Sedmnáctiletý spisovatel a kniha Pohoří předělu - crowfunding kampaň

Sedmnáctiletý spisovatel a kniha Pohoří předělu

Kdyby se dobrodružství zkřížilo s osobním rozvojem, přesně tohle by vzešlo. Pohoří předělu tě donutí přehodnotit vše, co dosud víš.

Knihy
Sedmnáctiletý spisovatel a kniha Pohoří předělu

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Možná se ti nebude líbit, co nalezneš uvnitř příběhu. Všechno je totiž metafora. Možná se ti zažere do morku kostí. Bude narážet na věci, které jsou zdánlivě pravdivé. Bude se ptát na otázky, které raději přehlížíš. 

Dějová linka?

Příběh bratrů Northa a Billyho Grimsona vede čtenáře podivnou stezkou od šťavnatých steaků k řešení existenčních záhad. Notorický začátek knihy je předehrou k šachové partii, která se hraje naruby. Bratři záhy poznávají svět magie, ale něco nesedí. Ale co? Velkou částí příběhu jsou hádanky. Tak například:

Dokážeš ji rozluštit? Dokážou to bratři Grimsonové? Kniha obsahuje všechny prvky správného fantasy: draky, magii, západy slunce. Ale čím hlouběji čtenář čte, tím více si uvědomuje, že tyto prvky nehrají žádnou roli. Jsou to prostředky, jak ho uvést k hlubší otázce. Pokud si představíme život jako knížku, pak Pohoří předělu se zabývá obalem, a nikoliv jen obsahem. 

Chceš to vysvětlit v kostce? Pohoří předělu je dlouhý odstavec. Čtěme v něm, jako čteme v jakékoliv knížce. Pomalu otvírejme oči s pochopením a mějme na srdci slova, která jsou metaforou skrytá. Každý bloudí sněžnou závějí, ale málokdo s láskou a nadějí. Snažme se nevyhýbat otevřenosti a vždy mějme na vědomí omezenost naší perspektivy.

Pokud bude čtenář důkladný, na stránce 300 bude trochu jinou osobou, než když četl první.

Knižní obal Pohoří předělu.png

Cíl knihy?

Ukázat čtenářovi, že svět není hloupá kostka ledu, která roztaje. Ukázat mu subjektivnost perspektivy. Že záleží na úhlu pohledu. A samozřejmě, vychutnat si dobrodružství!

Komu je kniha určená?

Kniha je určená především pro mladší věkovou kategorii, tedy 15 až 25 let. Zde prvky fantasy pomáhají pochopit její myšlenky. Ale skutečnou hodnotu v knize nalezne každý čtenář bez ohledu na věk. Pokud bude dostatečně otevřený, zodpoví mu nejednu otázku, kterou si klade tiše před spaním. 

K čemu potřebuji peníze?

K realizaci a distribuci knihy ve fyzické podobě nejen pro komunitu Startovače.

Kniha je ve formátu A5,

plánovaná měkká vazba,

300 stran. (plánovaná odchylka po korektuře) 

Je nezvyklé, aby spisovatel byl mladší osmnácti let. Vyvolává to nejistotu a pochybnosti. Proto, aby měl každý dostatek prostoru se rozhodnout, zda projekt podpoří, přikládám ukázku kapitoly Svobodný kapitán. (odkaz na celou kapitolu níže)

ukazka.png

*

Celou kapitolu lze dočíst zde: Zobrazit celou ukázku

Děkuji za podporu všem Startérům!

 

Co si o tomto projektu myslíte?