PŘEZIMUJEME V MECHU A KAPRADÍ - crowfunding kampaň

PŘEZIMUJEME V MECHU A KAPRADÍ

Ať nerostou jako dříví v lese! :-) Lesní WC, chatka a kamna pro děti z lesní školy a školky v Klánovicích a Dolních Počernicích na Praze 9.

Ostatní
PŘEZIMUJEME V MECHU A KAPRADÍ

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Na podzim a v zimě nastávají pro naše mláďata chvíle, kdy se prostě musí alespoň na chvíli zanorovat...

Jsme DĚTSKÝ LESNÍ KLUB V MECHU A KAPRADÍ a sídlíme na Praze 9. V Klánovicích letos slavíme čtvrté narozeniny, rádi bychom dětem dali dárek a vybudovali pro ně lesní koupelnu, aby se jim uvolnil prostor v chatičce, kterou mají k dispozici při nepřízni počasí. V naší druhé lesní školce máme k dispozici chatku, kterou bychom dětem rádi opravili. Nemáme finance od státu a granty se Praze často vyhýbají, a tak z příspěvků rodičů pokryjeme náklady na platy pedagogů a na další, významnější,  rozvoj nezbývá. Proto bychom vás chtěli požádat o podporu!

CO MÁME A CO BYCHOM POTŘEBOVALI

V Klánovicích máme k dispozici jednoduchou chatku se zahradou, která slouží dětem při nepřízni počasí, k polednímu odpočinku a v zimě také jako zázemí pro oběd.V chatce, na 20 m2,  mají děti také uložené boxíky s náhradním oblečením, výtvarné potřeby, přírodniny k tvoření, které najdou v lese, spacáky, karimatky...

Rádi bychom, na zimu, prostoru v chatce uvolnili a vybudovali dětem hygienické zázemí s "dvojkadibudkou", "dvojpultíkem" s umyvadlem na mytí ručiček a speciální věšáčky na ručníčky pod stříškou. Taková lesní koupelna bude pak snadno dostupná i v teplejších měsících, děti si snadno odběhnou od zahradničení, her nebo oběda umýt ruce nebo na WC.

V chatce tak vznikne více místa na ukládání věcí a prostor pro oběd a odpolední svačinu v zimě.

chatka.jpg

V Dolních Počernicích máme k dispozici hájenku a dřevěnou chatičku, kterou bychom dětem rádi opravili, aby ji v lesní školce mohli využívat také jako zázemí. Na to bychom potřebovali pořídit OSB desky, střešní krytinu na opravu přístřešku, sklo na opravu okenních tabulek a ekologický nátěr.

Děti se na chatku moc těší, zatím jí ale nemohou používat, protože do ní zatéká a fouká...

chatička.jpg

V hájence užívá zázemí lesní škola, popřípadě se zde zahřejí děti z lesní školky, než se podaří opravit chatku, aby se ale skutečně zahřály, musíme jim pořídit kamna.

 Zázemí naší lesní školy

zázemí lesní školy.jpg

Děti z lesní školy pracují venku

lesní škola.jpg

S lesní školou a školkou tento rok začínáme, již máme za sebou i před sebou mnoho dobrovolné práce. Našemu záměru věříme. Věříme, že takto ukážeme dětem svět od základu a přispějeme tak společnosti nejen dětí, které rostou s námi, ale i vašich dětí :-)

Dětem jsme již mnoho dali a chceme dávat dál...

Na co tedy peníze přesně využijeme:

1. Na nákup materiálu k vybudování hygienického zázemí v Klánovicích. Zejména nákup materiálu na vybudování lesní koupelny k mytí, podlahu, stříšku a věšáků na ručníky.

2. Nákup střešní krytiny pro hygienické zázemí a opravu přístřešku.

3. Nákup OSB desek a dřeva na opravu chatky.

4. Kamna pro děti do lesní školy.

Pokud nám peníze zbydou:

6. Nákup zahradnického náčiní pro děti, semínek a sazenic na vybudování zahrady u zázemí.

7. Nářadí - pilky na dřevo, kladívka, hřebíky, nebozízek, dláta, hoblík, dětský pracovní ponk se svěrákem, pilníky.

Bez vaší pomoci pravděpodobně peníze nezískáme. Podpořte náš záměr vychovávat děti venku a v souladu s přírodou! :-)

STARTOVAC_SRDICKA (2).jpg

Ještě něco o nás:

- S dětmi trávíme většinu času venku v přírodě nebo na zahradě při zázemí.

- Děti mají stanovený celoroční pedagogický plán, který vychází z Rámcového vzdělávacího plánu pro předškolní/školní vzdělávání. Veškeré učení se odvíjí od ročních období, jejichž mechanismy objevujeme přímou zkušeností.

- Učí se také zážitkem, v lese i při sezónních činnostech na zahradě.

- Děti nemají k dispozici hračky. Hrají si s tím, co najdou v přírodě, rozvíjí tak neomezeně svojí představivost.

- O skupinu do 15 dětí se starají 2 lektoři. V malé skupině s individuálním přístupem si tak vytváří bezpečný prostor, do kterého se rády vrací.

- Děti nenosí do školky sladkosti a jsou jim dováženy obědy z lokálních a bio surovin.

Dětský lesní klub V MECHU A KAPRADÍ jsme založili my, Veronika a Tomáš Friebovi, chtěli jsme, aby náš syn vyrůstal v přírodě a chtěli jsme tak ovlivnit jeho dětství. Ovlivnili jsme nejen jeho dětství, ale i životy dětí a rodičů, kteří s námi naše úsilí sdíleli, následují nás další a my bychom tento fakt rádi přijali jako další výzvu a požádali vás o podporu, díky které můžeme opravit, dokončit a rozšířit zázemí pro děti.

ja a tom.jpg

Podpořte nás a vyberte si z odměn, které jsme pro vás přichystali!

Více informací o nás naleznete na

www.vmechu.cz

www.facebook.com/vmechu

děti.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?