POKLAD MALÉ LILITH - crowfunding kampaň

POKLAD MALÉ LILITH

Jedinečná pohádka o sexualitě a menstuačním cyklu. Obsahuje didaktickou příručku.

Knihy
POKLAD MALÉ LILITH

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Poklad malé Lilith je pohádkový průvodce holčiček na cestě k tomu, aby poznaly samy sebe a měly se rády. Otevřeně, ale laskavě a ohleduplně vypráví o ženském těle, o sexualitě, o menstruaci. Může být skvělým nástrojem k posílení komunikace mezi matkou a dcerou, prostředníkem k tomu, abychom dokázali s dětmi, vnoučaty, žáky mluvit o tom, co bylo v době našeho dospívání tabu - o pokladu, kterým je ženské tělo, o zázraku jménem menstruace.

 

Podpořte nás a pomozte dostat tuto báječnou knihu i k českým čtenářům!

 

Poklad malé Lilith bude mít 50 celobarevných stran. Kniha o rozměrech 21x25x1 cm bude vyhotovená v pevné vazbě. Jak se líbí těm, co už ji četli, si můžete přečíst na našem blogu www.pokladcesky.blog.cz. Tamtéž naleznete i názory na knihu z řad odborné veřejnosti.

 

Co ukryva Poklad 2.png

Carla - autorka Pokladu malé Lilith

Carla Trepat je maminkou, výtvarnicí, spoluautorkou programu Alegra, který je zaměřen na vzdělávání učitelů dětí a dospívajících v oblasti rozvoje emoční inteligence a sebeúcty. V listopadu 2012 napsala, ilustrovala a vydala knížku El tesoro de Lilith (Poklad malé Lilith), pohádku o sexualitě, potěšení a menstruačním cyklu, která byla přeložena do více než osmi světových jazyků a stala se jednou z nejoblíbenějších dětských knih posledních let.

Veronika - překladatelka Pokladu malé Lilith

,,Moje univerzitní studia českého a španělského jazyka a literatury, spolu se zájmem o poznávání světa a lidí, co ho se mnou sdílí, mě přivedla k několika dobrovolnickým pobytům ve Španělsku. Při jednom z nich, zrovna když jsem v Granadě pomáhala při zakládání domácí Montessori školky, mě můj tříletý kamarád seznámil s knihou Poklad malé Lilith. Byla jsem z ní nadšená! Vlastní děti zatím nemám, ale až přijdou, ráda bych jim přesně takovou knížku nabídla. Protože netuším, jestli budou mluvit víc česky, nebo španělsky, rozhodla jsem se Poklad malé Lilith přeložit do češtiny. Česky psanou knihu podobného ražení jsem totiž dosud nikdy neviděla..."

carla libro.jpg

...

Pomocí metafor v podobě stromů, motýlů a květin je knize v přiměřené míře vysvětleno vše podstatné ohledně menstruačního cyklu a ženské sexuality. Pozitivni přístup k těmto otázkám má posloužit tomu, aby holčičky už odmala poznávaly, jak velkým jsou pokladem, aby přijaly svoji sexualitu a zamilovaly se do toho zázraku, jakým je jejich menstruace.

lilith pict.jpg

Poklad malé Lilith obsahuje didaktickou příručku, vytvořenou pod vedením psycholožky specializované na oblast sexuálního zdraví (Anna Salvia Ribera). V příručce naleznete zamyšlení a nápovědu k tomu, jak dívky doprovázet na cestě za poznáním jejich sexuality.

 

tesoro.jpg

 

Co si o tomto projektu myslíte?