Podzimní pohádka - crowfunding kampaň

Podzimní pohádka

Hledáte dětskou knížku bez násilí, s pointou a příjemnými ilustracemi? Knížku která děti neděsí, ale rozšiřuje jim obzory? Pak mám něco pro Vás ;)

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Podzimní pohádka seznámí děti nejen s přírodními živly (proč na podzim padá listí ze stromů, proč se ochlazuje, proč fouká vítr, co je to izolace :)), ale dozví se z ní také, že v nouzi poznáš přítele, že netřeba hledat viníka ale řešení, nebo to, že pro hloupé spory nám kolikrát uniká to podstatné.

Knížka se dá číst už dětem od 2 let, ale má co říct i školákům.

Hlavní hrdinka (Příroda), přesto že je ještě malá a moc toho neumí, dokáže zachránit zvířátka a stromy před zimou. I když se ji zprvu nedaří, nevzdává to a nakonec se ji podaří vymyslet podzim. V souvislém napínavém příběhu nechybí hravost ani kouzla.

Ukázka 1 - Malá Příroda:

Naříkání zvířátek uslyšela malá Příroda. Až Příroda vyroste, bude z ní velká, mocná čarodějka. Ale zatím byla ještě malinká a uměla jen pár kouzel. Vypadala jako malá holčička. Jen místo ručiček měla větévky a místo prstů lístečky, jako to má strom. Vlásky se jí kroutily do všech stran kolem hlavičky. A šatičky jako by byly z vody ušité – cákalo se z nich, když pobíhala po lese. Takové to bylo zajímavé stvoření.

Jak bude knížka vypadat aneb vytáhněte pastelky!

Ke každé stránce textu je vždy stránka s obrázkem. To aby dítko mělo na co koukat, když rodič čte. Černobílé ilustrace v knížce jsou připravené k vybarvení. Můžete knížku vybarvit sami a dát dětem dárek v kterém bude i kousek Vás samotných. A nebo nechat vybarvování na dětech, protože všichni víme, jak rády děti do knížek čmárají :) Nátrénovat se mohou na omalovánce (viz. odměny). Knížka tedy bude tištěná na matném (vybarvovatelném) papíru. Bude obsahovat cca 36 stran formátu A5.

nahled1.png

nahled2.png

 

 Odměny

 Co jsou to "omalovánky" v odměnách? Jde o soubor dvou omalovánek:

Ilustrace Podzimní pohádky - aby se děti mohly natrénovat než se pustí do knížky :)

Omalovánkový herbář - Obrázky a popis dvanácti léčivých kytiček, které snadno najdete i ve městě. Více v tomto videu:

 

A co dál?

Podaří-li se mi zrealizovat tento projekt, pustím se do realizace dalších pohádek:

Kapka zmrzlé pohádky - rozepsaná pohádka o zimě. Líčí další osudy zvířátek.

První vlaštovka - vypráví příběh první vlaštovky, která se vydala za Sluníčkem.

Kapka pohádky - hotové leporelo pro nejmenší o tom, že není pěkné počasí a není ošklivé počasí. Příliš Slunce může způsobit sucha a proto vše musí být v rovnováze. Toto leporelko zrealizuji už teď pokud by se náhodou vybralo více než 80 000 Kč.

Ples mraků - rozkreslené leporelo pro nejmenší na podobné téma jako to předchozí. Tentokrát však z jiného úhlu pohledu - jarních přívalových dešťů a bouřek.

Tím by vznikl základní cyklus pohádek, který by se dal číst po celý rok. A to by byl teprv začátek... :)

Co si o tomto projektu myslíte?