phryneFB.jpg

Pomozte Fisherce do Česka Knihy

Kultovní detektivka "Phryne Fisherová vyšetřuje " má šanci se konečně dostat také do Česka. První díl Kokain Blues čeká jen na vás!

Pomozte Fisherce do Česka

Vybráno30 918 Kč(103 %)

103 %
30 000 Kčpožadováno
54startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

Příběhů s Phryne Fisherovou, australské autorky Kerry Greenwoodové, vyšlo už dvacet a jsou populární po celém světě. Této krimi sérii se také dostalo úspěšného filmového zpracování v seriálu Miss Fisher Murder Mysteries, který už má za sebou třetí řadu.

K nám se zatím Fisherka - kromě Netflixu, nedostala. Chtěla bych to změnit a založila jsem kvůli tomu malé nezávislé nakladatelství Charleston Media.

Podpoř tuto knihu! Budeš mít nejen dobrý pocit, ale hlavně i tu knihu :-)

Čeho můžete dosáhnout?

 • 30 000 Kč, cílová částka, znamená hurá, prvních 500 ks jde do tisku. 
 • 50 000 Kč, prvních 1000 ks jde do tisku a dostanu do Česka nejen knížku, ale i seriál.
 • 60 000 Kč a hned začínáme pracovat na další knížce ze série - Flying too high, Příliš vysoký let.

První díl je tu! Slečna Fisherová vyšetřuje: Kokain Blues

Stylem toto krimi připomíná Agathu Christie, ale místo postarší slečny Marplové je tady slečna Fisherová, její úplný opak. Řídí rychlá auta a letadla, pije jeden koktejl za druhým, má zbraň a nebojí se ji použít.

Recenzenti o Phryne napsali: „Nezávislá, bohatá, kurážná a obdařená takovou energií, která každého přiměje uhnout z cesty a zanechá zírajícího ještě dobrých pět minut potom, co projde kolem – Phryne Fisherová je žena, která dostane, co chce a dokáže si užít každou minutu!“

Neradi zajíce v pytli? Stáhněte si jí zde a nebo si na www.fisherka.cz si napište o ukázku zdarma - tím se k vám každá další ukázka dostane vždy a navíc se dostanete soutěžím o další zajímavé dárky ve stylu 20. let. Líbí se ukázka nebo projekt? Mrkněte i na Facebook - @PhryneFisherova .

Obalka_resize.jpg

O čem to je:

Dvacátá léta v Melbourne v Austrálii. Do města se vrací žena, která otřese smetánkou i podsvětím. Phryne Fisherová, s koktejlem v ruce a talentem na řešení malérů se nezastaví před ničím....

Phryne přijímá zakázku na vyšetření záhadných nevolností dcery londýnských přátel. Ta se odstěhovala za manželem do Melbourne, kam zamíří i Phryne. Pátrání ji přivede na stopu nebezpečného kokainového gangu. A díky novým známým – svérázným taxikářům – přibere i tragický případ zneužité dívky. Zároveň se znovu seznamuje s městem, ve kterém kdysi vyrůstala – s jeho krásami, předměstími, luxusními večírky i skandály.

O překlad se postarala Marcela Nejedlá, vynikající překladatelka (překládala například všechno od Joane Harrisové - Čokoláda, Ostružinové víno ap.). Editovala zkušená editorka Jasna Sýkorová spolu s manželi Iblovými. Největším oříškem překladu byly některé kousky oblečení - např. camiknickers, krajkové spodní prádlo v celku, typické pro 20. léta.

camiknickers4.jpg

O projektu:

Je to neuvěřitelně zábavné. To je asi to hlavní. Žádná vysoká literatura, úplná oddechovka. Přestože jde o tak úspěšnou knížku a série s Phryne Fisherovou má už 20 titulů, které se dají číst i samostatně, nikdo v Česku se do toho ještě nepustil.

Líbil se mi seriál, tak jsem si objednala i knížky v angličtině, abych měla něco do porodnice. A byly mi dobrým společníkem při nocích se třema hodinama spánku. Ráda bych se o to podělila i s ostatními. Proto jsem založila Charleston Media.

Mezi tím se spustilo EET, zkomplikovala (ještě víc) distribuce knížek v ČR, skončily v tom moje úspory... No, žijeme jen jednou - proto crowdfunding.

A projekt by se nikdy nerealizoval, kdyby nebylo skvělých lidí kolem mě. Takže všem děkuji: Petře, maminko, Marcelo, Zuzano i Štěpáne.

Proč podpořit:

Slečna Fisherová je hlavně čtení pro ženy a slečny, ale je to i pěkný dárek pro partnerku, který nezklame. A možná si najde i nějaké příznivce mezi chlapy, protože Phryne je okouzlující, Melbourne 20. let je zajímavá a možná stojí za to i ten vhled do ženského světa. Hodně divokého, pravda, ale Fisherka není jen dobrodružka. Je to hlavně hodně zajímavý a skvělý člověk. 

Výhodou crowdfungingu je to, že podpoříte něco, co by třeba jinak nevzniklo a navíc vám zůstane něco v ruce, něco na památku, něco, o co byste stejně stáli.

Všechno, co se vybere, jde zpátky do Fisherky. A tady rekapitulace, kam přesně:

 • 30 000 Kč, cílová částka, znamená hurá, prvních 500 ks jde do tisku. 
 • 50 000 Kč, prvních 1000 ks jde do tisku a dostanu do Česka nejen knížku, ale i seriál.
 • 60 000 Kč a hned začínáme pracovat na další knížce ze série - Flying too high, Příliš vysoký let.

Jaké jsou odměny:

Veškeré odměny jsou včetně poštovného. Putování na Slovensko je ale mnohem složitější, tedy POZOR odměny s knížkou pro Slovensko jsou o něco dražší. A též pro Slovensko nezvládnu odměnu Možná přijde i Valentýn.

Všechny odměny, kromě Možná přijde i Valentýn, dorazí za 5 - 7 týdnů. Nebo co nejdříve. A to i na to Slovensko.

Možná přijde i Valentýn je optimistická odměna pro případ, že se podaří dosáhnout cílové částky ještě před koncem kampaně - a to do 9. února. Pak mi systém uvolní kontakty a já to stihnu rozeslat ještě před Valentýnem. Pokud se tahle optimistická varianta nenaplní, tak Valentýni budou první, kdo knížku dostanou do ruky!

K odměnám:

 • Symbolická

Kouzelná záložka do knihy, která se hned tak nepustí. 

rucickars.jpg

 

 • Pro nečtenářky

Líbí se vám můj projekt, ale knížku neužijete. Pak je tu nádherná multifunčkní krajková škraboška. Sluší všem. Hodí se na karneval, na večírek, velký večírek, malý večírek, domácí večírek.... Je ideální i jako nápad pro skupinovou akci. 

skraboskars.jpg

 

 • Knížka

Vaše vlastní Fisherka v češtině.

 • Možná přijde i Valentýn

Knížka i škraboška v dárkovém a speciálním výhodném balení. Inspirativní, tajemné, okouzlující. Co víc si přát k Valentýnu :-) Aby se to stihlo, tak je omezený počet dárků.

valentynrs.jpg

 • Malý plesový balíček

Knížka a škraboška. Pro ty, co nejspěchají na Valentýna a líbí se jim tyhle odměny dohromady.

 • Velký plesový balíček

Je skutečně velký a fantastická odměna. Exkluzivní plesová kabelka, škraboška a knížka - a to vše za cenu kabelky. V dárkovém balení. Kabelka je objednaná přímo pro tuto příležitost. Černá sametová se stříbrnou ozdobou a kamínky osazeným "prstýnkem" pro provlečení prstu při držení. Je vybavená krátkým a odnímatelným dlouhým stříbrným řetízkem pro snadné nošení. 

kabelkars1.jpg

kabelkars2.jpg

 

 

Vybráno30 918 Kč(103 %)

103 %
30 000 Kčpožadováno
54startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuJasna alias Fisherka

Odměny

100 KčSymbolická

CZ/SK - včetně poštovného Kouzelná záložka do knihy, která se hned tak nepustí.

Očekávané doručení odměny: březen 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

150 KčPro nečtenáře

CZ/SK - včetně poštovného Nádherná multifunčkní krajková škraboška pro ty, co nečtou.

Očekávané doručení odměny: březen 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 KčKnížka Slečna Fisherová vyšetřuje: Kokain Blues

CZ - včetně poštovného První vydání v ČR, horké přímo z tiskárny. A kouzelná záložka ručička navíc.

Očekávané doručení odměny: březen 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

350 KčKnížka Kokain Blues jede na Slovensko

SK - včetně poštovného Sice v češtině, ale zato zatepla na Slovensko. A kouzelná záložka ručička navíc.

Očekávané doručení odměny: březen 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

399 KčMožná přijde i Valentýn

POUZE CZ a POUZE PRO OPTIMISTY - včetně poštovného Úžasný dárek k Valentýnu a mimořádná odměna. Knížka a krajková škraboška v dárkovém balení. Dorazí před Valentýnem, když se včas podaří splnit limit.

Očekávané doručení odměny: březen 2018

Počet dostupných odměn: 47/50

Odměna nedostupná

430 KčMalý plesový balíček

CZ - včetně poštovného Knížka a škraboška pro každou královnu plesu. A kouzelná záložka ručička navíc.

Očekávané doručení odměny: březen 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

480 KčMalé slovenské pleso

SK - včetně poštovného Knížka a škraboška pro každou královnu plesu i plesa na Slovensku. A kouzelná záložka ručička navíc.

Očekávané doručení odměny: březen 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 199 KčVelký plesový balíček

CZ/SK - včetně poštovného Luxusní designová kabelka ve stylu 20. let v hodnotě 1100 kč, knížka Slečna Fisherová vyšetřuje: Kokain Blues, krajková škraboška a samozřejmě i kouzelná záložka ručička... Pro ženy, které přesně vědí, co chtějí. Fotka balíčku je na konci představení projektu.

Očekávané doručení odměny: březen 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná