Povídkovník - crowfunding kampaň

Povídkovník

Podpořte vydání nové knihy povídek a ochutnejte plody Povídkovníku.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Inspirací pro tuto knihu jste byli možná i VY... 
Často se procházím městem a pozoruji nekončící davy, které za dalším rohem zmizí, možná navždy. Říkám jim "lidé z laviček". Však je sami znáte, posedávají od začátku jara do konce podzimu v městských parcích, na ulicích a autobusových zastávkách. Někdy sami jen se svými myšlenkami, telefonem, nebo knihou. Jindy v páru a to se smějí, líbají, nebo pláčou a ukrývají své uslzené tváře v dlaních. Fotí se, kouří, svačí, opíjí, spí, milují, plánují, pomlouvají... žijí.
Vždy mě zajímalo co se skrývá za jejich pohledy a co je žene dál každý nový den. Jaké myšlenky se tam někde za duhovkou rodí, jak vznikají a kam až je dokážou na jejich životní cestě zavést.
Lidské osudy jsou krásné, ale i krásně temné...


O knize
Povídková kniha Povídkovník začíná i končí lidskými osudy. Vznikala dlouhých sedm let, někdy lehce jako nadechnutí, jindy v nesmírných bolestech. Jak se příběhy množily, kniha začala žít vlastním životem a doslova mě nutila jí dokončit. Jednotlivá vyprávění získala jasné obrysy, postavy ožily a knihou se prolíná ústřední příběh, který vás skrze povídky provede a nakonec je i ukončí.
V Povídkovníku naleznete přes třicet povídek. Ze života, absurdní, hororové, sci-fi, fantasy ale i romantické a pohádky. Některé jsou jednostránkové, které popisují určitou myšlenku, nebo pocit. Jiné dlouhé, které se proplétají do jiných a dílek po dílku dotvářejí celkový obraz. Základní příběh, kterým kniha začíná i končí zabírá přes sto stran a inspirací pro něj mi bylo každoroční (zejména mediální) strašení s koncem lidstva a světa jako takového.
Mnoho postav, které se v knize vyskytují opravdu propluly kolem, když jsem jí tvořil a nesmazatelně se otiskly do mého života i na její stránky.
Kniha je rozdělena do čtyř částí podle barev. Modrá, zelená, červená a bílá povídky vymezují a snad určují i jejich náladu v jaké jsem je psal.

Snažil jsem se, aby každý z příběhů byl osobitý. Nikdy mi příliš nešlo o dokonalé pointy, ale spíš o radost z vyprávění samotného, o zajímavé postavy se kterými se dá ztotožnit, ale i o nahlédnutí do hlavy lidí, jejichž jednání je naopak velice těžké pochopit. Zachytit okamžiky lidského života.


Jak to bude vypadat?

Pokud vše dobře dopadne kniha vyjde ve formátu 148 x 210 mm, v tvrdých deskách a 320 stranami příběhů. Přebal knihy si můžete prohlédnout níž. Je to prozatím koncept, se kterým bude grafik ještě pracovat. Nicméně se chci snažit o jednoduchý, hezký koncept, aby knížka zapadla do Vaší knihovničky vedle té spousty dalších krásných svazků.

100_1803.png

   

100_1653.png 

 100_1805.png

 

Kam vybrané peníze půjdou.

Tohle pro vás bude asi téměř nejzajímavější, protože jde samozřejmě o Vaše peníze a já bych s nimi chtěl naložit rozumně. Výrobu a distribuci knihy chci svěřit nakladatelství Klika a zejména tady bude uplatněna většina vybraných prostředků. A zbytek půjde na odměny pro Vás (placky, záložky do knihy a propisky s motivem Povídkovníku), propagaci, poštovné a další náležitosti s vydáním spojené.

Co udělám, pokud se vybere víc, než je cílová částka:

  • Knihu obohatím o fotografie k určitý příběhům.
    Mám jasnou představu a vím co bych chtěl. Bohužel neumím malovat, ani zajímavě fotit, takže je potřeba to svěřit někomu jinému, kdo by obrazům v knize vdechl život.
  • Překlad knihy do angličtiny.
    Protože česky nás bohužel hovoří jen slza v tom oceánu světa.

Pokud projekt neuspěje, nevěšte hlavu, peníze se Vám vrátí a já to zkusím jindy, jinde, jinak a jednou se třeba přece dostane Povídkovník do Vašich rukou.


Kdy to bude?
Kniha je v této chvíli obsahově stoprocentně dokončená a proběhla na ní korekce gramatická i stylistická. Před samotným vydáním tedy knihu čeká ještě jedna fáze korektury a grafické zpracování obálky. Pokud vše půjde dobře a bez komplikací, Povídkovník, spolu s odměnami by se měl do Vašich schránek dostat nejdéle tři měsíce po ukončení projektu tady na Startovači. Elektronické verze knihy (ebook) Vám přijde na email okamžitě jakmile bude zpracovaná, tedy určitě dřív než její papírová sestřička a to ve formátu .pdf a .epub a .mobi.

Ukázka
Několik povídek najdete na stránkách Povidkovnik.cz.
Můžete si je přečíst přímo v prohlížeči, nebo stáhnout ve verzi .pdf, a .doc do čtečky, nebo tabletu. Naleznete zde i další informacemi o vzniku knihy.

 

adventure-1807524_1920.png

Co si o tomto projektu myslíte?