Pojďme spolu na zahradu - crowfunding kampaň

Pojďme spolu na zahradu

Kniha pohádek a aktivit pro děti a jejich dospěláky o tom, jak si společně navrhnout, založit a starat se o přírodní, permakulturní, zahradu.

Knihy
Pojďme spolu na zahradu

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Milí přátelé, milovníci přírodních zahrad, mámy, tátové, babičky a dědové, paní učitelky, páni učitelé....

Prosím vás tímto projektem o pomoc se získáním peněz na tisk mé knihy:

"Pojďme spolu na zahradu aneb Rok s dětmi v přírodní zahradě"

O čem kniha je

Kniha pro menší děti a jejich rodiče i paní učitelky a lesní průvodce o tom, jak si společně navrhnout, založit a starat se o přírodní, permakulturní, zahradu.

Každá kapitola začíná pohádkou ze světa bytostí přírody.

4 víly.jpg

Pohádku vždy doplňují "Poznámky pro dospěláky" - což jsou aktivity, tipy a nápady do přírodních zahrad, kde vám poradím, jak si zahradu užívat spolu s dětmi.

Najdeme zde jednoduché návody, jak zahradu naplánovat, které rostliny použít, jak pěstovat některé druhy zeleniny, jaké vybrat ovocné stromy a keře.

Začneme jako ve škole v září, kdy prozkoumáme přírodní podmínky naší zahrady, nachystáme si kompost a záhony na jaro. Během zimy zahradu naplánujeme a naučíme se vypěstovat si vlastní sadbu rajčat a paprik.

V předjaří si postavíme pařeniště. Dozvíme se, jak se starat o půdu, jak na jaře zasít a zasázet zeleninu, jak se o ni během roku starat a kdy ji sklízet.

V dubnu si upleteme vrbovou chýši a v květnu si zbudujeme kamennou bylinkovou spirálu a hmyzí hotel.

P6210029.JPG

V červnu prozkoumáme zahradní jezírko a vytvoříme na naší zahradě divočinu pro zvířecí pomocníky. V létě usušíme seno z květnaté louky.

Na podzim sklidíme vypěstované plody a uvaříme si z nich různé dobroty.

Vybereme a vysadíme keře pro ptáčky i pro děti k ozobávání a dozvíme se, které jsou jedovaté.

Vydlabeme si dýňové strašáky a na Vánoce uspořádáme sváteční jarmark.

Dozvíme se, jak se dá přírodní zahrada naplánovat, založit a obhospodařovat. Jak ji s dětmi využít ke hrám, k objevování a poznávání přírody. Během roku zde prožijeme různé svátky a tradice a také radost z rozmanitého tvoření.

Co už je hotové a s čím potřebuji pomoct

Kniha už je celá napsaná. Pohádky ilustrovala moje mamka a za grafickou úpravu a sazbu velmi vděčím svému kamarádovi Petrovi Pavelčíkovi.

Dokonce už máme i zamluvenou tiskárnu, která knihu během podzimu vytiskne. 

Kniha vyjde ve formátu A4, bude mít šitou vazbu s měkkými deskami, bude plnobarevná a na 136 stranách v ní bude 22 kapitol.

Teď už stačí "jen" sehnat potřebnou sumu peněz a to se podaří jen díky Vám, budoucím čtenářům.

Zahrada vs. virtuální zábava

Tuto knihu jsem začala psát, když mým dětem byly čtyři a sedm roků, a dokončila jsem ji teď, o šest let později…

Za tu dobu už moji kluci z pohádek a příběhů o skřítcích a vílách vyrostli, ale protože na zahradě vyrůstají stále, snažím se pro ně dál nacházet způsoby, jak jim život na zahradě přiblížit. A proto jsou některé aktivity, které uvádím, určeny i pro starší děti. Záměrně jsem u jednotlivých aktivit neuváděla doporučený věk. Mám zkušenosti, že rodič, případně pedagog, sám nejlépe pozná, kterou aktivitu vybrat a jak ji případně přizpůsobit věku dítěte.

Myslím, že v dnešní době tabletů, počítačových her a chytrých telefonů je pro děti velmi důležité zkoušet pracovat vlastníma rukama doma na zahradě, kde vidí výsledky svého úsilí a jsou odměněny vypěstovanými plody.

Chápu totiž zahradu jako neustále se vyvíjející prostor, který může růst zároveň s našimi dětmi. Může pro ně být hernou, staveništěm, cvičným záhonkem, kuchyňkou a později i dílnou nebo tělocvičnou.

A proto jsem se přes všechny těžkosti rozhodla, že knihu nakonec dokončím, protože si myslím, že i naše děti by měly mít šanci se se zahradou vlastnoručně seznámit stejně tak, jako jsme to u svých babiček na vesnici nebo na chatě dělali my jako děti.

104b.JPG

 

Pokud vás myšlenka zahrady pro děti a s dětmi zaujala, budu moc ráda, když můj projekt podpoříte. Velmi vám za to děkuji!

Vaše Petra

Odměny a dárečky, které jsem si pro Vás připravila...

Úžasné šité panenky od mojí mamky

Panenky na fotkách už mají své majitele, ale pokud jste držitelem odměny, napište mi, dohodneme se o jaký typ panenky budete mít přibližně zájem.

DSC_2854_postcard.jpg

Panenky ukázka

Sirupy a panenky

 

Bylinkové sirupy z Korunky

Mám na výběr několik druhů. Pokud jste tedy držitelem odměny, napište si o aktuální nabídku.

sirupy mix

Ukázka jedné kapitoly z knihy

 Pohádka o skřítku Zahradníčkovi 1strPohádka o skřítku Zahradníčkovi 2str

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?