Právo Nástupců - crowfunding kampaň

Právo Nástupců

Kde jsou Práva Nástupců? Ve fantasy příběhu o elfech, Poloviční, koní a lidech.Pomozte vydat fantasy knihu o boji za Práva utlačovaného Království!

Knihy
Právo Nástupců

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Chtěla bych pomocí projektu vydat prvních sto výtisků mé prvotiny, tak abych se zařadila po bok dalších fantasy autorů. Chci se stát spisovatelkou. Zda se mi to povede záleží na vás, mých potencionálních čtenářích.

Jsem studentkou na vysoké škole a z vysokoškolských brigád nedám tak velkou sumu na vydání knih, ale s pomocí ostatních se to povede, odměnou vám bude moje kniha, která vás vtáhne do děje malého Království!

Co budu financovat?

To hlavní:
Bude zaplaceno vydání PRVNÍCH sto výtisků knihy Právo Nástupců. Přidáno k částce, kterou už mám pro tyto účely našetřenou.

Krom odměn - výroba pohlednic, plakátů a záložek -  Záložky ve 3 variantách, plakát ve 2 variantách (kreslený a foto). Peníze i využiju k doplacení vypůjčení koně a práce fotografa na focení pro obálku.

A samozřejmě dalších výdajů (pošta, návrhy, materiál na výrobu prototypů atd.).

Odměny

Odměnou je především kniha a Právo:

Darovací: Tématická pohlednice Právo Nástupců s poděkováním, zaslaná poštou na udanou adresu.Uvedení v poděkování na tabuli přispěvatelů na křtu knihy.

Čítací: Kniha v elektronické podobě zaslaná na e-mail a tématická pohlednice Právo Nástupců s poděkováním, zaslaná poštou na udanou adresu.Uvedení v poděkování na tabuli přispěvatelů na křtu knihy.

Čtenářské: Kniha v měkkých deskách s věnováním se záložkou Právo Nástupců.Uvedení v poděkování na tabuli přispěvatelů na křtu knihy.

Velkočtenářské: Kniha v měkkých deskách s věnováním, tématická pohlednice a sada tří tématických záložek Právo Nástupců.Uvedení v poděkování na tabuli přispěvatelů na křtu knihy.

Sběratelské: Kniha v PEVNÝCH deskách (další takový výtisk vyráběn nebude!) s věnováním, sada tématických pohlednic a záložek Právo Nástupců, plakát Právo Nástupců. Uvedení v poděkování na tabuli přispěvatelů na křtu knihy a navíc bude vaše jméno navždy vytištěno i v poděkování na konci knihy.

Knihovnické: 2x Kniha v měkkých deskách s věnováním, sada 3  tématických pohlednic a záložek Právo Nástupců, plakát Právo Nástupců. Uvedení v poděkování na tabuli přispěvovatelů na křtu knihy a navíc bude vaše jméno navždy vytištěno i v poděkování na konci knihy.

Právo De luxe: Ke knize a standartnímu balíčku dalších odměn bude přidána i čutora na vodu v koženém provedení s logem Práva Nástupců vyráběná na zakázku :). Uvedení v poděkování na tabuli přispěvovatelů na křtu knihy a navíc bude vaše jméno navždy vytištěno i v poděkování na konci knihy.

Kmotříčkovské: Pozvánka na křest knihy (místo a čas konání bude upřesněno), výsadní právo kmotra/kmotry knihy a jejího křestu. Kniha v pevných deskách s věnováním, sada 3  tématických pohlednic a záložek Právo Nástupců, plakát Právo Nástupců. Uvedení v poděkování na tabuli přispěvovatelů na křtu knihy a navíc bude vaše jméno navždy vytištěno i v poděkování na konci knihy.

pravonastupcu_nadpis malý.png

Kdysi bývalo Království šťastné a život poddaných krásný, ale všechno odvál čas a zašlapal král, kterému tiše říkají Pošlapatel...po dvou stoletích útlaku si lidé jistě zaslouží znovu narovnat svá shrbená záda...


Kdo je však vysvobodí?
Na elfy už nikdo nevěří, ani v pohádkách se o nich zmiňovat nikdo nemůže...
Kdo doopravdy patří na trůn?
Současný král je sám jmenovaný...
Kdo odhalí všechna tajemství?
Sama se skrývají...
Kde jsou Práva Nástupců?

Také Vás zajímá, kam se schovala všechna Práva?
Právo na Radost či dokonce Právo se smát a svobodně žít? 

Můžete jej objevit v mé knize!

Příběh Právo Nástupců vznikl jako pokračování námětu příběhu ze hry Dračí Doupě, které jsem kdysi hrávala na serveru Andor.cz, tenkrát jako hráčka hlavní hrdinky ze světa Tolkiena. Příběh mě natolik oslovil, že jsem se nesmířila s jeho velmi brzkým koncem a vypracovala svoji vlastní osnovu a dokončila příběh hlavní hrdinky.

Tentokrát však již už v mém vlastním světě, kterému vládnou silná Práva, Magie a slova nabitá Magickou mocí a samozřejmě Samozvaný král tiše nazývaný Pošlapatel.

Hlavní hrdinka Poloviční je vedená Stopami osudu na své cestě, ve které ji pomáhá elf Leonas, voják Janko a wulfinka Mirawa. Na nich je, aby nalezli ,jak vrátit Nástupci jeho trůn. Vydávají se na cestu za poznáním Království s Magií, utlačování bytostí i lidí a toho, co je důležité pro Krále a jaká rozhodnutí jsou ta pravá.

Chcete vědět, jak příběh začíná?

Malou holčičkou...

Babičko, až budu velká, chci být elfkou,“ roztočila se po nevelké návsi malá holčička, mohla být tak sedm možná osm let stará. S dlouhými plavými vlásky a dětskou radostí ze života se k elfům mohla blížit snad nejvíce ze všech obyvatelů malé vísky.

Vykouzlilo mi to úsměv na tváři, přece jen na ně někdo nezapomněl, ať to jsou jen malé děti, pokud si alespoň někdo vzpomene, budou všechna ta hrdinství, které lidé po boku těchto vznešených bytostí zažili, stále tiše přežívat a jednou přijde ten okamžik, kdy si rozpomenou všichni a nejen děti.

Prozatím však všechny zmínka o elfech děsila, stejně jako starou paní. Seděla na lavičce pod velkými duby a s úsměvem sledovala svoji vnučku. Při zmínce o elfech však její tvář ztvrdla. Objevil se stín pochybností, starost a nakonec strach.

„Co to vykládáš za nesmysly?“ zlobila se na dívenku. „Kdo ti o nich vyprávěl?“

„Paní Doubková,“ ustalo dítko v tanci a provinile klopilo zrak, „naposledy, když jsem přespávala u Josinky. Bylo to obrovské dobrodružství, lidé po boku elfů porazili velké zlo a zase se všem vedlo dobře. Nikdo se nemusel bát, všichni byli šťastní,“ během vyprávění se dítěti zase rozzářila očka. Tiše, tak aby ji babička neslyšela, ještě jen pro sebe dodala: „Kéž by se ty časy zase vrátily...“

V tu chvíli jsem ji chtěla obejmout a setřít těch pár slziček, co se rozeběhly po nevinné dětské tváři. I děti viděly dobu, která nastala. Už skoro šedesát let se lidem vede hůře a hůř. Od těch dob, co se na trůn dosadil Sám Jmenovaný Tirion, král Pošlapatel, jak mu v tichosti říkají jeho poddaní, utlačovaní a ve strachu žijící.

Už nikdo z lidí si nepamatuje krásu života před více než dvěma sty lety, na lidi je to moc dlouhá doba.

Někdy v těch časech začaly první nepokoje a neshody a to vše vedlo k velké válce, kterou ovšem doposud vládnoucí král prohrál. Jeho vládu svrhl dříve poddaný baron a udělal ze sebe krále a předával své žezlo z tvrdé ocele a vládu stejně tvrdou jako ten kus kovu.

Poslední král však tomu všemu přidal nejvíc, to za jeho vlády se lidé klepou a nejsou si jistí svým dalším zítřkem a elfové a jiné kouzelné bytosti se stali zakázanými pohádkami. Je jen málo těch, co se nebojí vyprávět a dříve či později za to zaplatí...

V odlehlých vesnicích jako je tato, kde zlo královy ruky nenapáchalo příliš škod, jen pouhými řečmi a odtažitým chováním. Jinde je v ohrožení mnoho životů.

Pohladila jsem po krku bělouše vedle mně a vykročila přes malou vísku, když jsem míjela tu dívenku, povzbudivě jsem se na ní usmála.

Podívala se na mě a v očích se ji mihl úžas, chystala se něco vykřiknout, ale pak si to rozmysela. Veděla jsem proč, kývla jsem na pozdrav té staré paní a upravila si cestovní plášť, hlavně jeho kápy. Tady moje práce už skončila.

Nasedla jsem na svého bělouše a rychlým klusem překonala krátkou vzdálenost ven z vesnice, kde se kůň rozběhl rychlým cvalem.

Daleko od lidí a zvědavých pohledů, uprostřed rozlehlé krajiny šedavé trávy a smutných podzimních stromů, mi kápy z hlavy strhl rozverný vítr. Zpoza tmavých dlouhých vlasů mi vykoukly zašpičatělé uši, ne tolik jako mají čistokrevní elfové, ale i tak prozrazovaly můj napůl elfský původ.

 „Je na čase, vylezte ze svých úkrytů...“ nadzvedla jsem se ve třmenech a zavolala do větru. Poryv vzduchu nesl má slova dál a dál...

Příběh právě začíná, daleko až na druhé straně rozlehlého Království, ve městě, které by se dalo nazývat městem hlavním nebo lépe řečeno Správním, zasedal na svůj trůn Sám jmenovaný král a na mě doléhala všechna ta tíha starých rozhodnutí, která se musí napravit, věděla jsem však, že sama nic nezvládnu.

„Stínová vesnice,“ pošeptala jsem do ucha svému Věrnému, můj koňský přítel, ten největší, co jiného očekávat od života hraničářky. Protloukala jsem se osamoceným životem a moji nepřátelé byli více, než jen pohled na ženu v mužské profesi.

Jen ten bělouš mi mohl doopravdy naslouchat, žila jsem už dlouhá léta s děsivým tajemstvím.

Možná jsou někomu slova povědomá, a je to zcela jistě možné. Příběh začínal zcela obyčejně...jako dílo malé holky na wattpadu. Kde je možné si také přečíst prvních Pět KAPITOL ze 40 kapitol příběhu.

Odkaz na wattpad: https://www.wattpad.com/story/16403176
Na wattpadu je dílo rozděleno do osmi částí, ale jedná se o prvních pět kapitol.

Právo Nástupců můžete přečíst i na blogu: http://pravonastupcu.blog.cz/

 ILUSTRACE A OBÁLKA

Návrh na ilustraci má na svědomí moje kamarádka Veronika Bendová, kresbu zhotovila Lucie Poutníková. Obálka je focená fotografkou Kateřinou Vestfálovou za pomoci majitelky bílého koně Dinára Jiřiny Huthové. 

Milníky

50% zveřejnění PROMO fotografií, aby zde nebyla pouze obálka ;)

150%  výroba kalendáře Právo Nástupců z PROMO fotografií, automaticky přidán ke každému příspěvku od 800 Kč výš (od Právo Sběratelského)

 

Věřím, že mi pomůžete a i má kniha se dostane do světa a udělá radost nejednomu čtenáři!

A pokud vás to ještě nepřesvědčilo: Zde je recenze z komentářů na wattpadu:

zuzanagaskova:To je tak nádherné, úplne ma tvoje písanie vtiahlo do deja :-) málokedy sa stáva, že niekto píše až tak dobre.


littlewolf02: Bylo by hrozně super kdyby tento příběh měl možnost být v mé knihovně i jako opravdová knížka. Tenhle příběh miluju a teď, když jsem došla na konec této kapitoly, nemůžu se dočkat další.

LeniRoC: Tak jsem došla až sem za 3 dny i navzdory tomu že půl dne strávím ve škole a půl v práci. Knihy miluju a musím uznat že tento výtvor je asi zatím to nejlepší na co jsem tady na wattpadu

narazila, sem tam se najde nějaká chybka z pravopisného hlediska ale jinak... Wow... Velmi originální příběh. Pokud bude kniha v tištěné podobě se vším všudy tak budu mít taky zájem :D


syty175: Úžasný! :) přečetla jsem ho za den a je úžasný, přirostl mi k srdci ❤ kdy bude další díl? :3 :)

Co si o tomto projektu myslíte?