Pojďme na to bez odpadu | crowdfunding kampaň

Pojďme na to bez odpadu

Pomozte nám otevřít první prodejnu v Pardubicích, která nebude produkovat odpad. Pojďme se posunout, protože třídit už nestačí.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Chceme otevřít první bezobalový obchod v Pardubicích a bez vás by to nešlo!

V malebné části města, u Kamenné vily, kousek od centra.

Pomůžete nám nastartovat to? Už v druhé polovině srpna budeme otvírat. Už za měsíc!

Logo_beZobalka.png

V našem krajském městě nám bezobalový obchod velmi chybí a považujeme za neekologické dojíždět kvůli šetrnému nakupování do jiných měst. Těšíme se, že budeme první, kdo otevřou obchod v Pardubicích a pomůžeme tak šířit myšlenku a bezodpadový životní styl jako takový. Chceme pravidelně využívat prostory i pro setkávání komunity, sdílení nápadů a myšlenek, které jsou v souladu se zodpovědností za naše působení v našem životním prostředí. Je neskutečné, kolik běžná domácnost vyprodukuje zbytečného odpadu. Odmítat igelitky v obchodech zkrátka nestačí. Chceme jít dál. Ač může být těžké jít proti proudu, pojďme se společně učit, jak na to. Protože žít bez plastů se dá.

Problém s plasty…

Už z naší lidské podstaty máme tendenci libovat si v pohodlnosti: nemám s sebou svačinu, pití? Koupím si nějakou samostatně zabalenou tyčinku, obloženou bagetu a láhev vody. Plasty se staly běžnou součástí našeho života a my jsme se naučili s nimi pohodlně žít. Naše dětství bylo ve znamení točených limonád a vratných lahví, teď se všude brodíme prázdnými plastovými lahvemi. Ovoce a zeleniny už máme dostatek, jen k nim jako bonus plastový odpad. Jak je to rychlé a pohodlné vzít rychle v supermarketu plastový košík s broskvemi a jen ho odpípnout u pokladny?! Jenže všechno tohle, co vzniklo proto, aby by se nám zpříjemnilo žití nebo co nám může ušetřit čas či peníze, má zhoubný dopad na naši planetu.

váš první kartáček

Češi jsou přeborníci v třídění odpadu. Třídit jsme se naučili. Už nás ale tolik netrápí, co se děje s odpadem poté, co ho vhodíme do kontejneru. Kolik procent se skutečně vytřídí? Z kolika procent se znovu něco vyrobí? Kolik procent se odveze někam přes půl planety, třeba do Číny či Thajska? Kolik procent z našeho, českého odpadu končí v oceánech? Skutečně si myslíte, že když nemáme moře, náš odpad v moři nekončí?? Nad přesnými čísly se můžeme dohadovat, pravda bude ale těžko uchopitelná, je to křehké téma.

Vzpomínáte, jak vypadal váš první jogurt v kelímku? Kdepak asi bude?

Co s tím?

Jediným možným řešením je zpomalení další produkce jednorázových plastů. A nezbývá, než aby každý začal u sebe. Můžete odmítat plastové příbory a kelímky na nápoje, ale pojďme zkusit zbavit se jednorázových plastů, v kterých je zabalena většina produktů, které běžně v supermarketu nakupujete!

Naším cílem je zvýšit povědomí o jiných možnostech nakupování a nabídnout co nejvíce produktů bez obalů. V Koloniálu beZobalka tedy budete moci nakoupit potraviny, včetně čerstvého pečiva, ovoce či zeleniny od lokálních producentů, ale i drogerii, domácí potřeby a kosmetiku. To vše je možné nakoupit do vlastních sáčků a nádob, které si přinesete z domu, ale můžete si je u nás i zakoupit, abyste je mohli využít znovu a znovu. Budou k dispozici i papírové sáčky, případně můžete použít nádoby, které už nenajdou využití u ostatních zákazníků.

pytlíky záclonsaky.jpg

Proč nakupovat v beZobalce?

Pokud nám pomůžete rozjet Koloniál beZobalka a budete k nám chodit nakupovat, můžete se nadobro zbavit plastového odpadu ve vaší domácnosti a tím snížíte množství plastů, které se dostávají do oběhu. Pomůžete naší planetě, nebudete přispívat ke znečištění oceánů. Můžete ušetřit, protože neplatíte za obal. Věděli jste, že až pětinu ceny běžně platíte za obal??!! Můžete si koupit přesně takové množství, které potřebujete. Kromě čerstvě mleté kávy můžete zažít i chuť čerstvě namleté mouky při vašem pečení. Produkty, které bude Koloniál nabízet, budou od prověřených dodavatelů, a tak nebudete do těla dostávat chemikálie, ani potravou, ani drogerií v domácnosti, ani kosmetickými produkty. Přispějete k šíření myšlenky trvalé udržitelnosti. Vylepšíte vzhled vaší spižírny, protože na vás nebude ze všech stran i doma podprahově útočit reklama.

DSC_0925.png

Na co potřebujeme peníze?

Zatím vše hradíme z vlastních, skromných, rodinných rozpočtů. Finanční injekce, kterou budeme potřebovat, nám pomůže zakoupit vybavení prodejny: pořídit nábytek, lednici, násypníky a nádoby na uskladnění potravin, pokladní a váhový systém.

Co z toho vyplývá pro vás?

Pokud přispějete na náš projekt, můžete se těšit na plno skvělých odměn. K tomu budete mít ten úžasný hřejivý pocit, že jste udělali něco pro blaho společnosti a přírody. Můžete nás sdílet a srdíčkovat na Facebooku, když použijete #kolonialbezobalka, zaručeně se dostaneme k většímu množství lidí, kteří by nás rádi podpořili a kteří k nám rádi budou chodit nakupovat.

Předem všem moc děkujeme za podporu!

Těšíme se na VÁS!

Na viděnou v Koloniálu beZobalka

v krásném, klidném místě poblíž centra Pardubic

pod památným dubem, u Kamenné vily

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 107 000 Kč (107 %)
  • 107 %
  • 100 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 118 Startérů

Autor projektu

Koloniál beZobalka - obrázek
  • projekt od Koloniál beZobalka
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Potřebuji koloniál, nepotřebuji odměnu!

Nechci vás zatěžovat připravováním odměny, hlavně rychle nachystejte krámek, ať máme konečně kde chytře a stylově nakupovat. Nechci zatěžovat ani pošťáky doručováním odměny. Nakonec by ta odměna musela snad být i v nějakém obalu, nebo ne? A vy přeci chcete být beZobalu, že?

Počet dostupných odměn: 34/50

Nelze podpořit
200 Kč

Moje první svačinka z beZobalky

Těším se na svou první zdravou svačinku, která po sobě nezanechá odpad. Těším se, že mi po ní zbyde jen pěkný vzdušný záclonsáček na opětovné použití na zeleninu, oříšky, ovoce čerstvé či sušené. Těším se, až si ho vyzvednu osobně v Koloniálu.

Počet dostupných odměn: 73/100

Nelze podpořit
300 Kč

Koloniální taška nákupní

Chci nakupovat stylově a bez igelitu. Moje taška bude skladná a nebude šustit. Do mé tašky se vejde spousta sklenic z beZobalky. Ať už to budou moje nádoby, pytlíčky nebo zálohované sklenice či lahve, pěkně si to do ní naskládám a ucho se mi neutrhne. Moje taška bude kolosálně stylová. Ponese logo Koloniálu.

Počet dostupných odměn: 30/50

Nelze podpořit
400 Kč

Chci adoptovat barel

Potřebuji místo, kde si můžu natočit prostředek na praní, mytí nádobí či čištění domácnosti. Potřebuji, aby takové prostředky byly ekologické, netoxické, šetrné k lidskému tělu i k přírodě, zároveň však účinné. Potřebuji, aby po sobě takové prostředky nezanechaly odpad. Bude mi ctí, pokud barel, kanystr či sud s takovými prostředky ponese mé jméno.

Počet dostupných odměn: 8/20

Nelze podpořit
500 Kč

Přednáška o zero waste

Chci se už konečně dozvědět, co je to ten zírou wejst. Je toho teď všude kolem plno. Třeba toho bude za chvíli víc než těch plastů všudypřítomných!?! Dozvím se, co to znamená žít bez odpadů a jak na to. A jestli o tom už něco vím, jistě se dozvím ještě trochu víc.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
600 Kč

WWW: wax wrap workshop

Myslím to vážně, už chci skoncovat s mikrotenovými sáčky a potravinovými fóliemi. Svačina jde zkrátka zabalit stylově. Chci se naučit, čím nahradit každodenní obaly v domácnosti. Vyrobím si své vlastní obaly na potraviny, ve kterých vydrží delší dobu svěží a zdravější. Naučím se, jak na voňavé voskované ubrousky, které mají široké využití doma, v práci, ve škole i na výletech.

Počet dostupných odměn: 15/20

Nelze podpořit
1 000 Kč

Chci přijít na čajový dýchánek v Koloniálu

V Koloniálu budou k dostání i velejemné sypané čaje. Chci se jim dostat pod kůži, ovonět je a ochutnat pod vedením zkušeného čajovníka Viléma. Těším se, že si z povídání o čaji a ochutnávky odnesu i pěkný látkový sáček se vzorkem sypaného čaje jako z čajovny.

Počet dostupných odměn: 20/20

Nelze podpořit
1 100 Kč

Dobroty bez obalu pro celou rodinu

Chci vyzkoušet co beZobalka nabízí, a to bez obalu, rovnou pro celou rodinu. Bude to takový můj koloniální nákup na zkoušku. Nebo se prostě jen odměním sáčkem kávy, sáčkem čaje, sáčkem směsi ořechů a ovoce a kouskem čokolády a budu se hýčkat.

Počet dostupných odměn: 19/20

Nelze podpořit
1 200 Kč

Workshop výroba designové tašky

Unikátní možnost tvořit a odnést si domů vlastní výrobek: designovou tašku RELU. Pomocí lana a papírového pytle a skvělé lektorky Lucky vytvoříte upcyklovanou kabelku, tedy dáte nový rozměr něčemu, co by se jinak stalo odpadem. Vaší odměnou tak bude praktická originální kabelka do města, do školy či na pláž.

Počet dostupných odměn: 9/10

Nelze podpořit
1 500 Kč

Cupping s Baklou

Nevím, co je cupping a proto to chci zkusit!
Vím, co je cupping a právě proto si to nemohu nechat ujít. Obzvlášť se zkušeným a skvělým kavárníkem Baklíkem. Ochutnávek a povídání u kávy není nikdy dost.
Možná se nás sejde hodně, ale jistě se nám na závěr podaří shodnout se na tom, jakou kávu budou v Koloniálu nabízet.

Počet dostupných odměn: 19/24

Nelze podpořit
1 800 Kč

Chci adoptovat samosyp

Vím, že gravitační neboli samospádový násypník stojí spoustu peněz, ale je to něco, co mi při nakupování zajistí komfort a rychlost při odbavení. Těším se, až se do mé nádoby posype luštěnina z nádoby, která ponese mé jméno.

Počet dostupných odměn: 25/30

Nelze podpořit
2 000 Kč

Večeře s týmem beZobalky

Chci poznat zakladatelky beZobalky, ty nadšené "biomatky". Chci se dozvědět, jak to všechno začalo a jak to zakládání vlastně šlo. Chci slyšet rady a nápady pro život bez odpadu. Večeře je pro dvě osoby a bude se podávat na naší koloniální předzahrádce.

Počet dostupných odměn: 6/6

Nelze podpořit
5 000 Kč

Chci přijít na čaj kdykoli

Koloniál bude na skvělém místě, takže jediné, co mi bude chybět, až budu chodit kolem rozjímat, je hrnek skvělého čaje. Bude mi ctí stát se členem čajového klubu beZobalky a těším se, že budu moci přijít se svým vlastním termohrnkem na čaj kdykoli.

Počet dostupných odměn: 8/10

Nelze podpořit
18 000 Kč

Chci adoptovat mlýnek na obilí

Kdo nezažil moučníky z čerstvě namleté mouky, nepochopí. Kdo nežažil vlastnoruční mletí mouky, má se na co těšit. Čerstvě namletá mouka přináší potěšení z nakupování základních surovin. Čerstvě namletá mouka je návrat ke kořenům, ale i hudba budoucnosti.

Odměna vyprodána: 0/2

Nelze podpořit
30 000 Kč

Chci adoptovat váhu

Přesná váha je základem každého bezobalového nakupování. Bez váhy se Koloniál neobejde. Váha v Koloniál je absolutně unikátní věc. Možná tam bude jen jedna, nebo dvě. Ponese-li váha moje jméno, bude to opravdová čest. Za takovou váhou se budu opravdu rád vracet.

Počet dostupných odměn: 2/2

Nelze podpořit