Polámané zlatíčko Sára - crowfunding kampaň

Polámané zlatíčko Sára

Vyprávění malé Sáry, která se dostala do útulku se zlomeninami obou předních pacek a šance na to, že bude znovu chodit byla velmi nejistá.

Knihy
Polámané zlatíčko Sára

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Výtěžek z knihy půjde na pomoc obyvatelům útulku Ligy na ochranu zvířat v Olomouci. A to jich zde je téměř 80. Máme v plánu celkem 1000 výtisků v měkké vazbě, o formátu A5 a počtu stran cca 60. 

Sára přišla do útulku LOZ Olomouc v březnu 2018 se zlomeninami loketních kloubů obou předních končetin, mimo jiné s tím, že dva ze tří veterinářů doporučili ethanázii. Ten třetí, dvorní útulkový, se rozhodl dát jí šanci a tak začal náš i její boj.

Kniha mapuje její zážitky od doby přijetí do útulku až po odchod do nového domova. A věřte, že starat se o štěně, které musí jen ležet,a jen těžko si to nechá vysvětlit, je opravdu síla. Ale nebojte, příběhy nejsou vůbec tragické, právě naopak. Sára to brala všechno s vtipem a nadhledem. V knize se seznámíte nejen s ní, ale i s jejími kamarády, jako je například kočka Vlakovka, teta Knedla, stará kachna a další.

Malá ukázka z knihy:

"Začátek mého dalšího týdne se mi vůbec nelíbil. O víkendu byla taková zima, že jsem občas i litovala, že jsem nechtěla nosit ty plenky. Ale samozřejmě před tetami jsem na sobě nedala nic znát a chodila jsem čůrat a kakat až úplně dozadu do zahrady, aby si trošku procvičily svaly. Myslím přece na jejich dobro. Akorát vždycky trvalo, než se teta E.T. připravila na tuto dloooouhou cestu. Navlékla na sebe starou policejní bundu s kapucí, tak, že jí nebyly vidět ani oči. U toho mi vyčítavě vysvětlovala, že nemám štěkat jak pardál, že je pak ve stresu a nemůže si zapnout zip. Ve finále pak vypadala venku dost vtipně, zvlášť když si k té drsňácké bundě vzala nazouváky a pyžamové kalhoty s medvídky."

Nakonec přikládám odkaz na video, které zachycuje prvních šest týdnů Sářiny léčby.

A video, jak už Sára běhá:

https://www.youtube.com/watch?v=QBkJybvnXrw

Co si o tomto projektu myslíte?