Představy postavy - první album Zdánlivě podzim - crowfunding kampaň

Představy postavy - první album Zdánlivě podzim

Jsme kapela Představy postavy a rádi bychom vydali naše první album Zdánlivě podzim, které jsme letos nahráli ve studiu Aluna.

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Koncert v Underdogs', 2019

Jsme kapela Představy postavy a rádi bychom vydali naše první album Zdánlivě podzim. Je oblečené v barevném obalu od Anny Vohralíkové a zní krásně. Stálo nás ale spoustu práce a také část úspor. Proto bychom Vás chtěli poprosit o podporu. A protože každá podpora má být po zásluze odměněna, slibujeme Vám za ní spoustu skvělých odměn, z nichž většina bude k dispozici ihned po skončení Startovače! Ale v první řadě – skoro 43 minut hudby, kterou si rozhodně nepustíte jenom jednou.

První dvě písně z alba můžete ochutnat zde:

https://soundcloud.com/predstavypostavy

Nebo zde na YouTube:

Píseň Obleva: https://youtu.be/9bkKsrhMdd4

Píseň Zdánlivě podzim: https://youtu.be/JHyYNJDuGZM

Kdo jsme a co hrajeme?

Nemáme moc rádi škatulkování, ale v naší hudbě určitě najdete trochu rockových rytmů, sem tam nekonvenční či snad jazzovou harmonii, něco zpěvných melodií, trochu recitace a někdy i hutný kus groovu svádějícího k tanci. Z nástrojového hlediska si vystačíme s klavírem, saxofonem, basou a bicíma. V současné sestavě brázdíme pódia od roku 2018.

Jak vznikal Zdánlivě podzim?

Na počátku roku 2020 nás čekala menší pauza v podobě úprku bicí a ságové sekce kapely na Erasmus. Rozhodli jsme se tento moment využít k symbolickému uzavření prvního období naší tvorby a zvěčnit náš dosavadní repertoár ve studiové podobě, abychom se po návratu mohli pustit zase do něčeho nového. A to jsme ani netušili, že se tahle studijní pauza rozvine do dlouhotrvající celosvětové krize!

Těsně před úderem globální pandemie a dvojitého Erasmu jsme tedy nahráli celé album v hlubinách českého venkova, v údrnickém studiu Aluna.

Momentky ze studia

Teď jsme zase zpátky pohromadě! Album jsme po mnoha peripetiích pečlivě vybrousili za pomoci mistra zvuku Kamila Dandy, a k masteringu jej svěřili do rukou pana Kakaxy ze studia 3bees. Album se již netrpělivě vrtí a my se nemůžeme dočkat, až si jej konečně poslechnete i Vy. Ale k tomu potřebujeme Vaši podporu!

Na co potřebujeme peníze?

Primárním cílem této kampaně je alespoň částečné pokrytí výdajů, které jsme měli při nahrávání a zpracovávání alba, a které nás ještě čekají v souvislosti s jeho vydáním.

Jak vypadají odměny, které nabízíme?

Ačkoliv v tuto chvíli hmatatelné nosiče ani tašky či trička ještě nemáme v rukou, můžeme vám alespoň nastínit, na co se můžete těšit:

(▲ autorkou přebalu je Anna Vohralíková)

logo kapely

(▲ logo kapely od Adély Míkové - zhruba takové bude zdobit i tašky a trička)

Co kdybychom vybrali více peněz, než je naším cílem?

Ačkoliv je naším hlavním cílem zdárné vydání alba Zdánlivě podzim, kujeme samozřejmě i další pikle. Pokud se nám podaří pokrýt náklady na první album, rádi bychom přebytečné peníze investovali do dalších nahrávek. Už teď máme v rukávu nové písně, které vznikly až po nahrání alba a doufáme, že je jednoho dne také uslyšíte ve studiové kvalitě.

Kromě toho bychom v dohledné budoucnosti rádi vypustili do světa videoklip k některé písni z debutu Zdánlivě podzim.

 

Co si o tomto projektu myslíte?