POMOZTE KUŘETI - crowfunding kampaň

POMOZTE KUŘETI

Přispějte na čtyři nové kuřecí maskoty pro charitativní sbírku Pomozte dětem. Žluté Kuře pomáhá už 20 let dětem a teď můžete Vy pomoct Kuřeti.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Kuře pomáhá už 20 let dětem a teď potřebuje Vaši pomoc. Pro známou charitativní sbírku Pomozte dětem chceme získat finance na čtyři nové kuřecí maskoty. Plyšové Kuře v nadživotní velikosti dokáže vykouzlit úsměvy na tvářích dětí i dospěláků. Bez něj si nelze představit žádnou akci Pomozte dětem. Díky Vaší podpoře tak kuřecí letka omládne a dál bude roznášet pomoc dětem po celé republice.

Váš příspěvek je zároveň dárkem k 20. narozeninám Kuřete

Sbírka Pomozte dětem slaví 20 let své existence a noví maskoti jsou tím nejlepším dárkem, který od Vás může ke kulatému jubileu dostat. Spočítali jsme, že dosluhující, už řádně opotřebovaný kuřecí tým maskotů navštívil za dobu svého působení 1 436 neziskových organizací a předal více než 220 milionů korun určených na přímou péči o ohrožené a znevýhodněné děti po celé České republice. To je přece obdivuhodný výkon, za který si naši kuřecí hrdinové zaslouží řádný důchodový odpočinek!

Kde se žluté Kuře objeví, tam dělá radost dětem i dospělým. Rádi se s ním pozdraví, vyfotí a přispějí do sbírkových kasiček. Bez kuřecího maskota si nelze představit žádnou akci Pomozte dětem, návštěvy organizací pomáhajících dětem ani přímý přenos zábavného pořadu v České televizi, který probíhá každý rok v období velikonočním.

Btw: S Kuřetem se ráda fotí a pro Kuře pořádá šansoniéry se známými osobnostmi herečka a blogerka Marie Doležalová, která je patronkou sbírky Pomozte dětem (na fotce se zpěvačkou Martou Jandovou, která je také dobrou duší naší sbírky).DSC00198.jpg

Pravidelní spojenci Kuřete (nazývaní sbírkaři) každoročně pořádají ve svých městech nejrůznější sbírkové akce. Pokud je doprovází kuřecí maskot, je jejich práce úspěšnější a na sbírkové konto tak doputuje více peněz určených na přímou pomoc dětem. V letošním roce již Kuře vylétlo do ulic se sbírkovými kasičkami v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Táboře, Českých Budějovicích, Jablůnkově, Mostě, Pardubicích, Horažďovicích, Mníšku pod Brdy, Litomyšli či v Moravské Třebové. Suma sumárum jde o neuvěřitelných 2 341 nalítaných kilometrů!

Maskoti mají za sebou i velký běžecký závod na podporu sbírky a kampaně na Startovači

Tři naši maskoti a doprovodný žlutý běžecký tým se stali hvězdami závodu Birell Grand Prix Praha 2017. Jaké byly bezprostřední dojmy Martina Kasy, který s nápadem běžet závod v maskotu Kuřete přišel? „Moc jsem si to užil. Lidé byli báječní, někteří nevěřili, že v těch maskotech fakt poběžíme RunCzech. Plácali si s námi, zdravili nás, v průběhu závodu i po něm jsme se s lidmi fotili. Prostě pecka. Nakonec se všemi těmi legracemi chip čas 1:07 a nechali jsme za sebou snad tisícovku závodníků. I na kotoul na cílové pásce došlo. Hlavní cílem ovšem nebyl happening jako takový, šlo nám o zviditelnění sbírky a podporu její kampaně na Startovači, aby se vybralo na nové maskoty. Ti současní už jsou opravdu dost opotřebovaní.“ 

Kure bezi.jpg

(Děkujeme RunCzech za zapůjčení fotografií ze závodu Birell Grand Prix Praha 2017.)

Všechno, co by Vás o Kuřeti mohlo zajímat, najdete na www.pomoztedetem.cz a na profilu Pomozet dětem na facebooku.

Děkujeme za jakýkoli Váš příspěvek. A co se nám podaří vybrat nad rámec cílové částky, kterou potřebujeme na nové maskoty, bude použito na provoz projektu Pomozte dětem.

Jednou z odměn, kterou si můžete vybrat, jsou kvalitní běžecká trička od Adidasu – mrkněte, jak to v nich sluší našemu týmu. :-)

Fcb_běh_propagace_08_09_2017.jpg

Komu Kuře pomáhá? Třeba malému Šimonovi

„Člověku to zpřehází priority. Každý den je dar. Nikdy nevíme, co se začne kazit," říká maminka Šimonka, který přišel na svět se závažným genetickým onemocněním. Když se předčasně narodil, nebylo s ním skoro nic v pořádku. Byl v kritickém stavu, dýchal za něj přístroj, musel podstoupit operaci kvůli vyústění střeva… Na základě genetických testů u něj byla stanovena diagnóza Wolf-Hirschhornův syndrom. Jde o velice vzácné a závažné genetické onemocnění.

Součástí nemoci, kterou malý Šimon trpí, je rozštěp patra, těžké postižení zraku a sluchu, snížené svalové napětí, mentální retardace… Po narození musel zůstat skoro tři měsíce v nemocnici, z toho více než měsíc na ARO. Ve svém nynějším 1,5 roce je Šimon na úrovni tříměsíčního miminka a prognóza říká, že by se ve vývoji mohl dostat na úroveň jednoho roku.

Velkou pomoc poskytuje rodině Centrum provázení a také raná péče EDA CZ, jejíž služby jsou pro ni nepostradatelné. Obě organizace jsou podpořené z 19. ročníku sbírky Pomozte dětem.

Co si o tomto projektu myslíte?