Postavme hřiště v Banátu II. - crowfunding kampaň

Postavme hřiště v Banátu II.

Pět holek, dvě motorový pily, čtyři brusky, tři kanystry benzínu, padesát metrů lana, dvě bedny s nářadím..

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Pořádáme hurá akce pro děti z Banátu!

Jsme spolek holek, které se zamilovaly do české oblasti v Rumunsku zvané Banát. Od roku 2014 vymýšlíme a realizujeme volnočasové aktivity a akce pro místní děti.

Co máme v plánu?

Letos chceme rekonstruovat staré a rozbité hřiště pro děti ve vesnici Gerník. Zapojíme samozřejmě i místní, kteří nám pomůžou s ubytováním a stravováním, seženou dřevo na stavbu, vypůjčí sem tam nějaké nářadí a přiloží ruku k dílu.

Co už jsme udělaly?

Vedle sbírek potřebných i nepotřebných věcí jsme s dětmi v Banátu dělaly lyžařský kurz, fotografický workshop, výstavu, divadelní představení a další taškařice. V roce 2016 jsme se spojily s holkama s projektu Strašné dítě, které navrhují a staví originální dětská hřiště, a s jejich pomocí jsme rekonstruovaly a dostavěly zchátralé hřiště ve vesnici Eibenthal. Loni jsme podobným způsobem zrenovovaly hřiště na Svaté Heleně.

Na co potřebujeme peníze?

Finanční injekce, kterou budeme potřebovat, by měla pokrýt dopravu, nákup materiálu a náklady na pobyt (pivo, jídlo a ubytování), abychom místním také něco přispěly. Jinak všechno děláme zdarma a z lásky, protože kdo jednou Banát navštíví, tak už nemůže jinak.

Co z toho budete mít?

Kromě dobrého pocitu z pomoci dětem v odlehlých končinách pro vás máme nachystáno plno krásných odměn. Největší odměnou ale podle nás bude, pokud vás navnadíme a vy se jednou sami do Banátu vydáte!

Co si o tomto projektu myslíte?