PŘEVADĚČ - Nezávislý historický film - crowfunding kampaň

PŘEVADĚČ - Nezávislý historický film

Převaděčství je dnes opomíjené téma, proto bychom jej chtěli připomenout formou nám nejbližší, filmem!

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

O tématu

Převaděčství je téma, na které se dnes, bohužel, zapomíná. Přesto tito lidé pomáhali mnohým na svobodu, přičemž riskovali svou vlastní. My bychom si přáli, za Vaší podpory, vytvořit celovečerní film zaměřený na toto téma.

O filmu

Navzdory možnému zdání, nejedná se dokument. Film není založen na reálných postavách či konkrétních událostech. Zaměřuje se na Převaděče a jeho život, boj s režimem a boj se sebou samým. Pomáhat lidem ke svobodě je ušlechtilá práce. Ale riskovat přitom svou vlastní, nebo hůř, riskovat svobodu celé své rodiny, to je už na těžké rozhodování.

O plánech s ním

Film samotný by se měl natáčet od července/srpna tohoto roku do začátku řijna. Jeho následné dokončení by mělo být hotovo na začátku roku 2020. Všechny odměny se následně rozešlou přispěvatelým, film uvedeme v kině v Sušici a následně nabídneme DVD k volnému prodeji. Peníze vybrané kinem a prodejem DVD půjdou na doplatky filmu a do následných filmů, takže na dovolenou se zatím nepodíváme.

O odměnách

Každá odměna za Vaše štědré příspěvky obsahuje odměny z předchozích odměn. Přispěješ-li dostatečně k dosažení odměny v podobě DVD, nemusíš se bát, že předchozí odměny, jakožto jméno v titulcích, plakát atd. tě minou. 

Sušické kino je ovšem omezeno kapacitou sedadel. Pokud by se stalo, že budeme v rámci odměn dát více lístků, než by se vešlo lidí do promítacího sálu, budou upřednostněni přispěvatelé vyšších částek. Kdo by se nevešel, obdrží lístek na reprízu filmu.

Bohužel nevíme, kolik času přesně bude třeba k finalizaci projektu, proto nejsme ani u jediné odměny zaručit termín její doručení.

O nás

Jsme parta kamarádů milující filmy. Ať už jejich sledování, nebo tvoření. Několik krátkometrážních již máme za sebou a dokonce i teď, v moment spouštění tohoto projektu, ještě dokončujeme jeden další. Ovšem naše mladistvá ambicióznost nás donutila postavit se projektu vysoko nad naše dosavadní poměry. Ale navzdory tomu v nás stále zůstává světlo optimismu a zdravé sebedůvěry a dopředu nás žene sen uvést si celovečerní film v našem městském kině. A ten si chceme za Vaší podpory nyní splnit.

Natáčení

Klapka ještě neklapla, herci ještě texty neumí. Ovšem už máme vytipováno několik pěkně vyhlížejícíh lokalit pro natáčení.

Susice.jpg

Většina scén bude nahrávána v okolí města Sušice či městě samotném.

lesy1.jpg

lesy2.jpg

Značné části snímku se budou odehrávat v divoké přirodě. K tomuto účelu použijeme přirodní poklady naší krásné Šumavy.

chata2.jpg

chata4.jpg

chata3.jpg

chata5.jpg

Ve hře jsou také krásné starší chaty pro interiérové i exteriérové scény.

 

 

 

Ukázka naší poslední práce:

Krátkometrážní snímek Fotograf

Krátkometrážní snímek - Pohádky strýčka Toma

Co si o tomto projektu myslíte?