pravé Mafiánské hrací karty - crowfunding kampaň

pravé Mafiánské hrací karty

Remake klasických, českých mariášových karet v mafiánském stylu.

Knihy
pravé Mafiánské hrací karty

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Původně to měl být reklamní předmět pro firmu ve které pracuji. Z realizace sešlo. I přesto se mi ten nápad zalíbil natolik, že jsem se rozhodl to celé dotáhnout do konce. Přes půl roku věnuji tomuto projektu podstatnou část svého volného času. Vše je téměř připravené k tisku a věřím, že se to podaří!

Grafika vychází z klasických, českých mariášových karet. Snažím se co nejvíce zachovat jejich formu, aby byly karty snadno rozpoznatelné, ale zároveň měním význam do (někdy trochu morbidních) mafiánských scén. Černozlatý papírový obal a revers karet jim dodá luxusní vzhled, tak jak se na pravé mafiánské karty sluší a patří.

Karetní barvy jsem ponechal také stejné. Žaludy, Listy, Kule a Srdce. Každá barva představuje jednu rodinu, jeden gang, který je inspirovaný některou ze skutečných mafií. Objevují se tam jejich symboly, znaky, jejich charakteristické ilegální činnosti a někdy prostě jen mafiánská klišé. To vše mi posloužilo pouze jako inspirace, takže se tam dopouštím často spousty nepřesností. Samozřejmě mi nešlo o věrné ztvárnění těchto gangů, tak mi to snad odpustíte. Vše jsem se snažil podřídit tomu, abych mohl z původní české mariášové karty zachovat co nejvíce a aby ta proměna byla aspoň trochu zábavná.

 

ŽALUDY:

Mexická Mafie (EME) se formovala od konce 50. let ve státní věznici, mladistvých pachatelů v Kalifornii, až do městského pouličního gangu v Los Angeles. Jejich filozofie se zaměřovala na etnickou solidaritu a kontrolu obchodu s drogami. Já jsem z nich, v mých kartách, udělal ty největší drsňáky.

 

zaludy.jpg

 

 

LISTY (zelené):

La Nuestra Familia byla založena v polovině 60. let ve téže věznici jako předchozí mafie, za účelem ochrany Mexicko-Amerických vězňů proti mexické mafii (EME). Kulturní a sociální rozdíly mezi městskými Mexičany a venkovskými Mexiko-Američany se vyvinuly do hluboké nenávisti mezi EME a NF. Jejich hlavní činností byl obchod s drogami a vydírání.

 

zelene.jpg

 

 

KULE:

Latin Kings vznikly už v roce 1940 jako sociální unie přistěhovalců z Portorika v Chicagu. Jsou spojováni s trestnou činností, jako ilegální obchod se zbraněmi a drogami, ale také nájemné vraždy. U této barvy jsem sice přebral jméno a symboly z mafie Latin Kings, ale vzhledem představují spíše klasickou italskou mafii z ulic Chicaga šedesátých let.

 

kule.jpg

 

 

SRDCE (červené):

Latin Disciples jeden z mnoha Chicagských pouličních gangů ze stejné aliance jako předchozí gang. Na mých kartách vystupují jako ti nejkultivovanější a nejbohatší.

 srdce.jpg

 

Co si o tomto projektu myslíte?