Pojďme na to bez odpadu - crowfunding kampaň

Pojďme na to bez odpadu

Pomozte nám otevřít první prodejnu v Pardubicích, která nebude produkovat odpad. Pojďme se posunout, protože třídit už nestačí.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Chceme otevřít první bezobalový obchod v Pardubicích a bez vás by to nešlo!

V malebné části města, u Kamenné vily, kousek od centra.

Pomůžete nám nastartovat to? Už v druhé polovině srpna budeme otvírat. Už za měsíc!

Logo_beZobalka.png

V našem krajském městě nám bezobalový obchod velmi chybí a považujeme za neekologické dojíždět kvůli šetrnému nakupování do jiných měst. Těšíme se, že budeme první, kdo otevřou obchod v Pardubicích a pomůžeme tak šířit myšlenku a bezodpadový životní styl jako takový. Chceme pravidelně využívat prostory i pro setkávání komunity, sdílení nápadů a myšlenek, které jsou v souladu se zodpovědností za naše působení v našem životním prostředí. Je neskutečné, kolik běžná domácnost vyprodukuje zbytečného odpadu. Odmítat igelitky v obchodech zkrátka nestačí. Chceme jít dál. Ač může být těžké jít proti proudu, pojďme se společně učit, jak na to. Protože žít bez plastů se dá.

Problém s plasty…

Už z naší lidské podstaty máme tendenci libovat si v pohodlnosti: nemám s sebou svačinu, pití? Koupím si nějakou samostatně zabalenou tyčinku, obloženou bagetu a láhev vody. Plasty se staly běžnou součástí našeho života a my jsme se naučili s nimi pohodlně žít. Naše dětství bylo ve znamení točených limonád a vratných lahví, teď se všude brodíme prázdnými plastovými lahvemi. Ovoce a zeleniny už máme dostatek, jen k nim jako bonus plastový odpad. Jak je to rychlé a pohodlné vzít rychle v supermarketu plastový košík s broskvemi a jen ho odpípnout u pokladny?! Jenže všechno tohle, co vzniklo proto, aby by se nám zpříjemnilo žití nebo co nám může ušetřit čas či peníze, má zhoubný dopad na naši planetu.

váš první kartáček

Češi jsou přeborníci v třídění odpadu. Třídit jsme se naučili. Už nás ale tolik netrápí, co se děje s odpadem poté, co ho vhodíme do kontejneru. Kolik procent se skutečně vytřídí? Z kolika procent se znovu něco vyrobí? Kolik procent se odveze někam přes půl planety, třeba do Číny či Thajska? Kolik procent z našeho, českého odpadu končí v oceánech? Skutečně si myslíte, že když nemáme moře, náš odpad v moři nekončí?? Nad přesnými čísly se můžeme dohadovat, pravda bude ale těžko uchopitelná, je to křehké téma.

Vzpomínáte, jak vypadal váš první jogurt v kelímku? Kdepak asi bude?

Co s tím?

Jediným možným řešením je zpomalení další produkce jednorázových plastů. A nezbývá, než aby každý začal u sebe. Můžete odmítat plastové příbory a kelímky na nápoje, ale pojďme zkusit zbavit se jednorázových plastů, v kterých je zabalena většina produktů, které běžně v supermarketu nakupujete!

Naším cílem je zvýšit povědomí o jiných možnostech nakupování a nabídnout co nejvíce produktů bez obalů. V Koloniálu beZobalka tedy budete moci nakoupit potraviny, včetně čerstvého pečiva, ovoce či zeleniny od lokálních producentů, ale i drogerii, domácí potřeby a kosmetiku. To vše je možné nakoupit do vlastních sáčků a nádob, které si přinesete z domu, ale můžete si je u nás i zakoupit, abyste je mohli využít znovu a znovu. Budou k dispozici i papírové sáčky, případně můžete použít nádoby, které už nenajdou využití u ostatních zákazníků.

pytlíky záclonsaky.jpg

Proč nakupovat v beZobalce?

Pokud nám pomůžete rozjet Koloniál beZobalka a budete k nám chodit nakupovat, můžete se nadobro zbavit plastového odpadu ve vaší domácnosti a tím snížíte množství plastů, které se dostávají do oběhu. Pomůžete naší planetě, nebudete přispívat ke znečištění oceánů. Můžete ušetřit, protože neplatíte za obal. Věděli jste, že až pětinu ceny běžně platíte za obal??!! Můžete si koupit přesně takové množství, které potřebujete. Kromě čerstvě mleté kávy můžete zažít i chuť čerstvě namleté mouky při vašem pečení. Produkty, které bude Koloniál nabízet, budou od prověřených dodavatelů, a tak nebudete do těla dostávat chemikálie, ani potravou, ani drogerií v domácnosti, ani kosmetickými produkty. Přispějete k šíření myšlenky trvalé udržitelnosti. Vylepšíte vzhled vaší spižírny, protože na vás nebude ze všech stran i doma podprahově útočit reklama.

DSC_0925.png

Na co potřebujeme peníze?

Zatím vše hradíme z vlastních, skromných, rodinných rozpočtů. Finanční injekce, kterou budeme potřebovat, nám pomůže zakoupit vybavení prodejny: pořídit nábytek, lednici, násypníky a nádoby na uskladnění potravin, pokladní a váhový systém.

Co z toho vyplývá pro vás?

Pokud přispějete na náš projekt, můžete se těšit na plno skvělých odměn. K tomu budete mít ten úžasný hřejivý pocit, že jste udělali něco pro blaho společnosti a přírody. Můžete nás sdílet a srdíčkovat na Facebooku, když použijete #kolonialbezobalka, zaručeně se dostaneme k většímu množství lidí, kteří by nás rádi podpořili a kteří k nám rádi budou chodit nakupovat.

Předem všem moc děkujeme za podporu!

Těšíme se na VÁS!

Na viděnou v Koloniálu beZobalka

v krásném, klidném místě poblíž centra Pardubic

pod památným dubem, u Kamenné vily

Co si o tomto projektu myslíte?