Příběhy z říše draků a víl - crowfunding kampaň

Příběhy z říše draků a víl

Vydejme společně CD plné vietnamských příběhů namluvených českými herci. Pomozte nám propojit Česko a Vietnam!

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Příběhy z říše draků a víl jsou vietnamské pohádky a příběhy, přeložené do češtiny a namluvené známými českými osobnostmi. Je to výběr dvanácti nejzajímavějších příběhů, které vypráví Vietnamci svým ratolestem.

 

Optimized-Pribehy z rise draku a vil-01.jpgOficiální grafika CD a bookletu. Autorka: Le Ha.

 

Pohádkové hlasy

Každý z dvanácti příběhů namluvil populární herec, zpěvák nebo dabér. Přes polovinu příběhů máme již namluvenou, a tak můžeme zaručit hvězdy jako je Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Jiří Korn, Ernesto Čekan, Josef Carda, Jan Šťastný, Daniel Rous, Jan Čenský, Michal Dlouhý či český Richard Gere Vladislav Beneš, a další.

 

_PV16089_kopie_2.jpgJiří Korn, v pozadí Jiří Lábus.

 

 A to jako české hvězdy umí vietnamsky?

Ani ne, možná tak xin chào (ahoj). Vietnamština je poměrně složitá, hlavně protože je tonálním jazykem. Má celkem šest tónů a pokud tóny zaměníme, vznikají většinou naprosto jiná slova. Proto CD doplňuje booklet, tenká knížečka, ve které budou správně napsaná vietnamská slova použitá v příbězích, ale i informace o Vietnamu a vietnamštině.

 

Cíl říše draků a víl

Mnoho dětí narozených vietnamským rodičům a žijících v České republice se velmi rychle integrovalo, tak rychle, že pozapomnělo na svou vietnamskou součást. Většině z nich je bližší český jazyk, někteří dokonce neumí mluvit vietnamsky.

Cílem tohoto projektu je, aby nejen vietnamské děti žijící v České republice, ale i Češi, pochopili bohatou vietnamskou kulturu. Díky společnému českému jazyku můžeme šířit vietnamské tradice mezi „banány“ (Vietnamec s českou mentalitou – zvenku žlutý, uvnitř bílý) i ostatní nadšence. Jedná se také o zábavnou formu výuky českého jazyka pro ty, kteří jazyk neovládají plynule.

 

talent.jpg Ředitelka Le Ha a děti v Talentu.

 

K oficiálnímu zahájení distribuce uspořádáme křest CD v jedné vietnamské restauraci spolu s prozatím tajným kmotrem celého projektu. 

 

Někdo hází peníze do prasátka, my do draka

Projekt je momentálně ve fázi, kdy je už většina povídek přeložených, namluvených a finálně upravených. V současné době se čeká na prostředky, abychom mohli CD vydat. 

Prostředky se myslí peníze na výrobu CD, jeho potisk a krabičku, a výrobu bookletu. Protože všichni, kdo na projektu pracují, pracují neziskově, tedy bez nároku na zisk, přebytečné peníze věnujeme na dobrou věc, konkrétní charitě ve Vietnamu.  

Snažíme se vytvořit namluvenou verzi, která bude za poplatek dostupná i online.

 

-2.png

Jeden z grafických návrhů pro projekt. Autorka: Le Ha.

 

Poddaní draků a víl

Projekt tvoří Sapa Trip, průvodce vietnamskou kulturou, nezisková organizace Paddy, doučovací centrum Olymp a česko - vietnamské vzdělávací centrum Talent. Je nás celkem pět, kteří na projektu pracují opravdu intenzivně. Dva studenti vietnamistiky, Lucie a Duc Anh, divadelník Václav, ředitelka centra Olymp Angela a ředitelka česko - vietnamsko vzdělavacího zařízení pro předškolní mládež Talent Le Ha.

 

Nezvládli bychom to samozřejmě bez známých osobností, které propůjčily pohádkám hlas, a mnoha dobrých duší, které nám s určitou částí projektu pomohly.

 

sapatrip2.jpg Tradiční vietnamský oběd s výkladem na Sapa tripu.

 

Princeznu a půlku království

Princeznu ani království bohužel nemáme, ale vytvořili jsme širokou nabídku odměn, kterými tě odměníme. Vybírat můžeš od menších částek, za které můžeš získat kouzelné díky, naše CD i s bookletem, originální omalovánky nebo přiblížení se k pohádkovým bytostem, až po větší, díky kterým můžeš jít na muzikál do divadla, oficiální křest s prozatím tajným kmotrem projektu nebo soukromý Sapa trip.

kapka_4346.jpgFoto z muzikálu Královna Kapeska v divadle Hybernia.

Ukázka Sapa tripů.

 

Děkujeme všem, kteří se nás rozhodnou podpořit. Už se nemůžeme dočkat, až budeme držet CD v ruce!

 

ukazka jedné povídky v podání Josefa Cardy

 https://drive.google.com/open?id=1ZqWd59oyYVDve-JLrnMsm7_kybAxtAAZ

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Co si o tomto projektu myslíte?