thunderstorm-3440450_1920 (1).png

Sedmnáctiletý spisovatel a kniha Pohoří předělu Knihy

Kdyby se dobrodružství zkřížilo s osobním rozvojem, přesně tohle by vzešlo. Pohoří předělu tě donutí přehodnotit vše, co dosud víš.

image.png

Možná se ti nebude líbit, co nalezneš uvnitř příběhu. Všechno je totiž metafora. Možná se ti zažere do morku kostí. Bude narážet na věci, které jsou zdánlivě pravdivé. Bude se ptát na otázky, které raději přehlížíš. 

Dějová linka?

Příběh bratrů Northa a Billyho Grimsona vede čtenáře podivnou stezkou od šťavnatých steaků k řešení existenčních záhad. Notorický začátek knihy je předehrou k šachové partii, která se hraje naruby. Bratři záhy poznávají svět magie, ale něco nesedí. Ale co? Velkou částí příběhu jsou hádanky. Tak například:

Dokážeš ji rozluštit? Dokážou to bratři Grimsonové? Kniha obsahuje všechny prvky správného fantasy: draky, magii, západy slunce. Ale čím hlouběji čtenář čte, tím více si uvědomuje, že tyto prvky nehrají žádnou roli. Jsou to prostředky, jak ho uvést k hlubší otázce. Pokud si představíme život jako knížku, pak Pohoří předělu se zabývá obalem, a nikoliv jen obsahem. 

Chceš to vysvětlit v kostce? Pohoří předělu je dlouhý odstavec. Čtěme v něm, jako čteme v jakékoliv knížce. Pomalu otvírejme oči s pochopením a mějme na srdci slova, která jsou metaforou skrytá. Každý bloudí sněžnou závějí, ale málokdo s láskou a nadějí. Snažme se nevyhýbat otevřenosti a vždy mějme na vědomí omezenost naší perspektivy.

Pokud bude čtenář důkladný, na stránce 300 bude trochu jinou osobou, než když četl první.

Knižní obal Pohoří předělu.png

Cíl knihy?

Ukázat čtenářovi, že svět není hloupá kostka ledu, která roztaje. Ukázat mu subjektivnost perspektivy. Že záleží na úhlu pohledu. A samozřejmě, vychutnat si dobrodružství!

Komu je kniha určená?

Kniha je určená především pro mladší věkovou kategorii, tedy 15 až 25 let. Zde prvky fantasy pomáhají pochopit její myšlenky. Ale skutečnou hodnotu v knize nalezne každý čtenář bez ohledu na věk. Pokud bude dostatečně otevřený, zodpoví mu nejednu otázku, kterou si klade tiše před spaním. 

K čemu potřebuji peníze?

K realizaci a distribuci knihy ve fyzické podobě nejen pro komunitu Startovače.

Kniha je ve formátu A5,

plánovaná měkká vazba,

300 stran. (plánovaná odchylka po korektuře) 

Je nezvyklé, aby spisovatel byl mladší osmnácti let. Vyvolává to nejistotu a pochybnosti. Proto, aby měl každý dostatek prostoru se rozhodnout, zda projekt podpoří, přikládám ukázku kapitoly Svobodný kapitán. (odkaz na celou kapitolu níže)

ukazka.png

*

Celou kapitolu lze dočíst zde: Zobrazit celou ukázku

Děkuji za podporu všem Startérům!

 

Vybráno0 Kč(0 %)

0 %
50 000 Kčpožadováno
0startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuVladimír Hlocký

Odměny

111 KčJsi jednička! (bez odměny)

Jsi prostě jednička. Žádná odměna tě sice nečeká, ale Pohoří předělu ti bude navždy vděčné.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

112 KčSOS!

Tvá loď se potápí a voláš 112, SOS. Pomoc přichází. Udělám ti podrobný rozbor knihy do čtenářského deníku. Vhodné pro studenty, kteří potřebují odevzdat literární úkol včas.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

333 Kč1x kniha s podpisem

Trojka je prý pohádkové číslo, ale tady tě žádné pohádky nečekají. Obdržíš jeden výtisk knihy s podpisem, což je jednosměrná jízdenka dolů spirálou myšlenek. Doufám, že ti kniha odhalí něco nového. Kdykoliv mne můžeš kontaktovat a já ti odpovím! Poštovné po ČR v ceně.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

555 Kč2x kniha s podpisem a věnováním

Obdržíš dva výtisky knihy s podpisem a symbiotickým věnováním. Jednu si nech. Druhou můžeš někomu omlátit o hlavu, anebo ji formálnějším způsobem darovat. Poštovné po ČR je samozřejmě v ceně.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

777 Kč2x kniha s podpisem a věnováním + "Kodex kosmický"

O co jde? Pokud znáš knížečku The Art of Peace od zakladatele Aikida, pak Kodex kosmický je elektronickou sestřičkou této sbírky. Je to výtažek všech moudrých slov z Pohoří předělu. A pár přidaných. Je to studijní materiál, který jsem vytvořil. Snad v něm nalezneš klid a útěchu. Obdržíš také dvakrát podepsanou knihu se spjatými věnováními, která od sebe jen tak neodloučíš. Poštovné po ČR v ceně.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 000 Kč3x kniha + "Kodex kosmický" + útržky poznámek

Pokud nemáš fetish pro ožmoulaný kus papíru a vůni zaschlé propisky, doporučuji se držet dál. Mimo těchto poznámek obdržíš třikrát výtisk knihy s podpisem a věnováními, která k sobě budou navzájem vztažná, a elektronickou kopii Kodexu kosmického v PDF. Poštovné po ČR v ceně.

Počet dostupných odměn: 2/3

Odměna nedostupná

1 500 KčAutorské čtení kdekoliv v ČR

Přijedu s jedním podepsaným výtiskem. Představím sebe a knihu, přednesu kousek příběhu a uvedu odstavce na pravou míru, aby jim každý čtenář porozuměl. Je možné, že vysvětlení vyvolá ještě více otázek, a proto budu připravený zodpovědět i ty.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

2 500 KčNahlédnutí za logiku Pohoří předělu

Jsi zvědavý. Obdržíš pět podepsaných knih s věnováním a elektronickou kopii Kodexu kosmického. Poté se sejdeme, nejlépe online, a provedeme rozhovor. Vysvětlím ti metafory, mindset za nimi a cennosti, které z nich plynou. Vlastně to bude podivně krátký, jednosměrný osobní kurz. Naučíš se přemýšlet z jiného úhlu, možná změníš postoj vůči světu, uvědomíš si, že lidé běhají bludištěm a loví sýr, aniž se ptají, co je ono bludiště zač. Budeme se bavit o rekontextualizaci, paradoxu, dualitě, válce, popřípadě tvých otázkách na knihu. Žádám jen, abys byl otevřený.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná