Pouť s Poutí 2016 - crowfunding kampaň

Pouť s Poutí 2016

Bytové divadlo o svatém Františkovi z Assisi vyráží na turné! Podpořte nás, abychom mohly naše představení zahrát divákům v Polsku a Estonsku.

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

MOC DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU! Právě jsme dosáhli částky 12.000!!!

Náš projekt na startovači ještě nekončí - před námi je skoro 4000 km dlouhá cesta a čekají nás představení ve Varšavě, v Tallinu, Tartu a na estonském venkově.

PROTO PROSÍME - PODPORUJTE NÁS DÁL! MÁME NA TO JEŠTĚ 7 DNÍ!

 

O PROJEKTU

MgA. Veronika Svobodová a MgA. Anna Krtičková jsou absolventky Akademie múzických umění Divadelní fakulty. Začaly spolupracovat už během studií a společně vytvořily nezávislou divadelní skupinu. Jejich prvním společným projektem je komorní bytové představení Pouť.

V tomto roce se Veronika i Anna rozhodly s projektem Pouť vycestovat i do zahraničí. Turné bude zahájeno 16.6.2016 na festivalu Divadla evropských regionů v Hradci Králové, v rámci Open Air Programu. Další představení proběhnou v Polsku (Vratislav, Varšava) a Estonsku (Talin a okolí). Hrát se bude v soukromých bytech a v komorních veřejných prostorech – např. na půdě divadelní školy ve Vratislavi.

 

JAK TO CELÉ ZAČALO

Jednoho dne žádá František Kláru, aby mu spolu se sestrami sešila hábit z kousků látek, které si před tím vyprosí od lidí z města Assisi. Hábit opravdu vznikl a stejně tak i naše představení, které je vytvořené zejména z textilních darů našich přátel a známých. "Pouť" - recyklované multimediální bytové představení Anny Krtičkové a Veroniky Svobodové vzniklo v roce 2014 jako magisterská práce oboru scénografie alternativního a loutkového divadla na DAMU v Praze a od té doby jej hrajeme více méně pravidelně zejména v Čechách. Výjimku tvořilo týdenní turné po Maďarsku, které jsme podnikly na podzim roku 2014. Tentokrát bychom naše divadlo chtěly představit v Polsku a Estonsku. Cesta je však daleká a publikum, pro které hrajeme, je velmi komorní. Pomozte Pouti doputovat až na daleký sever k Baltskému moři!

IMG_1544.jpg

O PŘEDSTAVENÍ

Hlavním motivem našeho představení jsou dvě paralelní roviny - autentické zápisky z deníků a audiovizuální materiály z poutní cesty se zde prolínají s životním příběhem svatého sv. Františka z Assisi. Specifická forma představení balancuje na pomezí animovaného filmu a divadla.Tvoří ji koláž klasických postupů loutkového divadla, animovaných sekvencí a záběrů živě snímaných kamerou. Velmi osobní prožitek, autorky i diváci sedí kolem jednoho stolu, na kterém se hraje, většinou spontánně vyústí v rozhovor, ve kterém diváci společně s autorkami sdílí své zkušenosti s poutnictvím, své názory a mají také možnost a čas loutky, deníky a výšivky podrobně prozkoumat.
Veškeré podrobnosti najdete na stránkách představení: www.anickakrticka.cz/pout

IMG_5232.jpg

NAPSAL O NÁS

Jemné předivo vztahů mezi lidmi je nejpevnějším základem soudržnosti a sdílené solidarity světa. V těch malých, přehlédnutelných, nezveličovaných a nikým neviděných přátelstvích se pevně spojuje přes hranice celý náš svět. Představení „Pouť“ probíha, jak jsem se sám přesvědčil, v kruhu rodinném nebo přátel – kolem jednoho stolu. A právě tento způsob setkání lidí vnímám tuto „domácí produkci“ jako kapličku, která spěchá osvěžit kořeny přátelství a sdílení u samého jejich nejjemnějšího počátku. Chystá se to udělat jednoduše a prostě, bez nákladů na „zbytečné“ výdaje kolem. Dvě výtvarnice, divadelnice a vypravěčky se vydávají na cestu za lidmi s příběhem „blázna Františka“ vyprávěným jemnou řečí jejich imaginace. A sejdou-li se okolo každého stolu, na kterém se odehraje jejich příběh pod jednou střechou lidé s lidmi, bude ono jemné předivo vztahů opět o pár vláken pevnější.“

 Matěj Forman

31Olomouc_1.jpg

PROČ PŘISPĚT

Během našeho 15-ti denního turné ujedeme více než 3600 km a odehrajeme 11 představení na nejrůznějších místech v Polsku a Estonsku (soukromé byty, půda, škola, kulturní centrum, ...).

Vaše příspěvky nám zpětně pomohou pokrýt zejména náklady spojené s cestou - benzín, mýtné, atp. 

Celé turné budete moci sledovat na facebooku. Budeme pravidělně aktualizovat průběh cesty.

https://www.facebook.com/POU%C5%A4-Pilgrimage-1093298597375400/?ref=aymt_homepage_panel

Snímek obrazovky 2016-05-30 v 11.15.02.png

Odměny, které jsme pro vás připravily, jsou úzce spojené s naším divadlem a s poutnictvím, které je ostatně jedním z hlavních témat našeho představení. Až na několik výjimek, vám odměny pošleme do měsíce po návratu z našeho turné (do konce července).

Pokud po žádné odměně netoužíte, ale stejně byste rádi tento projekt podpořili libovolnou částkou, jednoduše klikněte na tlačítko "Podpořte projekt" hned v prvním box pod cílovou částkou. 

Nezobrazují se vám fotografie odměn? Vytvořili jsme pro vás album na naší facebookové stránce!

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?