Na vlastní pěsti - crowfunding kampaň

Novinky - Na vlastní pěsti

Studenti Gymnázia Jana Keplera natáčejí! Prepubertální postapokalyptická path movie - stůjte s námi u zrodu úplně nového filmového žánru!

Film & Video

Na prahu nové éry

Jak je to s projektem Na vlastní pěsti, který jste podpořili, právě teď, půl roku po úspěšném uzavření? Na prahu nové éry Obrázek

Milí startéři,

většina z Vás je jistě v obraze, ale pro jistotu a pro potřebu všech zúčastněných bych rád shrnul současný stav projektu Na vlastní pěsti.

Film je skutečně natočen a podle ohlasů, jaké pomalu sbírá, rozhodně přesáhl úroveň pouhé školní cvičné práce. Podařilo se, co bylo prvotním záměrem:

1) dělat v hodinách něco jiného než jen sedět v lavicích, vyplnit vyučování kreativně a s trvalým výsledkem;

2) zkusit si něco, na co by si každý sám o sobě netroufl, ale v kolektivu se ukázalo, že to jde zvládnout, a to na velmi slušné úrovni;

3) vytvořit projekt, ve kterém najde uplatnění úplně každý, s jakýmkoli talentem či hendikepem;

4) ověřit si v praxi, že práce, kterou mám udělat, ale neudělám, se neudělá sama a zastaví chod celého soukolí;

5) vytvořit něco, na co budeme rádi vzpomínat i po letech.

Prozatím jsme film promítli několikrát na GJK, ale další projekce budou následovat, protože hodně učitelů i studentů se na něj těší, jen zatím neměli možnost přijít. 12. ledna 2017 ho budeme promítat v kině Řevnice. Je to proto, že celý film jsme točili v Poberouní a z místních několika kin je právě řevnické nejlépe k domluvení, nejsnáze přístupné z Prahy a má nejlepší propagaci (pozvánka na projekci vychází současně v Našich novinách v Zadní Třebani, v Ruchu Řevnice i na letáku kina). V 10.00 promítáme pro školy, toto představení je míněno hlavně pro obě třebaňské školy, které nám na natáčení poskytly děti na kompars, ve 20.00 je projekce pro veřejnost. Bude-li mít akce úspěch, můžeme postoupit ještě do několika dalších kin v okolí (Liteň, Beroun). Další kroky ale povedou spíše festivalovým angažmá, pro které bude nutné film ještě prostříhat a zkrátit možná až o polovinu. Současně jeho plnou verzi během roku 2017 zveřejníme na internetu.

V bilančních zprávách projektů bývá dobrým zvykem zveřejnit financování podpořených projektů. Měl jsem ho hotové už na premiéře, ale pro značně nabitý program na něj nedošlo.

Vybráno bylo 33 030 Kč. Transakční poplatek byl 280 Kč, ze zbytku si 9% nechává jako provizi Startovač. Reálně jsme tedy dostali 29 800 Kč. Náklady byly:

Zvuk - natáčení, postprodukce, ruchy, mastering - 15 000

Hudební studio - 3000

Dodávka s řidičem, jeho služby a zboží - 3100

Pohonné hmoty - 2000

Pronájem filmové techniky - 1815

Pronájem paruky, líčidla - 950

Zbytek byla řada menších položek - ředidlo, dráty, páska, cedule, potraviny, rekvizity, telefon, taxi...

Během premiéry se na dobrovolném výstupném vybralo ještě přes 7 tisíc Kč, takže bylo možné rozumně odměnit i střihače a muzikanty, a ještě vznikl "polštář" cca 1000 Kč, díky kterému se můžeme bez starostí pouštět do dalších akcí. Např. pronájem řevnického kina v zimě vyjde na podobnou částku + personál. Na ranní projekci budeme vybírat vstupné 40 Kč, večer 70, ale návratnost ani tak není jistá.

Dnes odesílám poštou poslední nevyzvednuté odměny.

Toto je poslední hromadná zpráva o tomto projektu. Všechny aktuální informace sledujte prosím na facebooku - profil Na vlastní pěsti.

Honza Jícha

Koncil

Největší scénu máme za sebou

Jsme v půli třetího natáčecího dne, jde nám to jedna radost, dnes jsme natočili i všechny scény s dospělákem. Už víte, kdo ho hraje? Pořád ne? No teda, tak to budete muset přijít do kina!

Naše nadšení nepohasíná, i když sluníčka je skoro víc, než by bylo potřeba. Těšit se můžete nejen na hotový film, ale taky na nepovedené scény, kterých přibývá udivujícím tempem, skoro rychleji než povedených.

had.jpg

Jak vidíte, během práce vznikají i různé blízké profesní vztahy, které jistě vydrží i po natáčení.

osel.jpg

A co se týká komparsu... ten u nás musí umět prostě všechno!

Valíme kupředu!

Sen se stává skutečností - buďte při tom!

Promiňte, dnes žádné fotky, padáme na ústa. Máme za sebou den a půl natáčení - do půlnoci, od půl páté ráno a zase do tmy, hlavní postavy vystupují skoro ve všech scénách - držte nám palce, ať nedojde k předčasnému prepubertálnímu kolapsu.

Je neuvěřitelné, co všechno se může u filmu pokazit - zažili jsme všechno kromě požáru kamery, a se vším se vypořádali. Máme jen minimální skluz a počasí i elementálové jsou nám naklonění.

A máme za sebou nádherné věci - noční Točník i západ slunce s harfou. Zítra nás čeká davovka - zatím jsme koordinovali jen nápomocné rodiče, teď začneme koordinovat i děti ze tří dalších škol.

Jste úžasní, děkujeme za dary a všechnu podporu, bude to stát za to. Už teď stojí!

Dobrou noc!