Příroda v žaludku - crowfunding kampaň

Příroda v žaludku

Budujeme farmu U dvou oslů pod Zvičinou v Podkrkonoší, odkud chceme začít prodávat ČISTÉ, ZDRAVÉ a ČESKÉ jídlo ve větším měřítku. Vybudujte ji s námi!

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Uvod.png

Na co všechno potřebujeme peníze? 1.jpg 

 Už loni jsme vyráběli o sto 6, ale bylo to náročné a výsledný počet marmelád, nebo třeba kilogramů sušených třešní neodpovídal věnovanému úsilí.

Valná většina peněz, v případě že projekt skončí úspěchem, tedy poputuje na urychlení a usnadnění výroby, v podobě indukčních vařičů, míchadel na marmeládu a zlepšení sušárny na ovoce. Dalším bodem je uvedení několika nových produktů na trh, na jejichž výrobu zatím nemáme prostředky. Nakonec chceme oplotit větší část pozemku pro slepice, zakoupit líheň a začít chovat slepice ve velkovýběhovém chovu.

Díky těmto penězům bude moci náš projekt odstartovat v dostatečné míře, aby našemu dalšímu posunu nic nebránilo a mohli jsme se stále zlepšovat a přinášet Vám víc! :)

2.jpg 

Chalupa s aktivitama.jpg

 

Jak nás napadlo jít z města na venkov a vyrábět marmelády, šťávy a tak?

Na začátku roku 2015 jsme se rozhodli začít realizovat náš sen. Když říkám "MY" myslím tím celý kolektiv dvou oslů. Pepu, Hanu, staršího Pepu, mladší Hanu, Fandu a Niky. Od té doby spřádáme plány na to, jak vyloučit chemii z jídel a jak žít zdravě. Postupně nás napadlo umožnit dostupnost zdravých potravin i někomu jinému a tak vznikli dva oslové a prodej našich potravin bez chemie.

 

Čeho chceme dosáhnout?

S touhle otázkou, nebo velmi podobnými otázkami jsme se potýkali především při našich začátcích. Nejčastěji to bylo ze strany příbuzných, kteří viděli v našem nápadu pramalou perspektivu. Časem se nám je podařilo přesvědčit.  Uviděli totiž, že to funguje. Začali sme se řídít podle slavných osobností v oboru, kupříkladu Rakušanem Seppem Holzerem, který nám v mnohém ukázal směr.  Teď se krok po kroku blížíme našemu cíli. Z počátku chceme jen prodávat naše výpěstky a "svařeniny", toho už jsme z větší části dosáhli. Další náš cíl je zprostředkovat to lidem osobně, ať už formou výletů, kurzů všeho druhu, nebo pobytů a právě tady vycházíte na scénu Vy, bez kterých si sen jen těžko splníme. S Vaší pomocí dokážeme zařídit vše potřebné pro skvělý start!

 

Dva osli 1.gif

 

O co všechno plánujeme rozšířit sortiment?

Nikdy jsme neplánovali skončit pouze u frutta výrobků. Časem to bude kromě výše zmíněných služeb i rozšíření o potravinovou paletu. Od spousty druhů masa (králičí,  kuřecí,  hovězí,  vepřové,  skopové, jehněčí), přes mléčné výrobky, koření, zeleninu, byliny pro zdraví a všemožné výtažky z rostlin.

Štěstí.jpg

Zajímavost na konec: jaký je rozdíl mezi džemem a marmeládou?

 Podle definice Evropské unie je džem "marmeláda" s kousky ovoce, což naše výrobky obsahují. Kdežto samotná marmeláda je a může být pouze z citrusových plodů. 

Takže my vyrábíme džem, ale obecně mu říkáme marmeláda.

--------------------------------------------------------------------------

----

Děkujeme, že jste věnovali svůj čas, abyste poznali náš projekt a až se ho rozhodnete podpořit, pomůžete nám udělat obří krok v naší cestě :-), kterak dostávat čistou přírodu i do Vašeho žaludku.

Děkujeme jménem všech od Dvou oslů

Pepa a Fanda Veselovských 

Odkaz na FB "U Dvou oslů": https://www.facebook.com/U-dvou-oslů-1021625667854395/

----

--------------------------------------------------------------------------

              

              Odměny:

 

12922430_1083582721705596_586458484_o.jpg

Na fotografii můžete vidět tekutou rodinku

(z leva pan Šťáva z Aronie, paní Šťáva Třešňová, paní Rybízová Šťáva)

 

 

12947083_1083583148372220_621827068_o.jpg

A tady máme marmelády, teda vlastně džemy. Nalevo je zcela zřetelně vidět džem z třešní, jehož tmavá barva věstí třešně sladké a zralé, kdežto napravo si můžete povšimnout stydlivého džemu z jahod, který se červená, protože byl přistižen na chlebu.

 

 

12953321_1083582691705599_2132871351_o.jpg

A tady máme přehlídku našich veteránů. Jsou sice trochu seschlí, ale dejme si za pravdu, přesně to po nich chceme.

(z leva, skupina vlašských ořechů, seschlé kousky jablek - křížaly, superpotravina aronie, sušené třešně z obsahem vody nižším než Saharská poušť)

 

 

Obrázek 1.jpg

A nakonec tu máme naše logo, vypálené do dřevené destičky.

(10x10 cm)

Co si o tomto projektu myslíte?