen za mokra, ideálně s naneseným kondicionérem nebo maskou a až potom spláchnout
  2. vlasy sušit mačkáním, ne třením ručníku a ideálně něčím jemným bavlněným nebo bambusovým, klidně trikem nebo klasickou čtvercovou plenou
  3. používat vhodný hřeben
  4. fénovat pomocí difuzéru nebo ponechat volně uschnout 

Postup mytí metodou CGM

Možností, jak postupovat při praktikování CGM je mnoho a každý si postupně přijde na ten svůj osvědčený postup. Obecně by se ale postup dal popsat asi takto:

  1. Před mytím - nejčastěji se používají vlasové masky nebo olejová séra. Produkt použijete dle návodu, většinou necháte působit třeba 10-15 minut. Když s metodou začínáte a vlasy jsou hodně poškozené, může to být i 30 minut nebo hodina, záleží na daném produktu.
  2. Mytí - šampony se používají  nejčastěji low-poo tedy jemné šampony. Na hloubkové čištění, kdy je potřeba vlasy vyčistit od chemie, například po barvení se používají čistící nebo clarifing šampony. V tomto případě se mohou použít i sulfátové šampony, které běžně v CGM povolené nejsou. Majitelky silných kudrnatých vlasů mohou používat i CO-WASH, což je takový šampon a kondicionér v jednom.
  3. Kondicionér - pokaždé je potřeba použít i kondicionér. Použijte dostatečné množství a vlasy rozčesejte ještě s ním a teprve potom opláchněte. Masky jsou určeny pro hloubkovou výživu a měly by následovat po umytí ideálně 1x týdně. Je dobré nechat kondicionéry i masky alespoň pár minut působit, než je spláchnete. Kondicionér uzavírá vlas, takže by jeho použití mělo následovat i po masce.
  4. Styling - podle mě jeden z nejdůležitějších a nejzapeklitějších bodů. Není nutný, ale dodá vlasům lepší vzhled a zvýrazní vlnění. Ke stylingu se používají gely, pěny, aktivátory kudrn, krémy nebo mléka. Opět si najdete svůj způsob, který vám nejvíc vyhovuje. Produkty nanesete na mokré vlasy a pročešte. Přebytečnou vlhkost opatrně vymačkáte ručníkem.
  5. Sušení - jak jsem zmínila výše, sušit by se nemělo třením ručníkem, ale jemným mačkáním vlasů k hlavě, které vytvoří vlnky. Vlasy můžete nechat schnout volně nebo použít fén s difuzérem. Já osobně jsem si velmi oblíbila difuzér, protože to celý proces dost urychluje a lépe se udrží vlny. Sušení a vlastně celý styling můžete provádět v předklonu pro lepší objem. 
  6. Refresh - refresh se dělá ve chvíli, kdy ještě nechcete absolvovat celý proces mytí, ale potřebujete vlasy upravit. Způsobů je opět více, například použijete rozprašovač s vodou a trochou leave-inu, uhladíte, pomačkáte a dosušíte. 

Může se zdát, že je to celé složité a zdlouhavé a na začátku někdy trvá déle, než si najdete to svoje. Po nějaké době praktikování ale celý proces nemusí zabrat o moc déle, než Vaše nynější mytí vlasů. A navíc si dopřejete více času a péče pro sebe, což není nikdy na škodu :)

Podrobnější informace včetně poradenství najdete na www.curlymyself.com.

Odměnou za podpoření tohoto projektu Vám může být nejen jakýkoliv produkt z připravované CGM řady, ale také mé stávající produkty, které si můžete prohlédnout na www.vitellaria.cz.

Složení produktů najdete u jednotlivých odměn zapsané obchodními názvy surovin. Pokud byste potřebovali znát složení Ingredients, neváhejte mě kontaktovat, ráda Vám ho vypíšu.
Konečné složení se bude ještě mírně lišit, protože během zpracovávání podkladů zjišťuji, že některé suroviny obsahují konzervanty, které ve své kosmetice nechci. Každopádně složení bude jedině lepší, ne horší ;) 

Cílová částka se může zdát poměrně vysoká, ale je to běžná cena za certifikaci kosmetických produktů, tedy zatím není v mých silách takovou sumu zaplatit sama. Pokud se vybere více peněz, využiji to k dalším certifikacím. 

Odměny budu rozesílat po certifikaci produktů, proto je doba doručení odměn trochu delší. Budu ale dělat vše pro to, aby se k Vám produkty dostaly co nejdříve :) 

Děkuji moc, že jste dočetli až do konce a budu ráda, když se rozhodnete můj projekt podpořit.

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?