Pomozte na svět nové knize a CD Jakuba CERMAQUE - crowfunding kampaň

Pomozte na svět nové knize a CD Jakuba CERMAQUE

Básník a písničkář Cermaque (Jakub Čermák) vydává novou sbírku poezie doprovozenou akustickým CD.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

O KNÍŽCE "Středohoří"

Knížka Středohoří je především o paměti. O paměti Sudet, o paměti krajiny, o paměti mojí, paměti děravé, prochlastané i obluzující. O otcovství, rozvodech, erupcích, horách a vůbec o místech. O lásce, která zvítězí jen, když bude pravdou. O středohořích. Vždycky hoříme od středu. Knížka bude mít sedm černobílých ilustrací, červený přebal a formát tak akorát do tulácké torny. Redakce se ujal básník Jonáš Hájek. Od vydání mojí poslední sbírky uplynulo sedm let, nějak jsem ani s žádnou další nepočítal, ale poslední výkrutě života mi přinesly zásadně nové zkušenosti a témata, se kterými jsem se neuměl vyrovnat lépe než poezií.

O CD "Teorie dospělosti"

Část písní, které jsem vybral na desku, vznikala souběžně s knížkou, část je o něco starší, ale stejně visí na stejné oprátce. Přijde mi, že ta knížka s CDčkem do sebe zvláštně přeznívají. Dva formáty, dva úhly pohledu, dva způsoby čtení. Oproti předchozím CD jsem šel tentokrát cestou úplného hudebního minimalismu, aranže až na pár detailů skoro nebudou, živost by měla odpovídat tomu, jak v posledních letech nejčastěji vystupuju koncertně: sám se svojí šestnáct let starou kytarou z bazaru Chuanitou. O zvuk se nicméně opět stará zvukařský fenomén Ondřej Ježek, takže nečekejte nic odbytého. Desku ke knížce přiložím jen jako odkaz ke stažení. Nějak mi ten plast už přišel navíc.

O MNĚ

Jsem Jakub Čermák, básník, režisér, písničkář vystupující jako Cermaque, táta čtyřleté Agátky. Vydal jsem zatím 3 básnické sbírky, knížku pro děti Do vesmíru!, která získala ocenění 3. nejkrásnější dětská kniha roku 2017, a 8 studiových alb, dvě poslední byly nominovány na cenu Anděl v kategoricích Alternativa a Folk.

Co si o tomto projektu myslíte?