Moje srdce bije pro papír - crowfunding kampaň

Moje srdce bije pro papír

Podpoř printintin, nový papírenský e-shop, a pomoz nám dokázat, že papír není mrtvý!

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

EDIT: Rády bychom zdůraznily, že touto crowdfundingovou kampaní se snažíme vybrat dostatek prostředků na spuštění e-shopu printintin.cz. Částky, které vidíte zde napravo, nejsou ceny našich produktů, ale výše příspěvků, kterými nás můžete podpořit, pokud v našem projektu vidíte potenciál a chtěli byste nám pomoci, aby vznikl. Jako poděkování za to obdržíte jednu z našich odměn. Děkujeme všem za podporu!

IMG_5447.jpg

Podpoř printintin, nový papírenský e-shop, a pomoz nám dokázat, že papír není mrtvý!

Printintin je projekt, který se stvořil v hlavě papírenských závisláků - Martiny, Aničky a Kačky. Odmalička milujeme papírnictví a objevování nových papírenských produktů. Šťastná náhoda nás svedla dohromady při studiu Multimédií v ekonomické praxi, kde jsme narazily na tuhle společnou závislost. Zároveň jsme ale zjistily, že všechny sdílíme jeden problém - a to najít hezké a kvalitní produkty, které by byly u nás dostupné a nestály víc, než si jako studenti můžeme dovolit. Většinou to končilo tím, že jsme si produkty složitě objednávaly přes internet ze zahraničí nebo je do ciziny jezdily kupovat.

Když jsme se pak rozhodovaly, na jaké téma vytvořit náš závěrečný projekt, napadlo nás – proč to samy nezkusit? Naše vášeň pro grafiku a typografii, záliba v letteringu a znalost potřebných programů nám dodaly odvahu k tomu, abychom se pokusily splnit si náš sen a založit printintin - malé online papírnictví s hezkými, kvalitními a zároveň dostupnými produkty, které samy navrhujeme.

+ proces 1.jpg

Náš proces

Veškeré naše designy jsou kresleny ručně a pro účely tisku následně digitalizovány. Dáváme si záležet, aby každý krok našeho procesu byl dělán s láskou a maximální pečlivostí. Věnujeme se všem detailům, od navrhování našich designů, přes vybírání správných materiálů a přemýšlení nad funkčností, až po vysokou kvalitu výroby, balení i distribuce.

Snažíme se vytvářet produkty, které by vám byly společníkem v každodenním životě, se kterými bude zábava pracovat a které poskytnou maximální oporu při jakékoli tvořivé činnosti.

+ IMG_5664.jpg

Sešit sem, sešit tam, sešit, kam se podívám!

Největší problém jsme měly s nalezením toho perfektního sešitu, který by splňoval všechny naše požadavky - byl akorát velký, s dobrou tvrdostí a kvalitou papíru a taky alespoň nějak pěkně vypadal. Byla to pořádná detektivní práce nějaký najít! Tak jsme si řekly, že si ho vyrobíme samy. A tak se stal sešit naším prvním produktem. Budeme pro vás mít na výběr sešity různých formátů a to i těch netradičních, s různým obsahem (široké a tenké linky, čtverečky, tečky, prázdné stránky), s různou gramáží a barvou papíru a k tomu navíc si budete moci vybrat jeden z našich designů, který se vám bude nejvíce líbit

+ IMG_9046.jpg

Proč bych měl mít printintin?

Naším hlavním cílem je vytvořit papírnictví, které svými produkty dělá dennodenně radost, protože věříme, že když se člověk obklopí hezkými věcmi, vykouzlí mu to úsměv na tváři i v tom nejchmurnějším dni. A proto, až se příště při nudné hodině matematiky nebo na ranním meetingu podíváte na stůl, bude ten den zas o něco lepší - a to i když bude pondělí!

IMG_5632.jpg


Proč potřebujeme podpořit?

Sešity, které jste viděli na videu, jsou pouze prvním prototypem, který se připravoval přes 3 měsíce. Do výroby prvních sešitů jsme daly veškeré naše úsilí, kreativní myšlení i úspory ze studentských brigád. Na to, abychom mohly rozjet online prodej nynějších sešitů a poskytnout i jiné produkty, to ovšem nestačí. A právě proto potřebujeme Vaši pomoc.

Sešity jsou už připraveny k tisku, ale k dokončení jejich výroby nám chybí taková “drobnost” v podobě financí. Připravily jsme proto pro Vás 14 pečlivě vybraných odměn, aby si každý mohl zvolit tu svoji a pomoci nám tak převést náš projekt do reality.

Budeme nekonečně vděčné za jakýkoliv příspěvek, sdílení i podporu.

Odměny-01.png

7(retus).jpg

Jak vypadají odměny?

Máme pro Vás na výběr řadu menších i větších odměn. Začínáme drobným příspěvkem pro zlepšení karmy nebo digitálním downloadem obrázku, který si můžete vytisknout a dát třeba do rámečku. Dále si můžete vybrat nejrůznější balíčky sešitů. Exkluzivně nabízíme i možnost objednat si sešity na míru pro celou rodinu, partu kamarádů nebo firmu. A protože máme zkušenosti s grafikou, focením, natáčením, ale i malováním, stavěním nábytku nebo broušením parket, jsme schopny Vám pomoci s jakýmkoliv projektem.

Pokud byste se chtěli podívat na typy sešitů, které na Vás v odměnách čekají, na konci tohoto textu najdete tabulku, která Vám poskytne podrobné informace.

Zasílání odměn do zahraničí (a na Slovensko) je u málo objemných odměn možné, ale prosíme, kontaktujte nás, je třeba se domluvit na předání nebo na příplatku k vašemu příspěvku na poštovné (100-200 Kč podle hmotnosti).

projekty2.jpg

sqVk3R-nQ1Ia8YiGuCiCjvw.png

Stretch goals

Jako třešničku na dortu pro Vás máme přichystány tzv. stretch goals - to jsou dárky navíc k odměnám v případě, že se nám podaří vybrat více, než je naše původní cílová částka. Tyto extra dárky se budou týkat pouze odměn 4-10. Pokud například vybereme částku 105 000 Kč, všichni, co nám už předtím přispěli minimálně částkou 300 Kč, získají navíc ještě dárek v podobě perzonalizovaných malovaných záložek se svým jménem. Pokud částka přesáhne 120 000 Kč, můžete se k tomu těšit na krásnou sadu samolepek a u částky 150 000 Kč máme pro Vás do třetice všeho dobrého připravenou sadu tří kusů malovaných přáníček. Je to takové první malé nahlédnutí na produkty, které pro Vás chystáme do budoucna.

+ IMG_5622.jpg

Budoucnost

S printintinem začínáme zlehka, ale už teď máme v hlavě plno netrpělivě poskakujících nápadů. Sešity jsou prvním produktem, ale časem bychom chtěly nabídnout další papírenské potřeby - přáníčka, obálky, balící papíry, záložky, plakáty, notýsky, desky, ale i diáře, journály či plánovače. Do budoucna plánujeme i malé doplňky, jako penály, taštičky, obaly na telefony a notebooky či knížky.

Našim největším snem je otevřít si svůj vlastní ateliér, kde bychom společně pracovaly, brainstormingovaly nad produkty a zároveň je zde i prototypovaly. Schůzky v kavárnách nás v tomhle trochu omezují. Ateliér bychom zároveň využily jako odběrné místo nebo i jako prostředí pro připravované workshopy a ukázky produktů.

Kde nás najít

Pokud byste měli jakýkoli dotaz nebo chtěli sledovat, co vše pro Vás chystáme, můžete nás najít na Facebooku, Instagramu a na webu, který bude brzy spuštěn.

Facebook - www.facebook.com/printintincz
Web - www.printintin.cz (stránky se připravují)
Instagram - www.instagram.com/printintin.cz

Pomozte nám dokázat, že papír není mrtvý a lidé, co milují papírenské výrobky stále existují.

Děkujeme vám všem za pomoc a podporu!
M&A&K

(Martina, Anička, Kačka)

Polaroid hlavni uvodka 2.jpg

Chtěly bychom poděkovat lidem, bez kterých by tento projekt a kampaň vůbec nevznikly. Děkujeme Grafické a multimediální laboratoři za veškerou podporu a podnětné rady, tiskárně AMU, a to především Máje, která se hravě vypořádala s naším složitým zadáním, Lili, bez které by projekt ani nevznikl, Sashe, která si prošla nekonečným mačkáním spouště při stop-motionu, Jarovi za pomoc při nahrávání voice-overu, Maje Khabirové za profesionální rady a tipy a především našim blízkým kamarádům a rodině, kteří nám drželi palce už od začátku a byli nám nesmírnou oporou při nekonečných konzultacích a zpětné vazbě.

+ IMG_8718.jpg

Jaké přesně sešity mám v odměnách?

tabulka.jpgIMG_5489.jpg

 

Co si o tomto projektu myslíte?