Pohádková knížka - crowfunding kampaň

Pohádková knížka

Chci své babičce splnit sen. Předat pohádky, které celý život psala pro mne, dalším dětem. Chci říct: ,,babičko, tohle je tvá kniha. Dokázala jsi to."

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Knížka , čítající 100 stran, bude obsahovat 48 pohádek, 25 básní a přes 100 ilustrací.

Pohádky jsou pro děti i dospělé všeho věku. Barevný tisk ve formátu 210 x 297 mm, kvalitní pevný papír, šitá vazba V8.

Má babička žije celý život pro dědu, pro své děti a později vnoučata. 

Jako první vnučka jsem měla ,,prim,, a během mého dětství vzniklo přes 200 pohádek, psaných ručně do červeného velkého sešitu. S každým dalším vnoučetem vznikl modrý, zelený, a žlutý sešit. Babičky pohádky jsou mou nejkrásnější vzpomínkou na dětství.

Ráda bych jí splnila její velký sen. Když čtu její pohádky dětem na dětských táborech a pustím to babičce na videu, vidím, jak moc jí září oči. Své přání nikdy nevyslovila. Nechtěla být sobecká. Ale vím, jak moc chce, aby se její celoživotní tvorba dostala k dalším dětem.

Přečtete si příběhy, jako jsou Červotoč Józa, Jak kozel hledal nevěstu, Rybář a kapří král, Dědeček a čertův roh, Veverka Kazubka, O šneku, který se rád parádil, Pan bodlák a drzý pavouk, Jak osel o ucho přišel, O zlé víle Puchřině, Jak krokodýl ztratil zuby, O barevném hrníčku, Sněhulák a boby, O jabloni se zpívajícími jablíčky, Přátelství borovice se smrkem a mnoho dalšího.

ukázka z knihy:

O šneku, který se rád parádil

Jednou se takhle z rána potkaly dvě žížaly a hned se daly do řeči. Jedna z nich, ta starší, si ráda vymýšlela, to o ní věděli všichni. Hned začala té mladší žížale povídat příběh o šneku, který se prý moc rád parádil. Bydlel v jedné malé zahrádce pod kopretinou a chodil okusovat saláty na záhon. Občas vlezl i do skleníku a ničil tam papriky, které měl obzvláště rád. Vůbec ho nezajímalo, že pan zahradník nadával na celé šnečí pokolení. Obratně se vyhýbal různým nástrahám, které do skleníku líčil pan zahradník. Občas ukousl nějakou krásně barevnou květinu a zastrčil si ji mezi růžky. Samozřejmě, že si vybíral jen ty nejhezčí, a tím proti sobě popudil zahradníka ještě víc.

Až jednou se šnekovi jeho parádivost nevyplatila. Pan zahradník měl v altánku truhlíky s obzvláště krásnými květinami, dovezenými z ciziny. A ty se šnekovi tak zalíbily, že nelenil a večer se sunul rovnou k nim. Jenže pan zahradník seděl na lavičce u altánku a odpočíval.                              

                                                                                                      ,,konec ukázky,, 

 

Příspěvkem podpoříte vydání knížky, která se bude převážně rozdávat - do dětských domovů, dětem v azylových domech a Klokáncích, do mateřských škol, dětem zažívajících šikanu či jinak znevýhodněných. Tak, aby byla zachována babičky myšlenka. Dávat si. S láskou a vírou, že peníze ještě neovládly celé naše životy. 

 

Děkujeme

 

Co si o tomto projektu myslíte?