Příběhy z říše draků a víl | crowdfunding kampaň

Příběhy z říše draků a víl

Vydejme společně CD plné vietnamských příběhů namluvených českými herci. Pomozte nám propojit Česko a Vietnam!

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Příběhy z říše draků a víl jsou vietnamské pohádky a příběhy, přeložené do češtiny a namluvené známými českými osobnostmi. Je to výběr dvanácti nejzajímavějších příběhů, které vypráví Vietnamci svým ratolestem.

 

Optimized-Pribehy z rise draku a vil-01.jpgOficiální grafika CD a bookletu. Autorka: Le Ha.

 

Pohádkové hlasy

Každý z dvanácti příběhů namluvil populární herec, zpěvák nebo dabér. Přes polovinu příběhů máme již namluvenou, a tak můžeme zaručit hvězdy jako je Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Jiří Korn, Ernesto Čekan, Josef Carda, Jan Šťastný, Daniel Rous, Jan Čenský, Michal Dlouhý či český Richard Gere Vladislav Beneš, a další.

 

_PV16089_kopie_2.jpgJiří Korn, v pozadí Jiří Lábus.

 

 A to jako české hvězdy umí vietnamsky?

Ani ne, možná tak xin chào (ahoj). Vietnamština je poměrně složitá, hlavně protože je tonálním jazykem. Má celkem šest tónů a pokud tóny zaměníme, vznikají většinou naprosto jiná slova. Proto CD doplňuje booklet, tenká knížečka, ve které budou správně napsaná vietnamská slova použitá v příbězích, ale i informace o Vietnamu a vietnamštině.

 

Cíl říše draků a víl

Mnoho dětí narozených vietnamským rodičům a žijících v České republice se velmi rychle integrovalo, tak rychle, že pozapomnělo na svou vietnamskou součást. Většině z nich je bližší český jazyk, někteří dokonce neumí mluvit vietnamsky.

Cílem tohoto projektu je, aby nejen vietnamské děti žijící v České republice, ale i Češi, pochopili bohatou vietnamskou kulturu. Díky společnému českému jazyku můžeme šířit vietnamské tradice mezi „banány“ (Vietnamec s českou mentalitou – zvenku žlutý, uvnitř bílý) i ostatní nadšence. Jedná se také o zábavnou formu výuky českého jazyka pro ty, kteří jazyk neovládají plynule.

 

talent.jpg Ředitelka Le Ha a děti v Talentu.

 

K oficiálnímu zahájení distribuce uspořádáme křest CD v jedné vietnamské restauraci spolu s prozatím tajným kmotrem celého projektu. 

 

Někdo hází peníze do prasátka, my do draka

Projekt je momentálně ve fázi, kdy je už většina povídek přeložených, namluvených a finálně upravených. V současné době se čeká na prostředky, abychom mohli CD vydat. 

Prostředky se myslí peníze na výrobu CD, jeho potisk a krabičku, a výrobu bookletu. Protože všichni, kdo na projektu pracují, pracují neziskově, tedy bez nároku na zisk, přebytečné peníze věnujeme na dobrou věc, konkrétní charitě ve Vietnamu.  

Snažíme se vytvořit namluvenou verzi, která bude za poplatek dostupná i online.

 

-2.png

Jeden z grafických návrhů pro projekt. Autorka: Le Ha.

 

Poddaní draků a víl

Projekt tvoří Sapa Trip, průvodce vietnamskou kulturou, nezisková organizace Paddy, doučovací centrum Olymp a česko - vietnamské vzdělávací centrum Talent. Je nás celkem pět, kteří na projektu pracují opravdu intenzivně. Dva studenti vietnamistiky, Lucie a Duc Anh, divadelník Václav, ředitelka centra Olymp Angela a ředitelka česko - vietnamsko vzdělavacího zařízení pro předškolní mládež Talent Le Ha.

 

Nezvládli bychom to samozřejmě bez známých osobností, které propůjčily pohádkám hlas, a mnoha dobrých duší, které nám s určitou částí projektu pomohly.

 

sapatrip2.jpg Tradiční vietnamský oběd s výkladem na Sapa tripu.

 

Princeznu a půlku království

Princeznu ani království bohužel nemáme, ale vytvořili jsme širokou nabídku odměn, kterými tě odměníme. Vybírat můžeš od menších částek, za které můžeš získat kouzelné díky, naše CD i s bookletem, originální omalovánky nebo přiblížení se k pohádkovým bytostem, až po větší, díky kterým můžeš jít na muzikál do divadla, oficiální křest s prozatím tajným kmotrem projektu nebo soukromý Sapa trip.

kapka_4346.jpgFoto z muzikálu Královna Kapeska v divadle Hybernia.

Ukázka Sapa tripů.

 

Děkujeme všem, kteří se nás rozhodnou podpořit. Už se nemůžeme dočkat, až budeme držet CD v ruce!

 

ukazka jedné povídky v podání Josefa Cardy

 https://drive.google.com/open?id=1ZqWd59oyYVDve-JLrnMsm7_kybAxtAAZ

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 21 800 Kč (36 %)
  • 36 %
  • 60 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 0 Startérů

Autor projektu

Václav Skalník / paddy - obrázek
  • projekt od Václav Skalník / paddy
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

SMS poděkování s moudrem Lạc Long Quâna

Pošleme ti vietnamsko-české poděkování formou SMS s pohádkovým moudrem od samotného zakladatele všech Vietů - vodního draka Lạc Long Quâna.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
150 Kč

Vůně dálek na papíře

Jako poděkování ti pošleme starý, dobrý pohled. Ten samozřejmě nebude jen tak ledajaký, bude zakoupený a odeslaný přímo z pošty ve Vietnamu!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
162 Kč

Jak na nový rok tak po celý rok

Vonná tyčinka zapálena v budhistickém chramu 16.2. Na nový rok Psa pro Vietnamce veliká událost ,číslo je základ všeho tak hodně štěstí do roku PSA

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
250 Kč

Dračí CD a vílí booklet

Jako jeden z prvních získáš CD plné pohádek a doplňující knížečku s důležitými i zajímavými informacemi za zvýhodněnou cenu. Balíček ti pošleme poštou až k tobě domů.

Počet dostupných odměn: 89/100

Nelze podpořit
300 Kč

Pohádkové omalovánky

Poslouchat pohádky a přitom vdechovat život postavám hlavních hrdinů na papíře? Samotná víla Âu Cơ to doporučuje jako skvělý odpočinek. Originální omalovánky ti zašleme spolu s CD a bookletem poštou.

Počet dostupných odměn: 91/100

Nelze podpořit
500 Kč

Zapiš se mezi pohádkové bytosti

Nemůžeš se dostat mezi pohádkové bytosti osobně? Nech alespoň tvé jméno, aby se otisklo do pohádek našich hrdinů. Otiskneme ho mezi ně, jak nejblíž to jen jde, přímo na booklet. Celé CD i s bookletem ti pošleme poštou.

Počet dostupných odměn: 95/100

Nelze podpořit
500 Kč

Pohádkové plátno

Dva lístky do krásného kina Dlabačov na jakýkoliv film z programu. CD plné pohádek a doplňující knížečka s důležitými i zajímavými informacemi dorazí poštou až k tobě domů.

Počet dostupných odměn: 5/5

Nelze podpořit
1 000 Kč

Kalendář plný hrdinů

Každá stránka má svého hrdinu z CD ,originální kalendář i s CD dostaneš poštou ,je to v půlce roku ? Vietnamci žijí celý rok tak i kalendář nemusí začínat lednem

Počet dostupných odměn: 24/24

Nelze podpořit
1 000 Kč

Do divadla na Shakespeara

Dvě volné vstupenky na představení shakespearovské hry Mnoho povyku pro nic a následné setkání s protagonistou.

Počet dostupných odměn: 3/3

Nelze podpořit
1 000 Kč

Na pohádky do divadla

Dva lístky v hodnotě 1000 Kč na jeden z pohádkových muzikálů v režii Pixa Production a CD do schránky k tomu. Vybírat můžeš z představení Sněhová královna, Kapka medu pro Verunku, Královna Kapeska nebo Alenka v kraji zázraků.

Počet dostupných odměn: 2/5

Nelze podpořit
1 200 Kč

Text s podpisem

Pošleme ti i s Cedeckem text povídky podepsaný od protagonisty ,který se nad tím potil s výslovnosti ,někdo méně někdo více

Počet dostupných odměn: 12/12

Nelze podpořit
1 200 Kč

Text s podpisem

Pošleme ti i s Cedeckem text povídky podepsaný od protagonisty ,který se nad tím potil s výslovnosti ,někdo méně někdo více

Počet dostupných odměn: 12/12

Nelze podpořit
1 500 Kč

Vážený škrabopis na CD

Protože jsme s herci neustále v kontaktu, zajistíme, aby tvé CD bylo podepsáno vybraným hercem Zabalíme ho a pošleme poštou přímo k tobě i s tvým jménem na bookletu.

Počet dostupných odměn: 24/24

Nelze podpořit
2 000 Kč

Křest s královskou odměnou a CD s tvým jménem

Aby ses cítil jako pravý vietnamský hrdina, pozveme tě na křest CD, kde dostaneš misku jasmínové rýže a tři závitky k tomu. Celé CD i s tvým jménem na bookletu ti doručíme poštou.

Počet dostupných odměn: 20/20

Nelze podpořit
5 000 Kč

Pocta císaře s výukou vietnamštiny a CD

Že jsou české hvězdy fajn, ale ty bys to uměl líp? Necháme tě namluvit přeložený příběh a to s odborným vietnamským dozorem. Namluvenou povídku vypálíme na CD, opatříme obalem a potiskem.
Jako bonus tě naučíme i pár vybraných vietnamských frází! Samozřejmě ti poštou zašleme i CD s bookletem, ve kterém bude tvé jméno.

Počet dostupných odměn: 5/5

Nelze podpořit
10 000 Kč

sponzor a rodinná hostina

Zveřejníme tvé jméno nebo logo na bookletu CD mezi hlavními sponzory a pohostíme tě s tvými 9 blízkými na tradiční vietnamské hostině v Sapě.

Počet dostupných odměn: 4/5

Nelze podpořit
50 000 Kč

Hlavní sponzor a VIP Sapa Trip

Zveřejnímě tvé jméno na bookletu CD mezi hlavními sponzory a vezmeme tě spolu s tvými 9 blízkými na prohlídku tržnice Sapa zakončenou tradiční hostinou.

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit