Posluchači s láskou – příběh z rádia | crowdfunding kampaň

Novinky - Posluchači s láskou – příběh z rádia

Bývalý moderátor Evropy 2 a Kiss 98 Jiří Růžička napsal novelu, která se odehrává v zákulisí hudebního rádia. Měli byste zájem o její knižní vydání?

Knihy

19. červen 2015

Poděkování

Díky všem Startérům!

Je od vás milé, že jste do toho šli. Doufám, že knížka spatří světlo světa tak jako tak.

Prolezl jsem stohy starých papírů z rádií, zavzpomínal jako Lenka a kromě plísně našel i novinovou reklamu na ranní BioKiss. Mohl to být zhruba rok 1997. Nevím, jestli posluchači, ale my jsme se s Marcelem ve studiu dobře bavili. :-) Smích prý prodlužuje život. Ale s tím by asi třeba Jiří Grossman a Miloslav Šimek nesouhlasili.

Ještě jednou dík!

ranni_biokiss_reklama_male.jpg

Další trocha vzpomínek na dnes již vyřazenou techniku

Na Kiss 98 se zpočátku vysílalo z nekonečných pásků. Každá písnička měla svou krabičku s páskem neboli cartridge, kterou moderátor vložil do přehrávače a spustil tlačítkem nebo šavlí. Taková nahrávka logicky nikdy nemohla přeskočit, ani záměna tracku nehrozila, jenže když nebyla přetočena na začátek, do éteru šlo jen ticho nebo dohrávka písničky. Na fotce je onen přehrávač.

 

cartridge.jpg

Trocha vzpomínek nejen pro Startéry.

Dnes už je rozhlasové vysílání často jen práce s počítačem. Hlavně v soukromých rádiích. Moderátor písničky nemusí prolínat ručně, ale vše si může dopředu naprogramovat a několikrát dopředu přehrát, takže prakticky chybí okamžik překvapení. Pokud samozřejmě neklekne počítač. :-) Na mixážním pultu moderátor často nepracuje s "šavlemi", nýbrž mačká knoflíky nebo sahá na displej. To když se písničky hrály z cédéček, o překvapení nebylo nikdy nouze. Stačilo zadat špatné číslo tracku, neposlechnout si začátek, a místo Madonny buráceli éterem ACDC. Pak trpěli nejen jemní posluchači, ale i samotný moderátor, když si na něj došlápl rozlícený hudební šéf. A cédéčka často i přeskakovala. Vzpomínám si, jak si takhle během vysílání několikrát zvesela poskočila Tina Turner i navzdory svému věku. :-)

Na fotce je legendární CD přehrávač Denon. Někdy si dal opravdu načas, než písničku načetl. Nechť odpočívá v pokoji.

CDprehravac.jpg

  • Splněno 1 500 Kč (2 %)
  • 2 %
  • 63 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 0 Startérů

Autor projektu

Jiří Růžička - obrázek
  • projekt od Jiří Růžička
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Do čtečky

Elektronická kniha (pdf a snad i epub a mobi) poputuje přímo do vaší emailové schránky, jakmile vše doladíme.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
100 Kč

Do uší

Přečetl jsem si to po sobě a natočil audioknihu. 5 hodin, 1 minuta a 15 vteřin ve vašem přehrávači! Pokud se podaří vybrat cílovou částku, pošlu vám hned odkaz ke stažení souborů mp3 (celkem 275 MB). Poslechněte si ukázky na této stránce, ať nekupujete Růžičku v pytli.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
270 Kč

Do ruky a do čtečky

Obdržíte tištěnou knížku s podpisem a k tomu knížku elektronickou. (cena včetně poštovného)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
270 Kč

Do ruky a do uší

Obdržíte tištěnou knížku s podpisem a audioknihu (tu hned, pokud projekt uspěje). (cena včetně poštovného)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
350 Kč

Do ruky, do uší a do čtečky

Po internetu k Vám doputuje nejprve audiokniha, později elektronická kniha a nakonec poštou i podepsaná kniha papírová. (cena včetně poštovného)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 000 Kč

Za velkorysost

Odměna za 350 Kč je vaše. K tomu vám v úvodu knížky jmenovitě poděkuji za pomoc, aby si to všichni mohli přečíst :-), a připíšu věnování.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
10 000 Kč

Generálnímu sponzorovi s láskou

Trochu úlet. Mohl bych vás vzít do zoo jako Matěj Lenku v knížce, ale přijde mi to příliš infantilní. Proto vám radši nabízím jednu z prvních stránek knihy k vlastní vkusné inzerci v mezích zákona. K tomu dostanete odměnu za 1000 Kč.

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit