Podaná ruka přírodě a lidem - crowfunding kampaň

Podaná ruka přírodě a lidem

Chci v podhůří Beskyd pomoci přírodě a vytvořit květnatou louku pro včely a motýly. Oázu dostupnou veřejnosti. Pomozte mi koupit stroj na obdělávání.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 

Jdu za svým snem. Rozhodla jsem se změnit svůj život. Vlastním přičiněním vytvořit něco užitečného pro přírodu i lidi. Chci obdělat půdu o rozloze asi 3 000 m2, zasít kvetoucí louku, zasadit bylinky, zasadit stromy a vytvořit trvalou oázu, která bude z části užitková a z části relaxační a naučná. Prostor dostupný veřejnosti k načerpání nové energie, ale i užitečný, pro včely, motýly a jiný hmyz. Rýčem sama práci nesvedu. Potřebuji zakoupit pomocníka, nenáročný, ale užitečný stroj.  

Co mám? Chuť a odhodlání. Co mi chybí? Fyzická síla. Co by mi pomohlo? Stroj na obdělávání půdy.

Půda "mých předků" v podhůří Beskyd pod Kazničovem byla roky obdělávána velkými těžkými stroji, které zadusaly do země veškeré původní druhy rostlin. Dnes máme půdu zpět, a i když vypadá smutně, je živá a dýchá. Na začátku bude důležité připravit půdu, porýt, prokypřit a obohatit přírodními živinami. K tomu všemu potřebuji stroj. Přispěním jakékoli částky pomůžete k zakoupení traktůrku DAKR Panter, který seče i orá a s jeho pomocí se pak mohu mnohem snadněji vrhnout na políčko a znovu jej probudit k životu.  Vybrala jsem si tento stroj z mnoha důvodů. Je šetrný, jedním z nejlevnějších (poměr cena x výkon), umí spoustu věcí a vyrábí jej česká rodinná strojírenská firma fungující již 30 let. Jeden dar = nespočet radosti.

K čemu stroj konkrétně využiji?

Ráda bych vytvořila bylinkové pole a květinovou louku, která bude sloužit veřejnosti, především pro interaktivní prohlídky určené školám a školkám, ale i k potěšení a relaxu náhodným kolemjdoucím. Vytvořením takové louky chci rovněž docílit navrácení většího počtu včel, motýlů a dalšího hmyzu do přírody kolem nás. Místo, které se tak nejen pro mě stane zdrojem nejrůznějších druhů bylin, ze kterých pak šetrnými postupy vyrobím produkty přírodní kosmetiky či  jiné bylinkové produkty. Najdete tam například chrpu polni, která vás okouzlí úžasnou modrou barvou a poléčí oči i pleť, měsíček lékařský, který již v dávné minulosti používali jako omlazující květinu, a nebo ostropestřec, bodlák s krásnými fialovými květy, jehož cennou látkou je sylimarin, blahodárně působící na játra. Malý kousek půdy jž obdělávám nyní. Pěstuji tam byliny právě pro výrobu kosmetiky. Před více než rokem jsem na trh uvedla svou vlastní značku  přírodní kosmetiky pod názvem Edi Naturalis www.bylinybeskyd.cz.  Výrobky jsou certifikované značkou BESKYDY originální produkt.

Jestli jste se dočetli až sem, snad vás můj projekt zaujal. Budu  vám vděčná za přispění jakékoli částky. 

Co si o tomto projektu myslíte?