Přemek Tejchman na Světový pohár v Enduru!!! - crowfunding kampaň

Přemek Tejchman na Světový pohár v Enduru!!!

Startéři - pomozte mi zúčastnit se závodů Světového poháru v Enduru v Jižní Americe a dosáhnout mého nejlepšího výsledku!

Ostatní
Přemek Tejchman na Světový pohár v Enduru!!!

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Jmenuji se Přemek Tejchman. Kolo je můj život. Jezdit na něm je moje vášeň. Pouštět se z kopce dolů v neuvěřitelných terénech stále rychleji a rychleji je pro mě výzva. Teď mi je 31 let a už od 13 let  se věnujit cyklistice. Nejdřív to byl four cross, pak sjezd a v posledních letech je to poměrně nová disciplína ENDURO.

Mám spousty sponzorů a podporovatelů, kterých si velice vážím a díky nim můžu závodit jako profesionál, ale bohužel závodní výdaje jsou obrovské a pokryjí mi pouze závody v Čechách a po Evropě.

Pomozte mi zúročit mé zkušenosti a odjet za velkou louži.

Můj cíl

Rád bych se zúčastnil světového poháru v enduru v Jižní Americe.

O co mi jde?

Chtěl bych naši Českou republiku posunout mezi země, s kterými se musí počítat...

Abych se mohl prosadit mezi světovou špičku, potřebuji se pravidelně zúčastňovat závodů světového poháru. Tvrdě každý den trénuji, ať už na kole nebo v posilovně. ALE - některé věci se prostě u nás naučit nedají - např. jak jet po kluzkých kořenech a kamenech půlhodinový sjezd z prudkého kopce plného balvanů... jak udržet řidítka, "nezrakvit" se, nenarazit do stromu, nevylétnout z klopenky právě v tom nejprudším místě... U nás prostě nejsou tak prudké a vysoké kopcovité terény.

Mým snem je dokázat, že když se chce, všechno jde.

Účastí na světových nebo evropských podnicích získávám důležité znalosti a dovednosti, které můžu předat i ostatním zájemcům o pohodovou a bezpečnou jízdu v terénu. Rád se s ostatními podělím o své zkušenosti.

První závod se koná v Kolumbii ve Městě Manizales, kde už se před dvěma lety jedno EWS jelo. Závod je dvoudenní a předchází ho též dvoudenní trénink. První den se pojede jedna městská erzeta, která je divácky hodně atraktivní. Druhý den následují další čtyři erzety. Každý závod Světového série je vždy velmi fyzicky náročný a nejednou si sáhnete na úplné dno.

Hned následující víkend se jede druhý závod v Chile ve městě Lo Barnechea, které sousedí ze Santiagem de Chile. Závod se bude konat ve vysoké nadmořské výšce kolem 3000 metrů. Závod je také dvoudenní. Erzety jsou většinou dlouhé asi 15 minut a každý den tak člověk stráví cca 7 hodin na kole. Chile je proslulé svojí náročností, takže to bude opravdu jízda.  

Moje největší úspěchy v Enduru

Mistr České republiky (2017)

Celkový vítěz Centrální evropské série (2018)

V prestižní české enduro sérii jsem se jednou umístil celkově na 1. místě a šeskrát na 2. místě

I za hranicemi Čech jsem se nesčetněkrát umístil na stupních vítězů (Polsko, Německo, Slovinsko)

Účastník premiérového Mistroství světa národů (2019)

Co je ENDURO?

Enduro je poměrně nová cyklistická disciplína, ve které se jezdí na přírodních tratích na speciálních kolech přizpůsobených rychlým sjezdům z kopce, ale také prudkým výjezdům nahoru.

Závod se skládá většinou z 4 až 6 tratí (erzet) z kopce dolů (při kterých se měří čas) a přejezdů k dalším "erzetám". Vše je nutné zvládnout vlastními silami za předem stanovený čas. Vítězem se stává ten, kdo má nejkratší čas v součtu všech měřených úseků a dokončí celý závod ve stanoveném čase.

Co si o tomto projektu myslíte?