Startovač - financování projektů

Postav pec, upeč chleba - crowfunding kampaň

Novinky - Postav pec, upeč chleba

Postavme společně chlebovou pec ve znovuožívající horské vesnici Stillstand/Zastávka. A pak se tam pojďme učit péct chleba.

Technika

Pec postavena!

Víkendovka Postav pec se nadmíru vydařila! Pec postavena! Obrázek

Stíháni tropický vedrem, bouřemi a  neuvěřitelně přítulnými koťaty jsme tento víkend postavili naši chlebovou pec - pod vedením Otakara Blahníka z Bílé vody. 

Nakonec je to plnohodnotná chlebová pec s  klenbou ze šamotových cihel.  Pan pecař sice říkal, že můžeme postavit tu hliněnou, ale že do rozpočtu se vejdeme i když to uděláme pořádně.  Ještě potřebuje vychnout,  napatlat vrchní vrstvou jílu a vypálit.  

Více fotek najdete zde https://www.facebook.com/HnutiBrontosaurusJeseniky/posts/969823046384828

Našli jsme v jesenickém archivu plány originální chlebové pece z roku 1921. Jaké se na jesenicku stavěly chlebové pece Obrázek

Našli jsme plán chlebové pece, kterou si nechal postavit Johan Wagner z České vsi v roce 1921.  Stavěli to tenkrát důkladně s baráčkem okolo, to tedy asi za víkend nestihneme, ale ručně kreslený plán je fakt krásný, nemyslíte?

Jupí - do 24 hodin od spuštění první účastník! První účastník Pece Obrázek

A navíc chce přijet Rachad - Michal Hromas (znáte ho třeba z rádia Wave). Plánovaný sobotní rychlebský večírek tak dostává balkánský šmrnc!