Pojď si říkat, pojď si hrát, svět kolem je kamarád | crowdfunding kampaň

Pojď si říkat, pojď si hrát, svět kolem je kamarád

Přispějte k vydání knihy říkadel a básniček pro nejmenší, která hravě přiblíží dětem zákonitosti světa kolem nich a naučí je základním dovednostem.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Dobrý den milí startéři,

ráda bych vám představila sebe a svůj projekt - knihu říkadel a básniček  pro nejmenší děti  "Pojď si říkat, pojď si hrát, svět kolem je kamarád", pro kterou hledám podporu ve formě finačních příspěvků na její vydání.

O mně (autorce)

Jmenuji se Petra a jsem matkou dvou dětí, sedmiletého Vojtíka a pětileté Štěpánky. Básničky a říkadla, které jsem uspořádala do knížky, jsem napsala při mateřské dovolené, když jsem přemýšlela nad tím, jak hravě děti naučit běžné dovednosti a nebo jim přiblížit okolní svět. 

Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu v Prachaticích a dále sociální práci a arteterapii, nicméně k dětem jsem měla celý život blízko a bavilo mne s nimi a pro ně vymýšlet nejrůznější aktivity. Při mateřské dovolené jsem v naší obci založila Mateřské a rodinné centrum Vrábče, které funguje dodnes a zajišťuje program pro rodiny s dětmi v obci. Veškeré aktivity s dětmi a pro děti jsem dělala vždy dobrovolně a bez nároku na odměnu, protože mne to jednoduše naplňovalo a naplňuje. V aktivitách pokračuji stále. V současné době také pracuji v projektu MPSV zaměřeného na rodinnou politiku a dále se setkávám s lidmi, kteří jsou stejně nabití a na stejné vlně, a kteří rádi dělají něco pro druhé a věnují se práci s dětmi. Věřím proto, že kniha bude zdrojem nápadů a pomůže nejen rodičům, ale také výchovným či pedagogickým pracovníkům v nejrůznějších zařízeních při přípravě programů pro děti.

A co ještě patří mezi mé koníčky? Kromě psaní, které mne baví od malička, ráda maluji. Do odměn jsem zařadila některá má díla v podobě obrazů malovaných akrylem na plátně a věřím, že Vám udělají radost. Miluji hudbu, zpěv a kytaru, miluji přírodu a lidi. Proto doufám, že i tato kniha bude pro lidi a bude pro mnohé inspirací. 

 

O knize

Kniha "Pojď si říkat, pojď si hrát, svět kolem je kamarád" je souborem básniček a říkadel s veselými obrázky, které mají děti hravou formou naučit například oblékání, dny v týdnu, barvy, prsty na ruce, ale i něco o okolním světě, jež  je oblkopuje. Kniha obsahuje celkem 30 básniček a říkadel a u některých z nich je připojeno také metodické doporučení pro rodiče, ale i pedagogické či výchovné pracovníky.

Videoukázka vám představuje jedno z říkadel "Prsty"

Prsty
(ukazujeme na jednotlivé prsty)

Na dlani mám prstů pět (zahýbáme ručičkou)
spočítám je tam a zpět (napodobujeme počítání)
Palcem všechno uchopíme (hýbeme palečkem)
všechno snadno udržíme
Ukazovák ukazuje (ukazujeme ukazováčkem)
kolik věcí na světě je
Prostředník je uprostřed (uchopíme prostředníček)
toho pozná každý hned
Prsteníček na prstýnky (pohladíme prsteníček)
hlavně na ty od maminky
Malíček je maličký (zahýbáme malíčkem)
na konci mé ručičky.

 

O ilustrátroce

V letošním roce jsem se náhodou seznámila s úžasným člověkem a také maminkou a učitelkou, MgA. Barborou Matulovou. Barbora má za sebou již řadu zkušeností s ilustrací a tak mne její tvorba oslovila, že jsem ji požádala o spolupráci. Vlastně díky tomuto setkání dostala kniha již hmatatelnou podobu a já jsem za to velice ráda. Obrázky v knize jsou názorné a jednoduché, určené pro nejmenší děti.

Více o ilustrátorce se dočtete zde v jejím portfoliu: http://www.odbornaskola.cz/joomla/images/stories/odbornaskola/pdf/miniportfolio%20barbora%20matulova.pdf

 

Proč je projekt vydání této dětské knihy tak nákladný a na co peníze poputují

Celobarevné ilustrace a pevná vazba vyžadují velký objem finančních prostředků, proto požaduji poměrně velkou částku k jejímu vydání. Cca 50tis. Kč je potřeba k ohodnocení ilustrátorské práce a celkové tiskové přípravě. Zbytek využiji k částečnému pokrytí nákladů na vydání knihy s cílem, aby výsledná částka pro čtenáře nebyla příliš vysoká. Pokud by se vybralo více, než je uvedená cílová částka, snížím cílovou částku pro čtenáře, pokryji nákladů více a vydám více knih.

 

 

O odměnách

V odměnách naleznete kromě vydané knihy s věnováním či obrázky od naší ilustrátorky také nabídku mých vlastních autorských obrazů. Netroufám si dosud na ilustrace a grafické zpracování, nicméně sama ráda maluji. Maluji především akrylem na plátno, ale také kreslím či maluji akvarel. Na mou tvorbu se můžete podívat zde:

https://www.facebook.com/Autorské-obrazy-PP-408398303025556/?modal=admin_todo_tour

 

Doufám, že se Vám bude líbit jak kniha, tak odměny, které si můžete za pomoc s jejím vydáním vybrat

VŠICHNI STARTÉŘI JSOU SAMOZŘEJMĚ POZVANÍ NA KŘEST KNIHY, POKUD SE PROJEKT PODAŘÍ!

Pokud by jste měli jakýkoliv dotaz, napište mi na podzimkova.petra@gmail.com, naleznete mne také na Facebooku jako Petra Podzimková (Závišová).

 

A když se vše podaří, bude takto vypadat výsledek naší společné práce :) :

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 95 700 Kč (100 %)
  • 100 %
  • 95 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 64 Startérů

Autor projektu

Petra Podzimková - obrázek
  • projekt od Petra Podzimková
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Veršovánka na míru

Rádi by jste projekt podpořili alespoň symbolickou částkou? Za tuto částku Vás kromě dobrého pocitu zahřeji krátkou veršovánkou na Vámi zadané téma, jen pro Vás - na e-mail, sms či přes soukromou zprávu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
150 Kč

Hravý obrázek nebo placka od Barbory

Za příspěvek si můžete vybrat pohlednici či placku s obrázkem ilustrátorky knihy, MgA. Barbory Matulové

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
250 Kč

Hravý obrázek a placka od Barbory

Za tento příspěvek Vám doručím pohlednici a placku s obrázkem MgA. Barbory Matulové z knihy "Pojď si říkat, pojď si hrát, svět kolem je kamarád" , případně po domluvě dvě placky či dvě pohlednice

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
500 Kč

Hravé říkání s věnováním

Za tuto částku Vám doručím knihu "Pojď si říkat, pojď si hrát, svět kolem je kamarád" na Vaši adresu s originálním věnováním od autorky.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
650 Kč

Hravé říkání s věnováním, pohlednicí či plackou

Za tuto částku Vám doručím knihu "Pojď si říkat, pojď si hrát, svět kolem je kamarád" na Vaši adresu s originálním věnováním a pohlednicí či plackou s obrázkem MgA. Barbory Matulové dle Vašeho výběru.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
800 Kč

Hravé říkání s věnováním, plackou a veršovánkou

Za tuto částku Vám doručím knihu "Pojď si říkat, pojď si hrát, svět kolem je kamarád" na Vaši adresu s originálním věnováním a pohlednicí či plackou s obrázkem MgA. Barbory Matulové dle Vašeho výběru a přidám také jednu básničku či říkadlo navíc, jen pro Vás.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 100 Kč

Hravé říkání na druhou s bonusem

Za tuto částku Vám doručím dvě knihy "Pojď si říkat, pojď si hrát, svět kolem je kamarád" na Vaši adresu s originálním věnováním, pohlednicí nebo plackou od ilustrátorky MgA. Barbory Matulové.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
2 000 Kč

Trocha hravého umění

Za tuto částku Vám vlastnoručně namaluji obraz na plátno ve velikosti 25x30 cm nebo 40x40 cm (akryl na plátně) popř. dle domluvy.
Ukázky mé tvorby: https://www.facebook.com/Autorské-obrazy-PP-408398303025556/?modal=admin_todo_tour

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
2 500 Kč

Hravé říkání a k tomu umění - malé

Za tuto částku Vám doručím knihu "Pojď si říkat, pojď si hrát, svět kolem je kamarád" na Vaši adresu s originálním věnováním a vlastnoručně namaluji obraz na plátno ve velikosti 25x30 cm nebo 40x40 cm (akryl na plátně) popř. dle domluvy.

Ukázky mé tvorby: https://www.facebook.com/Autorské-obrazy-PP-408398303025556/?modal=admin_todo_tour

Počet dostupných odměn: 8/8

Nelze podpořit
4 000 Kč

Hravé říkání a k tomu umění - větší - 50x70cm

Za tuto částku Vám doručím knihu "Pojď si říkat, pojď si hrát, svět kolem je kamarád" na Vaši adresu s originálním věnováním a vlastnoručně namaluji obraz na plátno ve velikosti 50x70cm (akryl na plátně) popř. dle domluvy.

Ukázky mé tvorby: https://www.facebook.com/Autorské-obrazy-PP-408398303025556/?modal=admin_todo_tour


Počet dostupných odměn: 8/8

Nelze podpořit
6 000 Kč

Hravé říkání a k tomu umění - největší - 65x90cm

Za tuto částku Vám doručím knihu "Pojď si říkat, pojď si hrát, svět kolem je kamarád" na Vaši adresu s originálním věnováním a vlastnoručně namaluji obraz na plátno ve velikosti 65x90cm (akryl na plátně) popř. dle domluvy.

Ukázky mé tvorby: https://www.facebook.com/Autorské-obrazy-PP-408398303025556/?modal=admin_todo_tour

Počet dostupných odměn: 8/8

Nelze podpořit
10 000 Kč

Hravě na druhou - dvojité hraní a dvojité umění

Tyto odměny jsou pouze pro 3 Startéry, za tuto částku Vám namaluji dva autorské obrazy, obdržíte dvě knihy s originálním věnováním, plackou a pohledem od ilustrátorky a jako bonus básničku či báseň na Vámi zadané téma jen pro Vás.

Ukázky mé tvorby: https://www.facebook.com/Autorské-obrazy-PP-408398303025556/?modal=admin_todo_tour

Počet dostupných odměn: 3/3

Nelze podpořit
20 000 Kč

Něco si přej ...

Tato odměna je pouze jedna a může obsahovat libovolný mix odměn uvedených výše (max. tři obrazy a dvě knihy) a to včetně obrazu na přání.

Odměna vyprodána: 0/1

Nelze podpořit
40 000 Kč

Odměna pro sponzora

Odměna pro sponzora je možnost prezentovat se na Křestu knihy, poděkování sponzorovi bude uváděno na všech propagačních materiálech souvisejících s vydáním knihy a to včetně možnosti umístění loga.
Tato odměna zároveň může obsahovat libovolný mix odměn uvedených výše (max. tři obrazy a dvě knihy) a to včetně obrazu na přání.

Odměna vyprodána: 0/1

Nelze podpořit