Teplo a kuchyňské zázemí pro Lesní klub Jasánek - crowfunding kampaň

Teplo a kuchyňské zázemí pro Lesní klub Jasánek

Zima je tady a s ní i nutné vylepšení naší chaloupky. Pomozte nám, prosím, zrekonstruovat prostor pro děti v beskydském Lesním klubu Jasánek.

Ostatní
Teplo a kuchyňské zázemí pro Lesní klub Jasánek

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Zima je tady a s ní i nutné vylepšení naší chaloupky. Pomozte nám, prosím, zrekonstruovat a zútulnit prostor pro děti v Lesním klubu Jasánek

Pět let odkládáme výměnu starých a nevyhovujících kamen za nový, účinnější krb. Výměnou bychom získali více tepla a zároveň i více prostoru pro skladování dřeva, což by ulevilo průvodkyním od jeho každodenního nošení z kůlny. 

Protože je nás čím dál více, ale domeček se nezvětší, chtěli bychom si pořídit lavice s úložným prostorem a zpříjemnit dětem sezení u jídelních (pracovních) stolů.

Velmi rádi bychom také vylepšili zázemí pro vaření, které již na současnou kapacitu dětí nestačí. A hlavně – děti se chtějí vaření aktivně účastnit. Potřebujeme vybourat starý nefunkční sprchový kout, zvětšit pracovní desku, vyměnit dřezovou baterii, přeložit elektroinstalaci a pořídit několik nových polic.

AKTUALIZOVÁNO 02. 01. 2021

DĚKUJEME! Cíle jsme dosáhli, to nejnutnější díky vám zvládneme!

Protože nám do konce sbírky zbývá ještě mnoho dní, budeme vděční za jakýkoli další příspěvek. Každým darem pomůžete rozvoji naši Lesní školky a svým způsobem i rozvoji tohoto typu předkšolního vzdělávání. Umožníte nám realizovat další nutné opravy i nákup nových knih a dalších pomůcek pro děti. Každý další příspěvek smysluplně využijeme. Více o tom píšeme v aktualitách.

Aktuální stav, prosinec 2020

O nás

A kdo jsme my? Rosteme s dětmi, z. s. je spolek, který již 5. rokem nabízí dětem možnost trávit dny v přirozeném prostředí v údolí Jestřábího potoka v Krásné pod Lysou horou, kde v náruči přírody poznávají děti i dospělí čtyři dny v týdnu okolní svět i sami sebe. Nejdříve se otevřela vrátka lesního klubu školkovým dětem ve věku 3-6 let (Jasánek), o rok později školním (Jasan) a na podzim roku 2018 i těm nejmenším dětem s rodiči (Jasáneček).

Prvotní myšlenka se přerodila v cestu spoluvytváření otevřené komunity, jejíž členy spojuje láska k přírodě, dětem a úcta k veškerému životu. Komunita se rozrůstá, dětí, které chtějí prožívat rané dětství v přírodě přibývá, stejně jako rodičů, kteří chtějí nabídnout dětem vzdělávání, jež je blízké jejich srdci a životním hodnotám; žít s dětmi tady a teď a učit se v nádherném prostředí beskydských hor.

LK Jasánek

O zázemí lesního klubu Jasánek pečujeme spolu s rodiči dětí, kdy se scházíme na pravidelných brigádách. Za dobu fungování jsme si svépomocí zajistili téměř všechny práce a opravy. A že jich za těch 5 let bylo :). Teď už však cítíme, že s rostoucím počtem dětí musíme zimní zázemí rychle skokově vylepšit. Chceme, aby se děti cítily útulně a průvodci mohli veškerý čas věnovat malým parťákům.

Děkujeme!

Děkujeme za pomoc!

Můžete se ptát, psát, přijet se na nás podívat a popovídat si, těšíme se na shledání.

WEB: www.lkjasanek.cz

FACEBOOK: www.facebook.com/lkjasanek

EMAIL: info@lkjasanek.cz

 

PS: Děti už se na rekonstrukční práce těší :)

Pracanti

 

Naše týpí na břehu řeky Mohelnice.

Co si o tomto projektu myslíte?