pohádky z lesa, srdce a zahrady - crowfunding kampaň

pohádky z lesa, srdce a zahrady

Sbírka dvanácti pohádek o zvířatech a rostlinách, jejich radostech a starostech, které jsou dost podobné jako ty naše, lidské.

Knihy
pohádky z lesa, srdce a zahrady

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

...jeden sen, dvanáct pohádek, obrázků, několik let příprav a práce. Chybí už jen krůček a Váš podíl na tomto příběhu.

Máte doma děti s jejich kouzelnou fantazií? Nebo Vy sami rádi utíkáte z každodenní reality do světa pohádek, kde je možné vše?  Pomožte nám vydat knížku pohádek, s kterou se na chvíli do takového kouzelného světa dostanete.

Možná jste to nevěděli, ale i zvířátka a rostliny mají svoji olympiádu. Také jste určitě neslyšeli, že i mezi pavouky se najde nějaký ten vegetarián, že i kapr musí chodit do školy, aby se naučil plavat, a stejně jako lidé, i v lese každý potřebuje nějakého kamaráda, s kterým by se smál a radoval... O tom všem a mnohém dalším vypráví tyto pohádky. 

Kniha má 82 stran formátu A5. 

pohadky_oprava-page-026 (2).jpg

 

Kdo si myslíte, že je les jenom spousta stromků, jehličí a sem tam nějaký ten zajíc nebo srnka, která proběhne kolem, jste na velkém omylu. Takový les je velmi podobný městu nebo vesnici, kde žijete. O pořádek se tu stará policie, v čele se strážníkem bobrem Honzou. V lese se ale moc nekrade, a tak bobr Honza dohlíží spíš na to, aby na lesních cestách nikdo nenechával pohozené větve nebo šišky. Jen loni se snažil řídit dopravní zácpu na srazu hlemýžďů a slimáků. Zjistil ale, že na jeho vztyčený ocas, na znamení stůj, nikdo nereaguje, tak toho nechal. Navíc zjistil, že téměř všichni slimáci a hlemýždi dodržují vyvěšené značky o nejvyšší povolené rychlosti, takže žádnou pokutu dávat nemusí......

pohadky_oprava-page-076 (2).jpg

Takový pavouk to vlastně nemá vůbec lehké. Od rána do večera neustále dokola spřádá nové a nové pavučiny nebo opravuje staré, které jsou poničené. Nikdy si neodpočine a v létě nikdy nejezdí na dovolenou. Navíc uplést takovou pavučinu není žádná legrace. Než se to pavouk naučí, musí nejdříve chodit do speciální pavoučí školy, kde se několik let učí nejrůznější způsoby pletení. To ale nestačí. K tomu, aby mohl pavouk plést sítě, totiž potřebuje speciální potvrzení vydávané pavoučí komisí. Tato odborná komise, složená ze zkušených pavouků, důkladně pavučinu prohlédne, a teprve když zkontroluje, že je dostatečně silná a správně vypletená, udělí pavoukovi certifikát kvality, který každého pavouka opravňuje plést pavučiny, kdekoliv se mu zachce.
Na konci každého roku potom musí všichni nahlásit množství a druhy ulovených much. Jednou za čas taky ke každému pavouku přijde nečekaná kontrola, která ověřuje kvalitu pavučin, kontroluje množství ulovených much, a pokud zjistí nějakou nesrovnalost, udělí pavoukovi pokutu, nebo mu dokonce může sebrat certifikát a zakázat plést sítě......

Co si o tomto projektu myslíte?